skrzynia biegów

Artykuły - Skrzynia biegów (48)

 • 10 biegów w aucie osobowym? Już wkrótce

  10 biegów w aucie osobowym? Już wkrótce

  Amerykanie mają własny sposób na obniżenie zużycia paliwa. Zamiast zmniejszać pojemność jednostek napędowych, lokalni giganci postanowili... zwiększyć liczbę przełożeń w skrzyniach biegów!
 • 10 biegów w osobówce? To nie przesada?

  10 biegów w osobówce? To nie przesada?

  Trzy lata temu Ford i General Motors połączyły siły w celu opracowania automatycznej skrzyni biegów. Przekładnia trafić ma na rynek jeszcze w tym roku!
 • Małe Ople z nową, zautomatyzowaną przekładnią

  Małe Ople z nową, zautomatyzowaną przekładnią

  Po Smarcie, Renault czy PSA, kolejny producent zwraca się w stronę zautomatyzowanych skrzyń biegów. Swoją ofertę o nową generację tego typu konstrukcji poszerzył właśnie Opel.
 • Kto z urzędników ma najlepszy służbowy samochód?

  Kto z urzędników ma najlepszy służbowy samochód?

  Pojemność 2,8 l, 325-konny silnik turbo, napęd na cztery koła, automatyczna skrzynia biegów - takim autem za 200 tysięcy złotych jeździł na co dzień szef Inspekcji Transportu Drogowego Tomasz Połeć.
 • 9 biegów w ręcznej skrzyni! Umiałbyś z nią jeździć?

  9 biegów w ręcznej skrzyni! Umiałbyś z nią jeździć?

  Downsizing to nie tylko turbosprężarki, bezpośredni wtrysk paliwa i zmniejszanie pojemności skokowej silnika. Wymierne oszczędności przynosi również zoptymalizowanie konstrukcji skrzyń biegów.
 • 10 biegów w "osobówce"? To już teraźniejszość!

  10 biegów w "osobówce"? To już teraźniejszość!

  Jeszcze w latach siedemdziesiątych duża część samochodów wyposażona była w ręczne skrzynie biegów o zaledwie trzech przełożeniach.
 • USA: Ręczna skrzynia biegów pokonała złodziei

  Dwaj mężczyźni, którzy w St. Petersburgu na Florydzie usiłowali odjechać skradzionym samochodem, musieli zrezygnować, ponieważ okazało się, że auto ma ręczną skrzynię biegów, co w USA jest rzadkością.
 • Manual kontra automat. Który rodzaj skrzyń biegów wolisz?

  Manual kontra automat. Który rodzaj skrzyń biegów wolisz?

  Zwolenników automatycznych skrzyń biegów jest prawie tyle samo co ich przeciwników. Każda z tych grup ma swoje twarde argumenty...
 • Zawiłości regulaminowe F1 ( część II )

  Zawiłości regulaminowe F1 ( część II )

  Kontynuujemy przybliżanie tegorocznych zmian, a także przypominamy niektóre, już znane punkty regulaminu F1. W pierwszej części wspominaliśmy o oponach, KERS, ruchomym skrzydle i team orders. Teraz garść informacji w temacie skrzyni biegów, zasady 107, kar i zakazów prac w padoku w określonych godzinach.
 • Hamilton ukarany za wymianę skrzyni biegów

  Hamilton ukarany za wymianę skrzyni biegów

  Brytyjczyk Lewis Hamilton z teamu McLaren-Mercedes straci pięć pozycji na starcie niedzielnego wyścigu o Grand Prix Japonii na torze Suzuka, 16. eliminacji mistrzostw świata Formuły 1. To skutek zmiany skrzyni biegów na nową.