skoki do wody

Artykuły - Skoki do wody (8)

Filmy - Skoki do wody (5)

 • Nurkowanie na śmierć. Ten konkurs mrozi krew

  Rzucają się w powietrze, po czym lądują z pluskiem – norweski sport „nurkowania na śmierć” przyciąga dziesiątki śmiałków. – W rzeczywistości, dods („nurkowanie na śmierć” – przyp. red.) zaczęło się w latach 70. w Oslo, tutaj, w Frognerbadet, jako konkurs na popis przed dziewczynami. Skaczesz z dziesięciu metrów, musisz zrobić kształt litery X i zakończyć w kuli armatniej lub kształcie litery U – opisuje zawody Paul Rigault, jeden z organizatorów konkursu. Z kolei Miriam Hamberg, „mistrzyni świata” w kategorii kobiet w 2018 i 2019 r. tłumaczy, że skacze, bo idzie w ślady starszych braci. – Moi bracia zawsze to robili, a ja zawsze ich naśladowałam. Nigdy nie chciałam być gorsza, a oni powtarzali: „zrób to, możesz, możesz, możesz”, no więc jestem tutaj.
 • Niezwykła przyjaźń mężczyzny z psem

  Pies uwielbia spędzać z mężczyzną czas wolny, który wykorzystują na skoki do wody i pływanie w wodach Morza Śródziemnego.
 • To nie są normalne skoki do wody!

  Każdy inny na jego miejscu oszalałby ze strachu. Jednak ten facet nie boi się, gdy patrzy w wodę pod sobą. Jest specjalistą od skoków z najwyższych platform na świecie.
 • Ekstremalne skoki! Najmniejszy błąd grozi śmiercią

  Konkurs skoków do wody, organizowany nad rzeką Neretwą w mieście Konjic w Bośni i Hercegowinie, co roku przyciąga miłośników adrenaliny. Tutaj nawet najmniejszy błąd może zawodnika kosztować życie - lub skutkować ciężkim kalectwem.