Sport - Śląsk

Artykuły - Śląsk (602)

 • 1/8 Pucharu Polski: Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 1-2

  Śląsk Wrocław przegrał we wtorek z Legią Warszawa 1-2 w 1/8 finału Pucharu Polski. Goście odnieśli trzecie z rzędu zwycięstwo, licząc mecze ligowe, a gospodarze doznali pierwszej porażki pod wodzą Oresta Lenczyka.
 • "Złote kolce" dla Włodarczyk i Małachowskiego

  "Złote kolce" dla Włodarczyk i Małachowskiego

  Zwycięzcami 41. rankingu "Złote Kolce" redakcji "Sport" i PZLA na najlepszych lekkoatletów 2010 roku zostali, podobnie jak w poprzedniej edycji, Anita Włodarczyk (niestowarzyszona) i Piotr Małachowski (WKS Śląsk Wrocław).
 • Polonia Bytom - Śląsk Wrocław 0-0

  Polonia Bytom zremisowała ze Śląskiem Wrocław 0-0 w spotkaniu otwierającym 10. kolejkę Ekstraklasy. W Bytomiu kibice obejrzeli mecz walki, ale podbramkowych sytuacji było jak na lekarstwo i zespoły z dołu tabeli podzieliły się punktami.
 • Śląsk Wrocław - Polonia Warszawa 2-2

  Polonia Warszawa pod wodzą Pawła Janasa zremisowała trzeci mecz ligowy z rzędu. Znany z porywczego charakteru prezes Polonii Józef Wojciechowski wkrótce może stracić cierpliwość do popularnego "Janosika". Szkoleniowiec Polonii pocieszać się może tym, że zwycięstwo ze Śląskiem było naprawdę blisko. Gospodarze wyrównującą bramkę zdobyli w samej końcówce meczu!
 • Śląsk wykuwa formę w Czechach

  Piłkarze Śląska od poniedziałku przebywają w czeskim Nymburku, gdzie trenują pod okiem Oresta Lenczyka.
 • Śląsk wyjechał na zgrupowanie do Czech

  Dwudziestu piłkarzy Śląska Wrocław wyjechało w poniedziałek na pięciodniowe zgrupowanie do Czech. W kadrze zabrakło Tadeusza Sochy, Mariusza Pawelca i Waldemara Soboty, którzy trenują z reprezentacją kraju zawodników do lat 23.
 • Lenczyk: Nie chciałem, by potopili się w Wiśle

  - Wiem, że eksperci będą narzekać na to, iż mecz był słaby i że graliśmy defensywnie. Muszą jednak zrozumieć, że Wisła dla mojego zespołu była wysoką wodą, obawiałem się, że moi chłopcy mogą się w niej potopić i dlatego ustawiłem zespół bardziej defensywnie - powiedział Orest Lenczyk, trener Śląska po bezbramkowym remisie z Wisłą w Krakowie.
 • Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 0-0

  W meczu 8. kolejki Ekstraklasy Wisła Kraków zremisowała u siebie z przedostatnim Śląskiem 0-0. Drużyna Roberta Maaskanta po raz pierwszy nie zdobyła bramki, a kibice ją wygwizdali i zaśpiewali: "Zero ambicji Wisełko!". W Śląsku udanie zadebiutował w roli trenera Orest Lenczyk, który w zeszłym sezonie był zmorą "Białej Gwiazdy" pełniąc funkcję szkoleniowca Cracovii.
 • Wisła sprzedaje bilety na Śląsk

  Wisła sprzedaje bilety na Śląsk

  W piątek 1 października o godz. 20 Wisła Kraków podejmuje Śląsk Wrocław. W poniedziałek ruszyła sprzedaż biletów na to spotkanie. Kolejny powrót Oresta Lenczyka na stadion Wisły, tym razem w roli szkoleniowca Śląska, przyciągnie wielu kibiców.
 • Orest Lenczyk trenerem Śląsk Wrocław

  Orest Lenczyk został w poniedziałek ogłoszony oficjalnie trenerem Śląska Wrocław.