śliwki

Artykuły - śliwki (64)

 • Trudno ich nie lubić

  Trudno ich nie lubić

  Trwa sezon na śliwki. Spożywane w formie surowej te wspaniałe owoce oddają najwięcej swoich cennych składników.
 • Śliwkowa moc

  Śliwkowa moc

  Spożywane w formie surowej śliwki oddają najwięcej swoich cennych składników. Występujące w wielu odmianach, kolorowe owoce najlepiej jeść w wakacje i wczesną jesienią.
 • Śliwki – potrafią poprawić nastrój

  Śliwki – potrafią poprawić nastrój

  Śliwka śliwce nierówna. Drzewa śliw rosną głównie w strefie umiarkowanej i ciepłej półkuli północnej. Odmiany uprawne i ozdobne rozprzestrzenione są po całym świecie. Różnią się kształtem, kolorem, wielkością, a nawet stopniem słodyczy, łączą je jednak wartości odżywcze i wpływ na nasze zdrowie.
 • Dla zdrowia

  Dla zdrowia

  Stragany uginają się od darów jesieni. To najlepszy czas na robienie przetworów. Jakie owoce wybrać? Oczywiście śliwki.
 • Śliwki w słoiku

  Śliwki w słoiku

  Jesień zbliża się do nas wielkimi krokami. Na straganach można wybierać w sezonowych owocach i warzywach. Warto pamiętać o śliwkach, bo to najlepszy moment, by zamknąć je w słoikach.
 • Czas na śliwki

  Czas na śliwki

  Spożywane w formie surowej te wspaniałe owoce oddają najwięcej swoich cennych składników. Występujące w wielu odmianach, kolorowe owoce najlepiej spożywać w okresie wakacyjnym i wczesną jesienią.
 • Ogromne straty w owocach pestkowych - ceny mocno w górę

  Ogromne straty w owocach pestkowych - ceny mocno w górę

  Wiosenne przymrozki spowodowały ogromne straty w owocach pestkowych, więc ceny moreli, brzoskwiń, czereśni, wiśni i śliwek w tym roku pójdą mocno w górę - ocenił Eberhard Makosz z Towarzystwa Rozwoju Sadów Karłowatych.
 • Śliwkowy zawrót głowy

  Śliwkowy zawrót głowy

  Śliwki to jeden ze sztandarowych owoców polskiej ziemi. Popularne i traktowane po macoszemu, trochę nam spowszedniały. Pojawiają się już w sierpniu i są dostępne przez kilka tygodni, łagodząc nostalgię schyłku lata i przejście w jesienną aurę.
 • ​Najlepsza prosto z drzewa

  ​Najlepsza prosto z drzewa

  Rozpoczyna się sezon na śliwki. Spożywane w formie surowej te wspaniałe owoce oddają najwięcej swoich cennych składników.
 • Wczesna jesień pachnie gruszkami i śliwkami

  Wczesna jesień pachnie gruszkami i śliwkami

  W kuchni każda pora roku smakuje inaczej. Wczesną jesienią, kiedy największymi smakołykami ogrodu są śliwki i gruszki, możemy w nich odnaleźć prawdziwe błogosławieństwo dla naszego zdrowia. Wykorzystaj je dla swojego dziecka!

Filmy - śliwki (10)

 • Sezon na śliwki rozpoczęty. Jak zrobić powidła?

  W dzisiejszej kuchni programu Katarzyna Bukowska zdradziła swoje przepisy na pyszne powidła śliwkowe. Który gatunek owoców nada się do tego najlepiej? Blogerka pokazała również, jak przygotować pyszne drożdżówki z owocami. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Jesienne przysmaki. Jakich owoców i warzyw szukać na bazarku?

  W wrześniu sięgajmy po polskie papryki, marchewki czy ziemniaki. Wśród popularnych owoców o tej porze roku są jabłka, śliwki i maliny, z których zrobisz pyszne ciasto! Zdjęcia pochodzą z bazy x-bank gallery. (Agencja TVN/x-news)
 • Jedzmy śliwki! Dlaczego są takie zdrowe?

  Owoce śliwki mają wiele cennych właściwości. Regulują trawienie, chronią przed wolnymi rodnikami, a nawet poprawiają humor. Są bogatym źródłem wielu ważnych składników. Zawierają antyoksydanty i błonnik, które działają m.in. przeciwmiażdżycowo. Bardzo dobre są zarówno świeże, jak i suszone owoce. Dla zdrowia nie powinniśmy unikać śliwek w naszej diecie. (Agencja TVN/x-news) Zdjęcia pochodzą z bazy x-bank gallery.
 • Pasztet z kaczki ze śliwkami – jak go zrobić?

  Chcesz wiedzieć, jak zrobić doskonały pasztet z kaczki ze śliwkami? Mięso kaczki jest nieco suche, dlatego warto je wzbogacić smakiem owoców. Do pasztetu z kaczki idealnie pasują suszone śliwki. Nadają jej wędzonego aromatu i sprawiają, że mięso jest bardziej soczyste. Sprawdź nasz przepis na pasztet z kaczki ze śliwkami.