skok ze spadochronem

Artykuły - Skok ze spadochronem (24)

Filmy - Skok ze spadochronem (6)

 • Film dla ludzi lubiących adrenalinę

  Niesamowite nagranie pokazujące spadochroniarza, który zeskakując z klifu wykonał salto w przód. Chmura skrywająca ziemię przez zasięgiem wzroku dodatkowo potęguje cały efekt. Szacunek dla mężczyzny za ten wyczyn.
 • Wyrzucili go z samolotu! I to jak?!

  Skakanie ze spadochronem to nie taka prosta sprawa. Ta wysokość... Czasami trzeba więc komuś pomóc. Tym razem coś jednak poszło nie tak... Zobaczcie.
 • Skok nad niezwykłym jeziorem

  33-letni spadochroniarz Alexander Luchenko z Odessy na Ukrainie nakręcił film z zapierającego dech w piersiach skoku z 3 tysięcy metrów nad Jeziorem Czerwonym. – To niesamowite doświadczenie, zwłaszcza w tak pięknym miejscu. Miałem wrażenie, jakbym leciał nad inną planetą, byłem oszołomiony – mówi. Niezwykły, czerwony kolor ujścia tego jeziora spowodowany jest gęstością soli, która zabija małe skorupiaki i liście czerwonych alg. Dlatego też, krwista czerwień jeziora nie jest dobrym znakiem. – To wiele mówi o tym miejscu. Czas, by sprawą zajęli się miejscowi ekolodzy – dodaje Alexander.
 • Najwyższy budynek, najdłuższy skok - tak się pobija rekord!

  829 metrów - tyle mierzy najwyższy budynek na świecie - Burdż Chalifa w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Z jego szczytu zdecydowali się skoczyć dwaj sportowcy - Vince Reffet i Fred Fugen. Żeby to zrobić trzeba mieć jaja. Zwłaszcza jeśli spadochron chce się otworzyć dopiero po kilkunastu sekundach swobodnego lotu połączonego z wykonywaniem podniebnych ewolucji. To, co zobaczycie na wideo może wam wydać się niemożliwe, ale zrobiono to naprawdę!