skoczkowie

Artykuły - Skoczkowie (90)

Filmy - Skoczkowie (3)

  • To był wyjątkowy trening naszych skoczków. Adam Małysz pokazał zdjęcia. Wideo

    Inauguracja sezonu Pucharu Świata w skokach dopiero pod koniec listopada, ale Polacy nie próżnują. Ostatnio przygotowywali się w tunelu aerodynamicznym. Zdjęcia za pośrednictwem Instagrama pokazał dyrektor koordynator ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim, Adam Małysz.
  • Dieta kluczem do sukcesu polskich skoczków? "Można czasem zjeść coś niezdrowego, ale nie można przesadzać"

    Za ich sukcesami stoją nie tylko ciężkie treningi, ale też wiele żywieniowych wyrzeczeń. Dieta skoczków narciarskich planowana jest z aptekarską precyzją. I chociaż nad jedzeniem skoczków czuwa sztab specjalistów, to sami zawodnicy podkreślają jak ważna jest samodyscyplina. - Każdy sam siebie pilnuje. Każdy wie co może zjeść i na co może sobie pozwolić. Można raz na jakiś czas zjeść coś niezdrowego. Ale nie można przesadzać - przyznał reprezentant Polski Dawid Kubacki. - To jest wpisane w życie każdego sportowca. Musimy sami pilnować co jemy. Dlatego to wszystko wymaga samodyscypliny - dodał inny kadrowicz Maciej Kot. (Fakty TVN/x-news)
  • Skoczkowie potrzebują więcej startów

    - Głównym problemem polskich skoków jest to, że zbyt wielu zawodników po osiągnięcia wieku seniora nie ma gdzie startować i kończy karierę - powiedział asystent Hannu Lepistoe, Robert Mateja.