Kobieta - skutek

Artykuły - Skutek (10)

 • Przewlekły kaszel. Sprawdź, co może ci dolegać

  Przewlekły kaszel. Sprawdź, co może ci dolegać

  Nie bagatelizuj kaszlu! Może towarzyszyć zwykłej infekcji, ale też świadczyć o alergii lub innych chorobach. Poznaj powód dolegliwości i odzyskaj formę!
 • Obrzęki ciała - sprawdź, jak im zapobiec

  Obrzęki ciała - sprawdź, jak im zapobiec

  Przez nie czujemy się kiepsko we własnym ciele. Jeśli nie poradzisz sobie z nimi sama, pomoże ci lekarz. Obrzęki to sygnał, że w naszym ciele gromadzi się zbyt wiele wody. Mogą występować w jednym miejscu lub obejmować różne części ciała.
 • On tego nie powinien usłyszeć!

  On tego nie powinien usłyszeć!

  Powiedziałaś do niego coś od niechcenia. Nagle on przestał się do ciebie odzywać. Nie chce ci podać przyczyny swojego zachowania. Jak uniknąć takiej sytuacji? Czego mężczyzna z pewnością nie powinien usłyszeć? Sprawdź!
 • Przesądy i ewolucja

  Przesądy i ewolucja

  Większość Polaków wierzy, że czarny kot lub stłuczone lustro przynosi pecha. Rozliczne badania dowodzą, że podobnie sądzi znaczny procent ludzkości. Według naukowców, wszystko to uboczny skutek ewolucji.
 • Anemia to nie tylko skutek złej diety

  Anemia to nie tylko skutek złej diety

  Jesteś zdziwiona, gdy słyszysz od lekarza, że masz anemię. Czy to możliwe, że popełniasz aż takie błędy dietetyczne? Niekoniecznie. Niedokrwistość nie musi iść w parze ze złą dietą. Może pojawić się, gdy jesteś w ciąży albo towarzyszyć innej chorobie.
 • Współczesna matka Polka

  Współczesna matka Polka

  Polka kocha dzieci i nie zrezygnuje z macierzyństwa za nic w świecie. Ale nie zamierza już bezgranicznie poświęcać się rodzinie. Chce być nie tylko dumna ze swojej podniosłej roli, ale i zwyczajnie, po ludzku zadowolona. Z dzieci, z męża i z własnego życia.
 • Krótki kurs alergologii

  Alergia to skutek nadwrażliwości układu odpornościowego na białko, które jest traktowane jak wróg. To cecha genetyczna. Organizm obarczonego nią człowieka wytwarza zwykle swoiste dla alergenu przeciwciała IgE, które pojawiają się we krwi na skutek kontaktu z wyimaginowanym wrogiem, tu jadem osy czy pszczoły (ale także kurzem, roztoczami, białkiem mleka krowiego, pyłkami roślin, pleśniami czy sierścią). Przeciwciała IgE zostaną we krwi alergika na zawsze. Jeśli wróg zaatakuje, dochodzi do bitwy
 • Dlaczego nogi puchną?

  Dlaczego nogi puchną?

  Spuchnięte stopy, kostki czy łydki to częsta przypadłość, szczególnie latem. Takie obrzęki nie są groźne, gdy jest to tylko skutek zmęczenia lub chodzenia na obcasach przez cały dzień. Ale jeśli obrzęki pojawiają się często, idź do lekarza.
 • Chcę być piękna

  Chcę być piękna

  Jeśli odrobinę się postarasz, w ciąży możesz wyglądać kwitnąco i wyjątkowo kobieco. Podpowiemy ci, jak to zrobić.
 • Nie gwiżdż na pryszcz!

  Nie gwiżdż na pryszcz!

  Trądzik jest jednym z najpowszechniejszych schorzeń skóry - dotyka nawet 80 proc. populacji! Nie jest już tylko zmorą nastolatek. Coraz częściej staje się problemem osób po trzydziestce?