Sławek Zagórski

Artykuły - Sławek Zagórski (632)

 • "Adelaide". Nowoczesne okręty trafią do Grecji?

  "Adelaide". Nowoczesne okręty trafią do Grecji?

  Okręty typu „Adelaide” miały być dla Marynarki Wojennej szansą na zwiększenie zdolności operacyjnej w najbliższych 15 latach. Premier Morawiecki storpedował ten zakup. Tymczasem okrętami zainteresowali się Grecy.
 • Bitwa nad Berezyną. Bratobójcza krwawa łaźnia

  Bitwa nad Berezyną. Bratobójcza krwawa łaźnia

  Kiedy polskie wojska urządziły się w Kijowie, na północ i południe od miasta bolszewicy przygotowywali się do kontrataku. Na północnym froncie doszło do bratobójczych walk – żołnierze Wojska Polskiego starli się z polskimi bolszewikami.
 • „Kommuna”. Najstarszy na świecie okręt w służbie

  „Kommuna”. Najstarszy na świecie okręt w służbie

  "Kommuna" ukończyła już dawno 100 lat, mimo to nadal pełni ważną rolę we Flocie Federacji Rosyjskiej. I nie zapowiada się, aby wiekowy okręt odszedł na emeryturę. Po rozpoczęciu każdego remontu, kolejne pokolenia mechaników łapią się za głowy, nie wierząc, jak solidną robotę można było wykonać w roku 1913...
 • "Admirał Kuzniecow" zatopił pływający dok

  "Admirał Kuzniecow" zatopił pływający dok

  „Admirał Kuzniecow” to jedyny lotniskowiec Floty Federacji Rosyjskiej. Od lat sprawia on problemy i więcej czasu spędza w remontach, niż w morzu. Dziś w nocy ponownie sprawił problem Flocie - przyczynił się do zatopienia własnego doku pływającego.
 • U-31. Niemiecki okręt podwodny z wizytą w Polsce

  U-31. Niemiecki okręt podwodny z wizytą w Polsce

  W weekend Gdynię odwiedził niemiecki zespół okrętów: fregata rakietowa „Hessen”, okręt badawczy „Planet”, będące w rejsie operacyjnym i okręt podwodny U-31 oraz okręt baza „Fehrman”, odbywające rejs szkolny. Mieliśmy okazję zwiedzić U-31.
 • "Taiyō Maru". Legenda Pacyfiku

  "Taiyō Maru". Legenda Pacyfiku

  Firma Society La Plongée for Deep Sea Technology odkryła wrak słynnego transatlantyka „Taiyō Maru”, zatopionego przez amerykański okręt podwodny.
 • "Adelaide". Premier zatopił marzenia Marynarki Wojennej?

  "Adelaide". Premier zatopił marzenia Marynarki Wojennej?

  Miał być pierwszy znaczący sukces PiS. Będzie jak zawsze – z przecieków wiadomo, że premier Morawiecki zablokował zakup fregat typu „Adelaide”.
 • "Adelaide" dla Polski. Czy warto kupić w Australii?

  "Adelaide" dla Polski. Czy warto kupić w Australii?

  Polska planuje zakupić od Australii fregaty typu Adelaide. Jeśli rządowi PiS uda się ta sztuka, będzie to największy sukces tej formacji w zakresie obronności.
 • Co Niemcy sądzili o powstańcach warszawskich?

  Co Niemcy sądzili o powstańcach warszawskich?

  Ginęli w zasypanych piwnicach, na osnutych dymem barykadach i w śmierdzących kanałach. Dla Polaków są bohaterami. Co jednak o pokoleniu Kolumbów sądzili ich przeciwnicy? Jakie zdanie Niemcy mieli o powstańcach warszawskich?
 • "Dmitrij Donskoj". Wielki skarb zatopiony w morzu?

  "Dmitrij Donskoj". Wielki skarb zatopiony w morzu?

  Koreańska grupa poszukiwaczy odnalazła wrak krążownika "Dmitrij Donskoj", na pokładzie którego znajduje się prawdopodobnie 200 ton złota.