śledztwo

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Śledztwo (Film (2006)[Razsledvane] Reż.Iglika Triffonova) ,

Artykuły - śledztwo (1157)

 • Policjanci mają obowiązek sprawdzić każdą poszlakę

  Policjanci mają obowiązek sprawdzić każdą poszlakę

  Jakim człowiekiem jest Krzysztof Jackowski przez niektórych uznawany za najlepszego na świecie jasnowidza, a przez innych za hochsztaplera i celebrytę? Czy jego wizje pomagają w odnalezieniu zamordowanych osób i przyczyniają się do rozwiązania zagadek kryminalnych? Na te i wiele innych pytań spróbował odpowiedzieć autor książki "Jasnowidz Jackowski" Przemysław Lewicki, który w rozmowie z Magdą Niemirowską-Kaczyńską zdradził m.in. czy sam zgłosiłby się po pomoc do Jackowskiego.
 • Morderstwo w Mrągowie: Jak znaleziono sprawcę?

  Morderstwo w Mrągowie: Jak znaleziono sprawcę?

  "Polowanie na prawdziwego psa. Po drugiej stronie odznaki" Grzegorza Głuszaka to wstrząsający materiał o rozgrywkach w polskiej policji, układach, wyścigu szczurów i walce o wysokie stanowiska toczącej się pod parasolem ochronnym najważniejszych polityków. Poniżej publikujemy fragment poświęcony głośnemu morderstwu w Mrągowie.
 • Boks. Giertych: Decyzję prokuratury zaskarżymy do sądu

  Boks. Giertych: Decyzję prokuratury zaskarżymy do sądu

  Mecenas Roman Giertych, który występuje w roli pełnomocnika rodziny Dawida Kosteckiego, zapowiedział zaskarżenie do sądu decyzji prokuratury o umorzeniu śledztwa ws. okoliczności śmierci boksera.
 • Zaginął 10 lat temu. Jego ciało znaleziono za sklepową lodówką

  Zaginął 10 lat temu. Jego ciało znaleziono za sklepową lodówką

  Rodzice po raz ostatni widzieli Larry’ego Murillo-Moncadę 28 listopada 2009 roku. Wybiegł z domu boso, w trakcie burzy śnieżnej. Wczoraj odnaleziono jego ciało w supermarkecie, którego był pracownikiem, niemal 10 lat po rozpoczęciu jego poszukiwań – pisze "The Washington Post".
 • Przystanek Woodstock: Prokuratura umorzyła śledztwo

  Przystanek Woodstock: Prokuratura umorzyła śledztwo

  Po trzech latach Prokuratura Okręgowa w Koszalinie umorzyła śledztwo, które miało wyjaśnić, czy przy organizacji festiwali Przystanek Woodstock w latach 2010-2017 doszło do złamania prawa. Nie dopatrzono się znamion przestępstwa - powiedziała PAP zastępca prokuratora okręgowego Zuzanna Ostrowska.
 • Szczecin: Śledztwo w sprawie piramidy finansowej

  Szczecin: Śledztwo w sprawie piramidy finansowej

  Nawet 3,5 tys. osób mogło uczestniczyć w piramidzie finansowej - ustaliła Prokuratura Regionalna w Szczecinie, która wspólnie z ABW prowadzi śledztwo w sprawie działania firmy Pay Trade International Club LLC z siedzibą w Stanach Zjednoczonych.
 • Wszczęto śledztwo w sprawie Ryszarda Rynkowskiego

  Wszczęto śledztwo w sprawie Ryszarda Rynkowskiego

  W rozmowie z RMF Alina Szram, prokurator rejonowy w Brodnicy, potwierdziła, że zostało wszczęte śledztwo w sprawie Ryszarda Rynkowskiego.
 • Ludobójstwo w zakładzie psychiatrycznym. IPN umarza śledztwo

  Ludobójstwo w zakładzie psychiatrycznym. IPN umarza śledztwo

  IPN w Poznaniu umorzył śledztwo ws. ludobójstwa ok. 1 tys. pacjentów Zakładu Psychiatrycznego w Owińskach. W toku postępowania ustalono jedynie cześć osób odpowiedzialnych za tę zbrodnię. Sprawcy, których wykryto – już nie żyją.
 • "Polacy zabili więcej Żydów niż Niemców". Jest śledztwo

  "Polacy zabili więcej Żydów niż Niemców". Jest śledztwo

  Stołeczna prokuratura wszczęła śledztwo ws. słów Jana T. Grossa, że "Polacy w trakcie wojny zabili więcej Żydów niż Niemców" - podał w czwartek Przemysław Nowak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.
 • RMF24: Śledztwo w sprawie fikcyjnych asystentów europosłów PiS ma być umorzone

  RMF24: Śledztwo w sprawie fikcyjnych asystentów europosłów PiS ma być umorzone

  W ciągu kilku tygodni prokuratura ma umorzyć śledztwo w sprawie fikcyjnych asystentów europosłów PiS - dowiedział się nieoficjalnie reporter RMF FM Krzysztof Zasada. Śledczy mają wątpliwości, czy faktycznie doszło do wyłudzenia pieniędzy z europarlamentu przez fikcyjne zatrudnianie asystentów w biurach deputowanych z Prawa i Sprawiedliwości.

Filmy - śledztwo (12)

 • A. Macierewicz: My to śledztwo skończymy! Przedstawimy wszystkie wnioski jakie można uzyskać

  Antoni Macierewicz zapowiedział, że raport o przyczynach katastrofy smoleńskiej zostanie przedstawiony w czasie "nie dłuższym niż za rok". Słowa te padły w czasie spotkania "Tragedia Smoleńska - stan badań na dzisiaj" na warszawskim Bemowie. (TVN24/x-news)
 • Trump oskarża Comey'a o kłamstwo

  Trump oskarżył byłego szefa FBI - Jamesa Comey'a o kłamstwo.
 • Marina Litwinienko walczy o ukaranie morderców jej męża

  Przed ośmiu laty Aleksandr Litwinienko - rosyjski krytyk poczynań Kremla, były agent rosyjskiego wywiadu - został otruty radioaktywnym izotopem polonu. Zemsta Putina dosięgła go w Londynie, gdzie on i jego rodzina znaleźli bezpieczny (jak im się wówczas wydawało) dom. Marina Litwinienko, wdowa po Aleksandrze, z nostalgią wspomina tamte czasy. - Byliśmy razem; ja, mąż i dziecko. Tu uświadomiłam sobie, jak wspaniale jest żyć w wolnym kraju. Szczęście trwało zaledwie 6 lat. Aleksandr otwarcie oskarżał prezydenta Federacji Rosyjskiej o śmierć dziennikarki Anny Politkowskiej. Wszczął nawet na własną rękę śledztwo w tej sprawie. Organizował w Londynie wystąpienia, podczas których demaskował zbrodniczą politykę reżimu. To nie mogło mu ujść płazem... 1 listopada 2006 r. wystąpiły u niego dziwne objawy chorobowe, wskazujące na zatrucie nieznaną substancją. Trzy tygodnie później Litwinienko już nie żył. Od śmierci męża Marina ma tylko jeden cel: znaleźć i ukarać sprawców tej zbrodni. O jej popełnienie oskarżani są dwaj rosyjscy agenci, którzy prawdopodobnie podali Aleksandrowi herbatę z radioaktywnym izotopem. Jednym z podejrzanych jest obecny deputowany Dumy, Andriej Ługowoj. Fakt ten poważnie obciąża stosunki Wielkiej Brytanii z Rosją: Litwinienko był przecież brytyjskim azylantem. - Sasza nie był politykiem, ale walczył o lepszą Rosję - mówi wdowa po dysydencie. Kobieta chce ujawnić wszystkie szczegóły morderstwa jej męża i pokazać tym samym swoim rodakom, że w prawdziwej demokracji panuje praworządność. Myśl o tym dodaje jej siły, ale przesłuchania w sądzie nie są dla niej łatwe. Powracają wtedy bolesne wspomnienia. Ujawnienie prawdy to dla Mariny Litwinienko jedyny sposób na pogodzenie się ze śmiercią najważniejszego człowieka w jej życiu.
 • Holandia. Dramat rodzin ofiar feralnego lotu MH17

  Bliscy ofiar katastrofy lotniczej, do której doszło nad wschodnią Ukrainą w lipcu 2014, ciągle czekają na wyjaśnienie jej przyczyn i ukaranie winnych. - Czasem siadam na krawędzi łóżka, przytulam i wącham ich rzeczy. Trudno mi żyć – mówi Holenderka Silene Fredriksz, matka 23-letniego Bryce’a, który wraz ze swoją dziewczyną zginął w katastrofie. Od dnia tragedii kobieta nie zmieniła niczego w pokoju syna. Bryce i Daisy wsiedli na pokład feralnego samolotu należącego do linii lotniczych Malaysia Airlines, by dolecieć na Bali, gdzie mieli spędzić urlop. Dwie godziny po starcie z maszyny zostały tylko dymiące szczątki – została zestrzelona nad terytorium walk między prorosyjskimi separatystami a ukraińską armią. Śmierć poniosło wówczas około 300 osób. - Dopiero 10 września mogliśmy zidentyfikować Bryce’a po jego prawej stopie. Była ciężko poparzona. To był okropny widok – wspomina Silene. Podobne cierpienia stały się udziałem innych holenderskich rodzin. Niektórzy na własną rękę zdecydowali się pojechać na miejsce wypadku i zabezpieczyć szczątki swoich bliskich przed dzikimi zwierzętami. Dochodzenie mające dogłębnie wyjaśnić przyczyny katastrofy wciąż trwa. Czy potwierdzi się, że samolot zestrzeliła rakieta ziemia-powietrze typ Buk, przetransportowana na Ukrainę z rosyjskiego Kurska? Na razie w bezwzględnej walce propagandowej strona rosyjska i ukraińska obciążają się nawzajem. Być może faktyczni sprawcy nigdy nie zostaną pociągnięci do odpowiedzialności karnej. Dla rodzin ofiar to kolejny bolesny cios.