skateboarding

Artykuły - Skateboarding (18)

 • Tokio 2020. Amelia Brodka: Deskorolka to bardziej styl życia niż sport

  Tokio 2020. Amelia Brodka: Deskorolka to bardziej styl życia niż sport

  Tę nową dyscyplinę olimpijską nie wszyscy traktują poważnie. Nawet sami skateboardziści mają wątpliwości, czy powinna znaleźć się w programie igrzysk. - Wielu z nas nigdy nie nazwałoby jej sportem – mówi Interii Amelia Brodka, najlepsza polska specjalistka od jazdy na deskorolce.
 • "Obciach", czy bezpieczeństwo? Co ty wybierasz?

  "Obciach", czy bezpieczeństwo? Co ty wybierasz?

  "Jest grupa sportów, gdzie - szczególnie w Polsce - noszenie kasku jest postrzegane jako słabość lub jak niektórzy mówią, mało PRO. Z drugiej strony są sporty, w których właśnie brak kasku jest brakiem profesjonalizmu" mówi Michał Machura, inicjator akcji społecznej promującej bezpieczeństwo sportu amatorskiego.
 • Deskorolkowy klimat PRL - poczuj go jeszcze raz!

  Deskorolkowy klimat PRL - poczuj go jeszcze raz!

  Ikona szarych ulic i blokowisk lat 70. i 80. - kolorowa deskorolka powraca w nowej odsłonie. FishSkateboards to udoskonalona wersja kultowych, plastikowych desek, które w czasach PRL stanowiły obiekt powszechnego pożądania. Ta sama energia i niezapomniane wrażenia plus nowa technologia i design.
 • Warszawski Burn Bowl - jedyne takie miejsce w Polsce

  Warszawski Burn Bowl - jedyne takie miejsce w Polsce

  Burn Bowl - jedyny w Polsce kryty basen do jazdy na deskorolce otwiera się w Warszawie.
 • Deskorolka w wersji mini - fingerboarding

  Deskorolka w wersji mini - fingerboarding

  Jak zabić nudę w pracy? Polecamy wam odrobinę ruchu dla... waszych palców, czyli fingerboarding. Wydawać by się mogło, że to nic innego, jak zabawka na wzór samochodzików Matchbox, którymi bawiliśmy się w dzieciństwie, okazuje się jednak, iż jest to sport z prawdziwego zdarzenia!
 • Z garaży do światowej sprzedaży

  Z garaży do światowej sprzedaży

  Sportowa odzież kojarzy się zwykle ze, znanymi nam wszystkim, firmami, takimi, jak Nike czy Adidas. Warto przyjrzeć się jednak także niszowym markom, tworzonym przez grupy pasjonatów, którzy, nierzadko, bez nakładów finansowych, jedynie dzięki swojemu uporowi, wytrwałości i nieszablonowemu myśleniu, zapewnili im uznanie na całym świecie. Poniżej krótki przegląd najciekawszych z nich.
 • Shaun White Skateboarding

  Shaun White Skateboarding

  Jazda na wirtualnej deskorolce wciąż jest w modzie. Tym razem do zabawy zaprasza nas mistrz deski (nie tylko tej z kółkami), Shaun White. Co ma nam do zaoferowania?
 • Deskorolkowa afera w USA

  Deskorolkowa afera w USA

  Niezły bigos narobiły sobie wzajemnie firmy Sony Computer Entertainment America i Ubisoft z premierą gry Shaun White Skateboarding w wersji na PS3 w USA.
 • Konkurencja dla gry Skate?

  Konkurencja dla gry Skate?

  Nowy trailer z Shaun White Skateboarding zaskakuje - to pierwszy filmik z tej gry, który pokazuje rozgrywkę, a ta z kolei oparta jest na pewnym pomyśle, który daje nadzieje, że ta "deskorolkówka" przynajmniej spróbuje podjąć rywalizację z serią Skate.
 • Sporty ekstremalne w IMAX-ie

  Sporty ekstremalne w IMAX-ie

  Już 17 maja na ekrany wielkoformatowych kin IMAX wejdzie film "Ultimate X" opowiadający o sportach ekstremalnych. Dokument nakręcony został podczas Olimpiady Sportów Ekstremalnych 2001 w Filadelfii i pokazuje zawody w takich dyscyplinach, jak skateboarding, wakeboarding, kolarstwo i motocross.