skrót

Artykuły - Skrót (71)

 • OMG! WTF? Czyli parę słów o internetowych skrótach

  OMG! WTF? Czyli parę słów o internetowych skrótach

  "OMG, ale mam dziś kaca!" "WTF ziom? Przecież wypiłeś tylko dwa piwa" - to przykładowa rozmowa, jakich tysiące na internetowych komunikatorach, mailach, czy esemesach. Dla jednych zrozumiała, dla innych totalnie nieczytelna. Wszystko przez internetowe akronimy - skróty, które powstały dla ułatwienia i przyspieszenia komunikacji. Jeśli uważasz, że masz braki w tej dziedzinie, zapraszamy do naszego słowniczka.
 • Borusewicz: Parlament musi pilnować, by rząd nie szedł na skróty

  Borusewicz: Parlament musi pilnować, by rząd nie szedł na skróty

  - Rolą parlamentów jest pilnowanie, aby rządy nie szły na skróty oraz aby reformy, podjęte na poziomie UE były wdrażane - powiedział marszałek Senatu Bogdan Borusewicz na rozpoczętym w piątek dwudniowym szczycie szefów parlamentów państw UE.
 • Unijne "nie" dla TDI! To zła wiadomość dla Volkswagena

  Unijne "nie" dla TDI! To zła wiadomość dla Volkswagena

  Chociaż oznaczenie TDI stosują niemal wyłącznie marki koncernu Volkswagen, skrót ten stał się synonimem auta z silnikiem Diesla.
 • Far East Movement - biografia

  Far East Movement (skrót FM) to amerykański zespół grający muzykę z pogranicza hip-hopu, popu i elektroniki. Grupa powstała w Kalifornii w 2003 roku. Członkowie formacji w składzie: Kev Nish (Kevin Nishimura), Prohgress (James Roh), J-Splif (Jae Choung), and DJ Virman (Virman Coquia), mimo iż dorastali w Ameryce, pochodzą z różnych krajów Azji. Zespół powołali by wspierać, promować i animować azjatycką społeczności w USA - do czego odnosi się jego nazwa. Far East Movement debiutowali w 20
 • Mózgowy skrót do telefonu

  Mózgowy skrót do telefonu

  W jaki sposób udaje nam się wyłowić z tylu podobnych dźwięków dzwonek naszego telefonu komórkowego? Specjaliści przekonują, że mózg dysponuje specjalnym szablonem, zwiększającym czas i trafność identyfikacji.
 • CX7. Sportowy i użytkowy?

  CX7. Sportowy i użytkowy?

  Pojazd Sportowo-Użytkowy - to właśnie znaczy skrót SUV, którym zwykło określać się pseudoterenówki, nie mające skądinąd ze sportem nic wspólnego. Poza kilkoma wyjątkami, z których jeden zawitał niedawno do naszej redakcji. Rozsądek podpowiada, że nie ma czegoś takiego, jak auto zarówno sportowe, jak i użytkowe. Te pierwsze mają mocne silniki, są lekkie i nisko zawieszone. Drugie zaś powinny być wielkie, najlepiej w kszta
 • AFI - Biografia

  AFI (skrót od A Fire Inside) to amerykańska rockowa formacja, która została założona w 1991 roku przez Davey'ego Havoka (śpiew), Marka Stopholese'a (gitara), Vica Chalkera (bas) i Adama Carsona (perkusja). Swój repertuar określają jako mroczne, introspektywne brzmienia, w których słychać zarówno inspirację The Cure, jak i wpływy death-rocka, hardcoru czy Ramones. Znani są także z przywiązywania dużej wagi do koncertów. Formacja ma na swoim koncie również statuetkę MTV Video Music Awards za
 • Co oznacza skrót "Combat 18"? Czym jest "Newskij Ekspress"?

  Liczba "18" jest używana przez grupy neonazistowskie jako symbol inicjałów Adolfa Hitlera: A i H, to - odpowiednio - pierwsza i ósma litera alfabetu łacińskiego.
 • Wiesz, co oznacza skrót BMW?

  Wiesz, co oznacza skrót BMW?

  BMW-Welt w Monachium to jeden z największych i z pewnością najefektowniejszych salonów samochodowych na świecie.
 • Do jedności na skróty

  "Od 40 lat modlimy się o jedność. Teraz okazuje się, że nasze modlitwy zostały wysłuchane w sposób, którego się nie spodziewaliśmy". Tak abp Augustin Di Noia, sekretarz Kongregacji Nauki Wiary, podsumował wiadomość, którą 20 października ogłosił dziennikarzom: utworzenie w Kościele specjalnych struktur dla anglikanów przechodzących na katolicyzm.

Filmy - Skrót (151)