sklepy

Artykuły - Sklepy (949)

 • Handel: Czy w niedzielę zrobisz zakupy?

  Handel: Czy w niedzielę zrobisz zakupy?

  Zgodnie z ustawą o handlu w niedzielę 26 lipca sklepy będą zamknięte. Otwarte mogą być tylko placówki, w których za ladą staną ich właściciele. W sklepach nadal obowiązują wymogi bezpieczeństwa sanitarnego: maseczki i dostęp do rękawiczek jednorazowych i płynów dezynfekcyjnych.
 • Niedziele handlowe. Czy 12 lipca sklepy będą otwarte?

  Niedziele handlowe. Czy 12 lipca sklepy będą otwarte?

  W niedzielę 12 lipca nie zrobisz zakupów - sklepy będą zamknięte. Otwarte mogą być wyłącznie te placówki, w których za ladą staną właściciele.
 • Microsoft zamyka swoje stacjonarne sklepy

  Microsoft zamyka swoje stacjonarne sklepy

  Gigant technologiczny postanowił wycofać się ze swoich stacjonarnych punktów sprzedaży. Produkty Microsoft, będą niebawem dostępne jedynie za pośrednictwem sklepów online.
 • LPP: jedna piąta sklepów nadal zamknięta

  LPP: jedna piąta sklepów nadal zamknięta

  Sprzedaż Grupy LPP w pierwszym kwartale spadła o 35,3 proc. rok do roku. Właściciel marek odzieżowych takich jak Reserved, Cropp czy House nadal negocjuje wysokość czynszów najmu w przypadku 19 proc. sklepów stacjonarnych w Polsce. Spółka utrzymała trzycyfrową dynamikę wzrostu sprzedaży przez Internet, ale pierwszy kwartał zakończyła stratą.
 • Analiza Interii. Hipermarkety w niełasce

  Analiza Interii. Hipermarkety w niełasce

  Pozycja hipermarketów na rynku będzie maleć. Polacy wolą robić zakupy bliżej domu, szybciej, w mniejszych sklepach. Trend ten widoczny jest od dłuższego czasu. Tesco zbyt późno zaczęło reagować na zmieniające się gusta zakupowe w Polsce i nie sprostało konkurencji. To może być jeden z czynników niepowodzenia tej sieci na krajowym rynku.
 • Nie będzie handlu w niedziele

  Nie będzie handlu w niedziele

  Rząd nie rozważa możliwości otwarcia sklepów w niedziele - poinformowała podczas konferencji prasowej wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.
 • Co trzeci ankietowany kupuje online częściej niż przed pandemią

  Co trzeci ankietowany kupuje online częściej niż przed pandemią

  Co trzeci badany deklaruje, że podczas pandemii korzysta z e-commerce częściej niż przed jej wybuchem, a 6 proc. ankietowanych przyznaje, że w związku z koronawirusem zrobiło zakupy w sieci po raz pierwszy - wynika z badania za pośrednictwem panelu badawczego Ariadna.
 • W sklepach nadal obowiązują wymogi bezpieczeństwa sanitarnego

  W sklepach nadal obowiązują wymogi bezpieczeństwa sanitarnego

  W niedzielę, 14 czerwca sklepy będą zamknięte. Otwarte mogą być tylko placówki, w których za ladą staną ich właściciele. W sklepach nadal obowiązują wymogi bezpieczeństwa sanitarnego: dostęp do rękawiczek jednorazowych i płynów dezynfekcyjnych. Zniesiony został limit klientów.
 • Horała: Jest pomysł powołania podmiotu, który płaciłby uczciwe ceny rolnikom

  Horała: Jest pomysł powołania podmiotu, który płaciłby uczciwe ceny rolnikom

  Jest pomysł powołania podmiotu na rynku spożywczym, który płaciłby uczciwe ceny rolnikom i oferował nieprzesadnie wygórowane ceny polskim konsumentom - mówił w piątek wiceminister infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. CPK Marcin Horała.
 • Sklepy coraz odważniej stawiają na wideorozmowy. Pandemia tylko przyspieszyła ten trend

  Sklepy coraz odważniej stawiają na wideorozmowy. Pandemia tylko przyspieszyła ten trend

  W czasie pandemii wzrosło zainteresowanie narzędziami wideo. Handel dostrzegł w tym duży potencjał. W przyszłości z pewnością będzie chciał to lepiej wykorzystać, łącząc możliwości sprzedaży stacjonarnej i online.

Filmy - Sklepy (27)

 • "Głupota, pojawią się meliny". Kraków wprowadza ograniczenie sprzedaży alkoholu w sklepach na Starym Mieście

  W Krakowie od 1 stycznia 2019 roku nie będzie można kupić alkoholu w sklepach między 22 a 6 rano. Doradca prezydenta Krakowa Dariusz Nowak poinformował, że zakaz ma dotyczyć wyłącznie Starego Miasta i Kazimierza. (TVN24/x-news)
 • Ze śmietnika na półki sklepowe. Nowy trend?

  Ilość żywności, którą wyrzucamy, jest szokująca. Statystycznie każdy z nas wyrzuca jej 100 kg rocznie. Powstają już sklepy, gdzie sprzedaje się żywność, która w normalnym przypadku trafiłaby do śmietnika.
 • Ile powinni o nas wiedzieć twórcy kart lojalnościowych?

  Czy zdajemy sobie sprawę z tego, jaki jest prawdziwy cel wydawanych w sklepach „kart stałego klienta”? Oczywiście jednym z głównych powodów tworzenia programów lojalnościowych jest przywiązanie klienta do danej marki. Jednak kryje się za tym coś więcej. Często dla przedsiębiorcy równie ważne są nasze dane osobowe, które pozostawimy wypełniając specjalny formularz rejestracyjny.
 • Kasy samoobsługowe receptą na braki kadrowe w sklepach?

  Sklepy często mają trudności ze znalezieniem pracowników na stanowisko kasjera. Rozwiązaniem problemu może być wprowadzenie kas samoobsługowych. Są one w polskich sklepach, także tych mniejszych, używane coraz powszechniej. Czy już niedługo kasjerzy przestaną być potrzebni?