skrzypek

Artykuły - Skrzypek (156)

 • Tragiczny wypadek rosyjskiego skrzypka

  Tragiczny wypadek rosyjskiego skrzypka

  65-letni skrzypek Wiktor Sedow zginął w zagadkowych okolicznościach w moskiewskiej operze.
 • Tomek Dolski kocha muzykę

  Tomek Dolski kocha muzykę

  Zobaczcie teledysk "Love To Music" skrzypka Tomasza Dolskiego, 17-letniego obecnie laureata 3. miejsca pierwszej edycji "Must Be The Music. Tylko muzyka".
 • Zmarł Roman Totenberg, wybitny skrzypek i pedagog

  Roman Totenberg, polsko-żydowskiego pochodzenia skrzypek-wirtuoz i nauczyciel kilku pokoleń muzyków, zmarł w wieku 101 lat w Ameryce - poinformował amerykański muzykolog, krytyk muzyczny i historyk Gary Fitelberg.
 • Adam Bałdych i Mika Urbaniak: Tylko skrzypce i śpiew

  Adam Bałdych i Mika Urbaniak: Tylko skrzypce i śpiew

  Zapraszamy do obejrzenia świątecznego teledysku "Let It Snow" w wykonaniu skrzypka Adama Bałdycha i wokalistki Miki Urbaniak.
 • David Garrett: Rock plus klasyka

  David Garrett: Rock plus klasyka

  Nowy album skrzypka Davida Garretta "Rock Symphonies" to połączenie muzyki klasycznej i rockowej. Do tej pory muzyk prowadził karierę dwutorowo - grając zarówno w zespołach rockowych, jak i występując z orkiestrami symfonicznymi Tym razem, po raz pierwszy w swojej karierze, w naturalny sposób łączy ze sobą oba gatunki.
 • Dzieła Chopina na festiwalu "Sacrum - non Profanum" w Trzęsaczu

  Fryderykowi Chopinowi, w związku z 200. rocznicą urodzin kompozytora, poświęcona zostanie tegoroczna 6. edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego "Sacrum - non Profanum" w Trzęsaczu (Zachodniopomorskie). Nadmorska impreza potrwa od 9 do 14 sierpnia.
 • Nigel Kennedy: Polska w Londynie

  Nigel Kennedy: Polska w Londynie

  W długi weekend (29-31 maja) do Southbank Centre w Londynie zawita trzydniowe święto polskiej kultury. Londyńczycy posłuchają jazzu, rocka, muzyki klasycznej, obejrzą pokazy tańca i wezmą udział w innych wydarzeniach. A wszystko to dzięki Nigelowi Kennedy'emu.
 • Sławomir Skrzypek (1963-2010)

  Prezes NBP Sławomir Skrzypek zginął w katastrofie prezydenckiego samolotu 10 kwietnia, towarzysząc prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu w drodze do Katynia na uroczystości rocznicowe.
 • Cios w państwo

  Cios w państwo

  Kierowane przez siebie instytucje, sprawowane urzędy naznaczyli osobistą charyzmą, talentem, pasją, pracowitością. Katastrofa prezydenckiego samolotu niedaleko Katynia przerwała ich misję, zadając państwu niepowetowane straty, których rozmiaru wciąż jeszcze w pełni nie ogarniamy.
 • Sławomir Skrzypek

  Prezes Narodowego Banku Polskiego Sławomir Skrzypek zginął, towarzysząc prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu w podróży na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

Filmy - Skrzypek (1)