Sławomir Idziak

Artykuły - Sławomir Idziak (48)

 • Ruszają zapisy na Plenery Film Spring Open Sławomira Idziaka

  Ruszają zapisy na Plenery Film Spring Open Sławomira Idziaka

  "Nowy model produkcji filmowej" będzie tematem przewodnim tegorocznej edycji Plenerów Film Spring Open 2017 Sławomira Idziaka. Od środy startują zapisy na tegoroczne plenery, które odbędą się od 18 do 29 października w Krakowie - poinformowała PAP Natalia Goszczyńska z Film Spring Open.
 • Plenery Film Spring Open: Twórcy internetowi i filmowcy w Krakowie

  Plenery Film Spring Open: Twórcy internetowi i filmowcy w Krakowie

  Po raz pierwszy w historii Plenerów Film Spring Open połączone zostaną siły polskich twórców internetowych i filmowców. Już 30 września ruszy nowa odsłona imprezy w Krakowie. Tym razem do stolicy małopolski przyjadą YouTuberzy, vlogerzy, blogerzy oraz inni przedstawiciele nowych mediów, którzy wezmą udział w organizowanych przez Sławomira Idziaka warsztatach dla filmowców.
 • Sławomir Idziak: Dotychczasowy model produkowania filmów zestarzał się

  Sławomir Idziak: Dotychczasowy model produkowania filmów zestarzał się

  W dniach 26 września - 5 października w krakowskich Przegorzałach odbędzie się 10. edycja plenerów Spring Film Open. Pomysłodawca warsztatów, operator Sławomir Idziak, opowiedział w rozmowie z Interią, dlaczego zamiast kręcić nowe filmy, woli modernizować metody produkcji filmowej i edukować przyszłe pokolenia filmowców.
 • Natalie Portman ma uczyć młodych filmowców w Krakowie

  Natalie Portman ma uczyć młodych filmowców w Krakowie

  Rozpoczęły się zapisy na 10. Plenery Film Spring Open. Organizowane przez Sławomira Idziaka interdyscyplinarne warsztaty audiowizualne odbywać się będą w krakowskich Przegorzałach od 26 września do 5 października. Gościem specjalnym jubileuszowej edycji ma być Natalie Portman.
 • Nowy projekt Sławomira Idziaka

  Nowy projekt Sławomira Idziaka

  Wymyślone przez Sławomira Idziaka Mobilne Centrum Edukacji Audiowizualnej ma zapewniać infrastrukturę do edukacji audiowizualnej przy użyciu najnowszych technologii cyfrowych - od opracowania pomysłu, przez realizację zdjęć łącznie z post-produkcją, a także projekcją.
 • Off Camera: Sławomir Idziak przewodniczącym jury

  Off Camera: Sławomir Idziak przewodniczącym jury

  Polski operator Sławomir Idziak został przewodniczącym jury konkursu głównego "Wytyczanie Drogi" podczas 8. Festiwalu Off Camera, który odbędzie w dniach 1 - 10 maja w Krakowie. W konkursie pokazanych zostanie 10 filmów z całego świata.
 • Natalie Portman chce przyjechać do Polski

  Natalie Portman chce przyjechać do Polski

  Sławomir Idziak ujawnił, że Natalie Portman, z którą pracował nad jej reżyserskim debiutem "Opowieści o miłości i mroku", chce przyjechać do Polski. Aktorka złożyła polskiemu operatorowi podziękowania za "zaangażowanie i nowoczesny system pracy na planie".
 • Idziak zakończył zdjęcia do filmu Portman

  Idziak zakończył zdjęcia do filmu Portman

  Operator filmowy Sławomir Idziak ostatnie 4 miesiące spędził w Izraelu, pracując nad filmem Natalie Portman. Aktorka i debiutująca reżyserka, po zakończeniu zdjęć, napisała list będący wyrazem uznania dla nowoczesnego systemu pracy na planie, który zaproponował jej operator.
 • "Hollywood. PL" wydany w USA

  "Hollywood. PL" wydany w USA

  Roman Polański, Zbigniew Rybczyński, Sławomir Idziak, Jan A.P. Kaczmarek, Abel Korzeniowski, Alicja Bachleda-Curuś, Iza Miko - to niektórzy bohaterowie publikacji "Hollywood.PL". Album o polskich filmowcach w "fabryce snów" trafił na amerykański rynek.
 • Idziak współpracuje z Natalie Portman

  Idziak współpracuje z Natalie Portman

  Nominowany do Oscara za zdjęcia do filmu "Helikopter w ogniu" Sławomir Idziak wyznał, że niebawem wybiera się do Izraela, gdzie będzie robić zdjęcia do filmu reżyserowanego przez aktorkę Natalie Portman ("Czarny łabędź", "V jak vendetta", "Gwiezdne wojny: Część I - Mroczne widmo").

Zdjęcia - Sławomir Idziak (3)