skały

Artykuły - Skały (96)

 • Tajemnicza skała sprzed 470 mln lat

  Tajemnicza skała sprzed 470 mln lat

  Z jednego ze szwedzkich kamieniołomów wykopano fragment nieznanej dotąd skały. Niewiadome jest jej pochodzenie, bo nie przypomina ani skał ziemskich, ani meteorytów. Wiadomo natomiast, że odłamek był zakopany przez 470 mln lat.
 • Jimny, czyli Wrangler w skali mikro

  Jimny, czyli Wrangler w skali mikro

  Na tle rywali, którzy z generacji na generacje rosną i stają się coraz bardziej luksusowi, Jimny jest prawdziwym fenomenem. Takim samym jak Jeep Wrangler, tyle że w skali mikro.
 • Kolejne zatrzymania ws. przemytu papierosów na dużą skalę

  Policjanci CBŚ zatrzymali trzy kolejne osoby podejrzane w sprawie przemytu papierosów na dużą skalę. Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Białymstoku. Szacunkowa wartość papierosów wprowadzonych do obrotu sięga 60 mln zł.
 • Obchody pierwszej rocznicy katastrofy statku Costa Concordia

  Obchody pierwszej rocznicy katastrofy statku Costa Concordia

  Na włoskiej wyspie Giglio odbyły się w niedzielę uroczystości w pierwszą rocznicę katastrofy statku Costa Concordia, który wpadł na podmorskie skały u jej brzegów i przewrócił się. W ceremonii uczestniczyli krewni 32 ofiar śmiertelnych wypadku z kilku krajów.
 • Silne trzęsienie ziemi. 5,7 w skali Richtera

  Trzęsienie ziemi o sile 5,7 w skali Richtera nawiedziło we wtorek północną część Morza Egejskiego, przy północno-zachodnich wybrzeżach Turcji - poinformowały amerykańskie służby geologiczne (USGS). Wstrząsy były odczuwalne m.in. w Stambule i Atenach.
 • "Skala zwolnień w zakładzie Fiata zbyt duża"

  "Skala zwolnień w zakładzie Fiata zbyt duża"

  Skala planowanych zwolnień w tyskim zakładzie Fiata jest stanowczo zbyt duża - przekonywała na poniedziałkowej konferencji prasowej szefowa Solidarności w tyskiej fabryce włoskiego koncernu Wanda Stróżyk.