Sławomir Cenckiewicz

Synonimy:
cenckiewicz,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Sławomir Cenckiewicz (28)

 • ​Dlaczego Kaczyński Cenckiewicza nie znosi

  ​Dlaczego Kaczyński Cenckiewicza nie znosi

  Robert Mazurek i Igor Zalewski kolportują na łamach "W Sieci" intrygującą plotkę z okolic obozu władzy.
 • ​Sławomir Cenckiewicz: Prawda zwyciężyła

  ​Sławomir Cenckiewicz: Prawda zwyciężyła

  Sławomir Cenckiewicz, współautor, wraz z Piotrem Gontarczykiem, książki "SB a Lech Wałęsa" odniósł się do ujawnionych przez IPN informacji o agenturalnej przeszłości Lecha Wałęsy.
 • Cenckiewicz: To nie premier ma decydować, jaką książkę napisze historyk

  Cenckiewicz: To nie premier ma decydować, jaką książkę napisze historyk

  "W ogródkach, mieszkaniach, prywatnych kolekcjach jest bardzo dużo ukrytej wiedzy, która wielu osobom mogłaby zaszkodzić, czy nawet jest dla nich groźna" - twierdzi dr hab. Sławomir Cenckiewicz. W rozmowie z Bogdanem Zalewskim historyk zagląda za kulisy III RP.
 • Cenckiewicz ujawnia dokumenty TW "Bolka"

  Cenckiewicz ujawnia dokumenty TW "Bolka"

  Donos TW "Bolka", czyli Lecha Wałęsy, opublikował wczoraj portal wpolityce.pl.
 • Nielegalne billingi ABW

  Nielegalne billingi ABW

  Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zabiegała o billingi historyka Sławomira Cenckiewicza. Szkopuł w tym, że śledztwo dotyczyło przecieków z komisji weryfikacyjnej Wojskowych Służb Informacyjnych, której Cenckiewicz nie był członkiem - ujawnia "Nasz Dziennik".
 • Cenckiewicz przed sądem: Wałęsa to "Bolek"

  Cenckiewicz przed sądem: Wałęsa to "Bolek"

  Sławomir Cenckiewicz, współautor głośnej książki "SB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii", zeznawał we wtorek jako świadek w procesie z powództwa Wałęsy przeciw Krzysztofowi Wyszkowskiemu. Powiedział, że b. prezydent był agentem SB o pseudonimie Bolek.
 • Instytut Pamięci Narodowej i wielka tajemnica

  IPN wciąż nie ujawnia, kto zgłosił się do rozpisanego przez Kolegium Instytutu konkursu na prezesa Instytutu. Termin zgłoszeń upłynął w piątek. Jedynym ujawnionym na razie kandydatem jest historyk Sławomir Cenckiewicz, współautor książki "SB a Lech Wałęsa".
 • Cenckiewicz chce być szefem IPN

  Cenckiewicz chce być szefem IPN

  Sławomir Cenckiewicz - współautor głośnej książki "SB a Lech Wałęsa" - potwierdził "Rzeczpospolitej", że zamierza zgłosić swoją kandydaturę w konkursie na szefa Instytutu Pamięci Narodowej.
 • "Anna Solidarność" - biografia Anny Walentynowicz

  "Anna Solidarność" - biografia Anny Walentynowicz

  "W historii życia Anny Walentynowicz splatają się najważniejsze wątki polskiej historii XX wieku" - powiedział Sławomir Cenckiewicz podczas promocji swojej najnowszej książki pt. "Anna Solidarność" . Spotkanie odbywało się trzeciego dnia Warszawskich Targów Książki.
 • "Rzeczpospolita": Zyzak ma rację, jest dokument

  "Rzeczpospolita": Zyzak ma rację, jest dokument

  "Rzeczpospolita" ujawnia pismo Urzędu Ochrony Państwa do Archiwum Stoczni Gdańskiej. Zdaniem Sławomira Cenckiewicza to dowód, że UOP gromadził materiały o młodości Lecha Wałęsy.