Skazany na bluesa

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Skazany na bluesa (Film (2005) Reż.Jan Kidawa-Błoński) ,

Artykuły - Skazany na bluesa (28)

 • Tomasz Kot: To, co najważniejsze

  Tomasz Kot: To, co najważniejsze

  Dotychczasowa kariera Tomasza Kota, który obchodzi w sobotę 35. urodziny, to aktorstwo skrajności. Po rewelacyjnym debiucie kinowym w "Skazanym na bluesa" (2005) aktor wprzęgnięty został na kilka lat w trybiki serialowych produkcji (był gwiazdą sitcomu "Niania") i świat głupawych komedii, by w 2010 roku powrócić do poważnego grania wyśmienitą rolą w kameralnym "Erratum" Marka Lechkiego.
 • Tomasz Kot zagrał prawnika

  Tomasz Kot zagrał prawnika

  "Skazany na bluesa", "Niania" "Testosteron", "Lejdis", "To nie tak jak myślisz kotku" - role w tych tytułach przyniosły Tomkowi Kotowi uznanie i wielką popularność. Jednak dopiero adwokat Maciej Zgirski w "Jak się pozbyć cellulitu" to postać, z powodu której kobiety tracą głowę.
 • Żołnierze śmiali się z Kota

  Żołnierze śmiali się z Kota

  Zadebiutował rolą Ryszarda Riedla w dramacie biograficznym "Skazany na bluesa", ale później grywał tylko w komediach - "Testosteron", "Lejdis", "To nie tak, jak myślisz, kotku" czy "Idealny facet dla mojej dziewczyny". Największą popularność przyniosła mu jednak rola Maksa Skalskiego w serialu "Niania". 14 sierpnia do kin wejdzie "Operacja Dunaj", w której aktor znów rozbawi widzów.
 • Reżyserski debiut operatora

  17 października padł pierwszy klaps na planie thrillera "Pora mroku" w reżyserii znanego operatora Grzegorza Kuczeriszki ("Kiler", "Skazany na bluesa").
 • Młodzi zdolni w Koszalinie

  Młodzi zdolni w Koszalinie

  Od koncertu grupy Dżem na placu przed ratuszem i specjalnego pokazu filmu "Skazany na bluesa" rozpoczął się w środę, 20 czerwca, 26. Koszaliński Festiwal Filmowy "Młodzi i Film".
 • Kinga Preis laureatką Nagrody im. Cybulskiego

  Aktorka Kinga Preis otrzymała Nagrodę im.Zbigniewa Cybulskiego 2006 za rolę Gosi w filmie Feliksa Falka "Komornik". Gala wręczenia nagród odbyła się w poniedziałek, 13 listopada, w Warszawie. Zwycięzcą głosowania publiczności został Tomasz Kot ("Skazany na bluesa").
 • Ruszają zdjęcia do "Testosteronu"

  We wtorek,1 sierpnia ruszają zdjęcia do ekranizacji "Testosteronu" głośnej sztuki Andrzeja Saramonowicza. W filmie zobaczymy najlepszych aktorów młodego pokolenia: Piotra Adamczyka ("Karol - człowiek, który został papieżem"), Borysa Szyca ("Oficer"), Macieja Stuhra ("Francuski numer"), Tomasza Kota ("Skazany na bluesa") i Cezarego Kosińskiego ("Ciało").
 • Dygant i Kot w dubbingu "Dżungli"

  Dygant i Kot w dubbingu "Dżungli"

  W maju szykuje się kinowa gratka dla całej rodziny. Grupa zwierzaków z nowojorskiego ZOO zamierza odkryć, jak dzika może być współczesna metropolia. Lew, żyrafa, anakonda, miś koala i wiewiórka to bohaterowie najnowszego filmu animowanego ze studia Walta Disneya - "Dżungla". Obsada zapowiada się porywająco. Wiewiórkę Benka obdarzy swoim głosem Tomasz Kot ("Skazany na bluesa"), a żyrafie Bożence głosu użyczy Agnieszka Dygant ("Tylko mnie kochaj").
 • "Samotny zachód" Kota i Żebrowskiego

  W warszawskiej Fabryce Trzciny miała miejsce premiera sztuki irlandzkiego dramaturga Martina McDonagha - "Samotny Zachód". Główne role w spektaklu grają Michał Żebrowski ("Pręgi") oraz Tomasz Kot ("Skazany na bluesa"), a na scenie towarzyszą im Natalia Rybicka i Piotr Kozłowski. Reżyserem przedstawienia jest Eugeniusz Korin.
 • Żebrowski i Kot razem na scenie

  Żebrowski i Kot razem na scenie

  Michał Żebrowski ("Pręgi", "Kochankowie roku tygrysa") i Tomasz Kot ("Skazany na bluesa", serial "Niania") wystąpią wspólnie w spektaklu "Samotny Zachód" na deskach Teatru Nowego Praga w Warszawie. Aktorzy po raz pierwszy spotkają się na scenie - zagrają swoich braci. Premierę zaplanowano na 10 marca.