Skandal dopingowy w Rosji

Artykuły - Skandal dopingowy w Rosji (46)

 • Rosyjska Agencja Antydopingowa zawiesiła wszystkie kontrole

  Rosyjska Agencja Antydopingowa zawiesiła wszystkie kontrole

  Rosyjska Agencja Antydopingowa (RUSADA) poinformowała, że nie wykonuje obecnie żadnych kontroli. Powodem jest szerzący się na świecie koronawirus. Pandemia spowodowała, że kontrolerzy nie mają możliwości swobodnego przemieszczania się.
 • Rosja wykluczona z igrzysk. Putin zabrał głos

  Rosja wykluczona z igrzysk. Putin zabrał głos

  Prezydent Rosji Władimir Putin określił w czwartek jako niesprawiedliwą i niezgodną z prawem decyzję Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) dotyczącą sankcji wobec rosyjskiego sportu w związku z aferą dopingową.
 • Lekkoatletyka. Zawieszenie rosyjskiej federacji podtrzymane

  Lekkoatletyka. Zawieszenie rosyjskiej federacji podtrzymane

  ​Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) podtrzymało we wtorek swoją decyzję o zawieszeniu rosyjskiej federacji, podjętą w listopadzie 2015 roku z powodu zorganizowanego systemu dopingowego w tym kraju.
 • Doping w Rosji. Koniec "wojny" z WADA?

  Doping w Rosji. Koniec "wojny" z WADA?

  Media w Rosji z satysfakcją komentują decyzję o przywróceniu przez WADA Rosyjskiej Agencji Antydopingowej (RUSADA). Temat gości na łamach wszystkich piątkowych gazet, ale niewiele z nich pisze o potrzebie rozwiązania w krajowym sporcie problemów z dopingiem.
 • Światowa Agencja Antydopingowa ma znieść karę zawieszenia nałożoną na Rosję

  Światowa Agencja Antydopingowa ma znieść karę zawieszenia nałożoną na Rosję

  Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) poinformowała w piątek, że zniesie karę zawieszenia, nałożoną na Rosję w 2015 roku po wybuchu afery ujawniającej kulisy "państwowego systemu dopingowego", funkcjonującego w tym kraju w latach 2011-2015.
 • Lekkoatletyka. Rosjanie wciąż nie mogą startować pod swoją flagą

  Lekkoatletyka. Rosjanie wciąż nie mogą startować pod swoją flagą

  Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) podtrzymało w piątek swoją decyzję o zawieszeniu rosyjskiej federacji, podjętą w listopadzie 2015 roku z powodu zorganizowanego systemu dopingowego w tym kraju.
 • MKOl odwoła się od decyzji CAS ws. rosyjskich sportowców

  MKOl odwoła się od decyzji CAS ws. rosyjskich sportowców

  Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) zamierza odwołać się od orzeczenia Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS) w Lozannie, który anulował nałożone przez niego kary na 28 rosyjskich sportowców podejrzanych o stosowanie dopingu.
 • Trener rosyjskich chodziarzy Czegin pracuje mimo zawieszenia

  Trener rosyjskich chodziarzy, medalistów olimpijskich, Wiktor Czegin, który jest dożywotnio zawieszony za udział w aferze dopingowej, nadal pracuje z zawodnikami kadry - ujawniła Rosyjska Agencja Antydopingowa (RUSADA).
 • PŚ w biathlonie. Ukraińcy bojkotują zawody w rosyjskiej Tiumeni

  PŚ w biathlonie. Ukraińcy bojkotują zawody w rosyjskiej Tiumeni

  Rosyjska Tiumeń będzie areną finałowych zmagań Pucharu Świata w biathlonie. Ukraiński Związek Biathlonu postanowił zbojkotować zawody, które zaplanowano na 22-25 marca.
 • Lekkoatleci z Rosji wciąż nie mogą startować pod swoją flagą

  Lekkoatleci z Rosji wciąż nie mogą startować pod swoją flagą

  Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) podtrzymało we wtorek swoją decyzję o zawieszeniu rosyjskiej federacji, podjętą w listopadzie 2015 roku z powodu zorganizowanego systemu dopingowego w tym kraju.