Sławek Zagórski

Artykuły - Sławek Zagórski (594)

 • Fiat 126p LPT. Wojskowy "Maluch"

  Fiat 126p LPT. Wojskowy "Maluch"

  Fiat 126p LPT to wojskowa odmiana popularnego „Malucha”, która miała służyć w wojskach powietrznodesantowych. Wykorzystanie podzespołów Fiata 126p miało jednak zgubne skutki dla wojskowej przyszłości tego pojazdu.
 • Targowica. Zdrada magnatów i Kościoła

  Targowica. Zdrada magnatów i Kościoła

  Hasło konfederacji targowickiej od kilku lat nie schodzi z ust hierarchów Kościoła, narodowych polityków i obozu obecnie rządzącego. Targowica stała się synonimem zdrady. Kto wówczas zdradził?
 • Józef Piłsudski. Ile ofiar ma na sumieniu?

  Józef Piłsudski. Ile ofiar ma na sumieniu?

  Krwawy zamach, polityczne morderstwa, brutalne tłumienie strajków i otwarcie obozu koncentracyjnego. Ilu ludzi straciło życie przez polskiego bohatera narodowego? I czy wszystkimi grzechami sanacji wolno obciążać jej twórcę?
 • "Ślązak". Epopeja politycznej niekompetencji

  "Ślązak". Epopeja politycznej niekompetencji

  Budowa "Ślązaka" ciągnie się od 17 lat i końca nie widać. Trwają za to konsultacje, dyskusje i debaty.
 • "Święty ogień". Nogi gniły i odpadały

  "Święty ogień". Nogi gniły i odpadały

  Nasi przodkowie nazywali ją „ogniami świętego Antoniego”. Umierały na nią w niewyobrażalnych mękach dziesiątki tysięcy ludzi. Znalezienie przyczyn tej choroby zajęło całe stulecia – mimo że wróg był codziennie w zasięgu ręki.
 • Skandal tramwajowy: Wielki spisek koncernów

  Skandal tramwajowy: Wielki spisek koncernów

  Spisek zawiązany przez General Motors miał doprowadzić do przejęcia całego rynku komunikacji publicznej w Stanach Zjednoczonych. Do historii przeszedł jako „wielki amerykański skandal tramwajowy”.
 • Helgoland. Wyspa, która miała zniknąć

  Helgoland. Wyspa, która miała zniknąć

  Helgoland – niewielka wyspa, leżąca 70 kilometrów od wybrzeża Niemiec, przeszła do historii świata ze względu na swe strategiczne położenie. Miało to też stać się przyczyną jej zguby.
 • Rosjanie będą strzelać przy granicy. Polska bezradna

  Rosjanie będą strzelać przy granicy. Polska bezradna

  Tuż przy polskich, łotewskich i szwedzkich wodach terytorialnych Rosjanie planują przeprowadzić strzelania rakietowe. Czy Polska posiada zdolności, aby je obserwować?
 • ThyssenKrupp chce zainwestować w polskie stocznie

  ThyssenKrupp chce zainwestować w polskie stocznie

  Niemiecki holding przemysłu stoczniowego ThyssenKrupp Marine Systems planuje szerokie inwestycje w polskie stocznie. Wszystko zależy od decyzji politycznych w Warszawie.
 • Patriot dla Polski. Co armia zyska?

  Patriot dla Polski. Co armia zyska?

  W środę 28 marca 2018 roku Polska podpisała z amerykańskim Raytheonem umowę na dostawę systemów Patriot. Jest to pierwszy etap zakupów, wart ok 4,75 mld dolarów.