polska lokalna - skazane

Artykuły - Skazane (380)

 • Lekarki skazane za wystawianie fałszywych zaświadczeń

  Na kary więzienia w zawieszeniu i grzywny skazał w czwartek Sąd Rejonowy Lublin-Zachód dwie lekarki, które uznał za winne wystawiania pacjentom fałszywych zaświadczeń o stanie zdrowia. Dokumenty były przedstawiane w ZUS w celu uzyskania rent.
 • Podharcmistrz skazany za molestowanie harcerki

  Na sześć lat pozbawienia wolności za molestowanie harcerki skazał Sąd Okręgowy w Krakowie w wydziale odwoławczym podharcm. Szymona P. Sąd uniewinnił go od zarzutu w przypadku drugiej nastolatki i zmienił wyrok z 6,5 roku na 6 lat więzienia.
 • Więźniowie z Barczewa wydali 15. edycję kalendarza dla skazanych

  Więźniowie z zakładu karnego w Barczewie wydali 15. edycję kalendarza dla skazanych. Są w nim wzory pism procesowych, np. o udzielenie przerwy w wykonywaniu kary, czy zażalenia na odmowę warunkowego, przedterminowego zwolnienia z więzienia.
 • Radny skazany za jazdę po pijanemu

  Radny i były wicestarosta sejneński Stanisław J. został w środę skazany przez sąd na 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata za prowadzenie samochodu po spożyciu alkoholu.
 • Lekarze skazani ws. łapówek za fałszywe zaświadczenia

  14 lekarzy i pośrednika, oskarżonych o korupcję w związku z wystawianie fałszywych opinii o stanie zdrowia, skazał w poniedziałek szczeciński sąd. Dwóch znanych w mieście lekarzy i pośrednik usłyszeli wyroki 3 lat więzienia, reszta - od 10 miesięcy do 2 lat w zawieszeniu.
 • Wietnamczycy skazani za plantacje konopi

  Siedmiu obywateli Wietnamu skazał na kary więzienia sąd w Toruniu za zorganizowanie profesjonalnych upraw konopi indyjskich. Uprawy ukryte były na terenie Bydgoszczy i Torunia, a gang cudzoziemców wyprodukował narkotyki warte prawie dwa miliony złotych.
 • B. prokurator wojskowy skazany za przemoc seksualną

  Na karę dziewięciu miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata skazał w czwartek Wojskowy Sąd Okręgowy w Poznaniu b. prokuratora wojskowego, kpt. rez. Kazimierza N. za przemoc seksualną, której dopuścił się wobec dwóch kobiet podczas misji w Afganistanie.
 • Duchowny skazany za przestępstwa seksualne

  Duchowny skazany za przestępstwa seksualne

  Sąd Okręgowy w Białymstoku utrzymał we wtorek karę czterech lat więzienia w procesie prawosławnego duchownego, oskarżonego o seksualne wykorzystywanie upośledzonej umysłowo dziewczyny. Wyrok jest prawomocny.
 • Samozwańczy adwokat skazany na 1,5 roku więzienia

  Na rok i 6 miesięcy bezwzględnego więzienia skazał w czwartek Sąd Rejonowy w Nowym Sączu Pawła K., który podawał się za prawnika i reprezentował oszukanych klientów w sądach. W ciągu sześciu lat wyłudził pieniądze od kilkunastu osób.
 • Były prezydent Mysłowic skazany w powtórnym procesie

  Na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata i grzywnę skazał w piątek katowicki sąd byłego prezydenta Mysłowic Grzegorza Osyrę. Odpowiadał on za sfingowanie zamachu na samego siebie podczas kampanii wyborczej w 2003 r.