skrzyżowanie

Artykuły - Skrzyżowanie (26)

 • Najoszczędniejsza sygnalizacja świetlna na świecie

  Najoszczędniejsza sygnalizacja świetlna na świecie

  Nowości w transporcie drogowym: Inżynierowie z firmy Siemens zredukowali pobór energii konsumowany przez sygnalizację uliczną do zaledwie 1-2 watów. Dzięki nowej technologii, typowe skrzyżowanie z lampami żarówkowymi i około 55 sygnalizatorami świetlnymi (czerwony-żółty-zielony) pozwala uniknąć emisji ponad 6 ton szkodliwego dwutlenku węgla rocznie.
 • Proste skrzyżowanie, wiele kontrowersji. Kto ma pierwszeństwo?

  Proste skrzyżowanie, wiele kontrowersji. Kto ma pierwszeństwo?

  Są skrzyżowania, które budzą kontrowersje ze względu na niejasne oznakowanie. W tym jednak przypadku pojawiają się one pomimo dokładnego i jednoznacznego oznakowania.
 • Znasz się na przepisach? Jak byś się zachował na tym skrzyżowaniu?

  Znasz się na przepisach? Jak byś się zachował na tym skrzyżowaniu?

  Poruszanie się samochodem po publicznych drogach wymaga nie tylko dużej sprawności manualnej ale też znajomości (i umiejętności zastosowania w praktyce) niezliczonej ilości przepisów.
 • Skrzyżowanie z poplątaniem. I połączeniem...

  Skrzyżowanie z poplątaniem. I połączeniem...

  Przecinające się drogi mogą tworzyć połączenie lub skrzyżowanie. To istotna różnica, decydująca m.in. o zasadach postoju czy pierwszeństwa. Wyjaśniamy, jak radzić sobie w gąszczu przepisów.
 • Rondo to skrzyżowanie dla ludzi myślących! Problem w tym, że Polacy nie myślą

  Rondo to skrzyżowanie dla ludzi myślących! Problem w tym, że Polacy nie myślą

  Zasady jazdy po rondach wzbudzają wśród zmotoryzowanych bardzo wiele emocji. Oczywiście każdy kierowca w naszym kraju doskonale wie, jak ma jeździć na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym i biada temu, kto śmie go pouczać.
 • Uważajmy na pieszych

  Uważajmy na pieszych

  W Żarach, na przejściu dla pieszych z sygnalizacją świetlną, w prawidłowo idącego 89-letniego mężczyznę uderzył samochód osobowy. Apelujemy do kierujących, aby z większą uwagą i koncentracją przyglądali się zachowaniom osób pieszych.
 • Wypadek na skrzyżowaniu

  Wypadek na skrzyżowaniu

  W sobotę późnym popołudniem w Kwidzynie doszło do zdarzenia drogowego. Na skrzyżowaniu ulicy Kopernika z ulicą Konopnickiej zderzyły się dwa samochody osobowe. W wyniku tego zdarzenia z obrażeniami ciała trzy osoby trafiły do szpitala.
 • Algorytm ograniczy liczbę wypadków samochodowych

  Algorytm ograniczy liczbę wypadków samochodowych

  Naukowcy opracowali algorytm, pozwalający przewidzieć, który samochód może wjechać na skrzyżowanie przy czerwonym świetle. Daje to czas na reakcję kierowców jadących naprzeciwka samochodów i ogranicza liczbę wypadków.
 • Gowin: To mniej przaśne wydanie Samoobrony

  Gowin: To mniej przaśne wydanie Samoobrony

  Ruch Poparcia Palikota to dziwaczne skrzyżowanie rozmaitych populistycznych haseł z pewnymi elementami konstrukcyjnego programu Platformy Obywatelskiej, w sumie dające coś w rodzaju nieco mniej przaśnego wydania Samoobrony - mówił w Kontrwywiadzie RMF FM Jarosław Gowin.
 • Eksperymenty drogowców

  Eksperymenty drogowców

  Wrocławscy zmotoryzowani wzięli wczoraj udział w testowaniu nowego oprogramowania kierującego sygnalizacją świetlną na skrzyżowaniu ulic Traugutta i Kościuszki.

Filmy - Skrzyżowanie (4)