skandal

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Skandal (Film (1989)[Scandal] Reż.Michael Caton-Jones) ,

Artykuły - Skandal (697)

 • Skandal w Niemczech. Rosyjski sprzęt na niemieckich okrętach

  Skandal w Niemczech. Rosyjski sprzęt na niemieckich okrętach

  Jak ujawniły niemieckie media, od 2005 roku na pokłady około stu niemieckich okrętów trafiły systemy nawigacyjne dostarczone przez rosyjską spółkę Tranzas z Sankt Petersburga.
 • Muzyczne skandale w roku 2016

  Muzyczne skandale w roku 2016

  Grudzień sprzyja wszelkim podsumowaniom. Tym razem przypominamy największe skandale w muzyce, w 2016 roku.
 • Podglądacze w pływackiej kadrze Korei. Trener podał się do dymisji

  Podglądacze w pływackiej kadrze Korei. Trener podał się do dymisji

  Główny trener reprezentacji Korei Południowej w pływaniu zrezygnował w środę z prowadzenia zespołu po ujawnieniu przez policję seksafery. Dwaj pływacy mieli potajemnie zainstalować kamery w kobiecej szatni. Swoje koleżanki podglądali od 2013 roku.
 • 10 największych skandali 2015 roku

  10 największych skandali 2015 roku

  Koniec roku zbliża się wielkimi krokami, więc to dobry czas, by przypomnieć sobie skandale ostatnich 12 miesięcy. Sprawdźcie, czym zaskakiwali nas muzycy w 2015 roku - kolejność przypadkowa.
 • Skandal z powołaniem prezesa Tauronu. Ominął zakaz konkurencji

  Skandal z powołaniem prezesa Tauronu. Ominął zakaz konkurencji

  Jerzy Kurella objął kierowanie koncernem energetycznym Tauron, pomimo że obowiązuje go zakaz konkurencji z jego poprzednim pracodawcą - ustalił reporter RMF FM Krzysztof Berenda. Poprzednio Kurella był wiceprezesem Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa.
 • Skandale lata 2015 w muzyce

  Skandale lata 2015 w muzyce

  "Nieważne co piszą, byle pisali". Gwiazdy może się do tego nie przyznają, ale taka dewiza często przyświeca ich publicznym zachowaniom. Przypomnijmy sobie, jakie skandale towarzyszyły nam tego lata w muzyce.
 • Libijscy żołnierze odesłani do kraju po seksualnym skandalu

  300 libijskich żołnierzy odbywających szkolenie w Wielkiej Brytanii wróci wcześniej do swego kraju. Powodem takiej decyzji jest seria ataków seksualnych na kobiety w pobliżu w Bassingbourn w środkowej Anglii.
 • Discopolowy skandal w Częstochowie

  Discopolowy skandal w Częstochowie

  Reklamowana jako "największa impreza w regionie" częstochowska Disco Vanila Party zakończyła się skandalem - donosi lokalna "Gazeta Wyborcza".
 • Generał upomniany i skazany na grzywnę za przestępstwa obyczajowe

  Generał upomniany i skazany na grzywnę za przestępstwa obyczajowe

  Generał Armii USA Jeffrey Sinclair, który przyznał się do zakazanych romansów z podwładnymi oficerami płci żeńskiej i innych przestępstw obyczajowych, został w czwartek ukarany przez sąd naganą oraz potrąceniem z żołdu 20 tys. dolarów w ciągu 4 miesięcy.
 • Włochy: Toksyczne odpady wysyłano do Afryki jako pomoc humanitarną

  Włochy: Toksyczne odpady wysyłano do Afryki jako pomoc humanitarną

  Groźne toksyczne odpady, takie jak baterie, opony, sprzęt AGD i karoserie starych aut wysyłały do Afryki jako rzekomą pomoc humanitarną dwie fikcyjne organizacje dobroczynne z północy Włoch. Obliczono, że do kilku krajów wywieziono co najmniej 1000 kontenerów.

Filmy - Skandal (21)

 • "Młody" na celowniku

  Pilot francuskich sił powietrznych złożył doniesienie do prokuratury przeciwko metodom otrzęsin, jakim został podany w bazie lotniczej Solenzara. Przeniesiony do bazy na Korsyce pilot, został związany i przywiązany pod tarczą celowniczą na poligonie strzeleckim. Przelatujący nad nim nowi „koledzy” przez 20 minut strzelali dookoła celu z ostrej amunicji, kalibru 30 mm. W dokumentacji sądowej nie znalazły się zarzuty wobec żadnej konkretnej osoby, także skarżący się pilot chce pozostać anonimowy. Do uwiecznionych na zdjęciach „otrzęsin” doszło w 2019 r. Dowództwo sił powietrznych francuskiej armii przeprowadziło swoje śledztwo i winnych ukarano miesiąc temu. Armia broni się, tłumacząc, że bezpieczeństwo pilota nie było zagrożone, bo strzały padały około kilometra od tarczy, do której był przywiązany.
 • "Wydarzenia": "Skala jest porażająca". Aktorka oskarża łódzką filmówkę m.in. o mobbing i poniżanie studentów

  Mobbing, przemoc fizyczna i psychiczna, zmuszanie do rozbieranych scen i przyzwolenie na poniżanie studentów - to zarzuty absolwentki Łódzkiej Szkoły Filmowej w kierunku władz i wykładowców tej uczelni. "Rektor wpadał w furię i nazywał mnie »pier****ną szmatą, k***ą«.
 • "Wydarzenia": "Skala jest porażająca". Aktorka oskarża łódzką filmówkę m.in. o mobbing i poniżanie studentów

  Mobbing, przemoc fizyczna i psychiczna, zmuszanie do rozbieranych scen i przyzwolenie na poniżanie studentów - to zarzuty absolwentki Łódzkiej Szkoły Filmowej w kierunku władz i wykładowców tej uczelni. "Rektor wpadał w furię i nazywał mnie »pier****ną szmatą, k***ą«.
 • Rektor łódzkiej filmówki w programie "SuperTemat": Musimy przeprowadzić procedurę wyjaśniającą

  Komentarz dr hab. Milenii Fiedler, rektor Szkoły Filmowej w Łodzi, w kwestii skandalu w zarządzanej przez nią szkole.Na wydziale aktorskim panuje absurdalne i niszczące przekonanie, że młodych należy "łamać" i "przyzwyczajać do zaciskania zębów" - tak napisała w liście absolwentka łódzkiej filmówki i tym samym wywołała burzę wokół uczelni. Po wyznaniu aktorki, również inne osoby z branży zabrały głos.