skala

Artykuły - Skala (160)

 • Rozliczamy PIT za 2013 rok

  Rozliczamy PIT za 2013 rok

  Formularz PIT możesz wziąć z każdego urzędu skarbowego lub pobrać np. ze strony Ministerstwa Finansów: www.mf.gov.pl
 • Wykształcony jaśnieje w oczach

  Wykształcony jaśnieje w oczach

  Walka z uprzedzeniami bywa nawet trudniejsza, niż by się wydawało. Wyniki najnowszych badań pokazały w Stanach Zjednoczonych, że wykształconych Afroamerykanów postrzega się tam jako... jaśniejszych, niż są w istocie.
 • Najlepsza forma opodatkowania 2014: skala podatkowa korzystna dla przedsiębiorcy z rodziną

  Najlepsza forma opodatkowania 2014: skala podatkowa korzystna dla przedsiębiorcy z rodziną

  Skala podatkowa może być korzystna nawet dla przedsiębiorcy, którego dochody znacznie przekraczają pierwszy próg podatkowy - pod warunkiem jednak, że korzysta z preferencyjnych form rozliczenia z fiskusem i ulg podatkowych. Dzięki temu może obniżyć podatek o kilka tysięcy złotych.
 • Coraz więcej przedsiębiorców wybiera opodatkowanie podatkiem liniowym i skalą

  Coraz więcej przedsiębiorców wybiera opodatkowanie podatkiem liniowym i skalą

  Udostępnione przez Ministerstwo Finansów niepełne dane dotyczące trzech sposobów opodatkowania przedsiębiorców za 2012 r. pokazują, że najszybciej rośnie grupa osób rozliczających się wg skali podatkowej. Pozytywne tendencje widać też w podatku liniowym. Stabilna i najbardziej liczna jest za to grupa przedsiębiorców rozliczających się ryczałtem. Danych o karcie podatkowej na razie nie ma.
 • GUS podał ważne dane z gospodarki

  GUS podał ważne dane z gospodarki

  Główny Urząd Statystyczny podał ważne dane dotyczące gospodarki. We wrześniu stopa bezrobocie nie zmieniła się i wynosiła 13 proc. a sprzedaż detaliczna wzrosła 3,9 proc. Dane te nie są złe, jednak skala poprawy nie jest satysfakcjonująca piszą analitycy.
 • Teraz ropa i gaz popłyną ze skał

  Teraz ropa i gaz popłyną ze skał

  Szykuje się kolejny po łupkach boom w Polsce. Firmy szukają surowców energetycznych zamkniętych w podziemnych skałach. Są pierwsze sukcesy, a rząd przymierza się do zamówienia badań na ten temat.
 • Możliwa kontynuacja umocnienia złotego

  Czwartek może przynieść kontynuację umocnienia złotego, wsparciem dla polskiej waluty mogą być także dane GUS o produkcji przemysłowej. Polskie obligacje mogą lekko tracić, chociaż skala tego osłabienia powinna być ograniczona.
 • Ciąg dalszy odreagowania

  Mimo nienajlepszych od rana nastrojów na głównych giełdach europejskich, sytuacja na naszym parkiecie była bardzo dobra. Indeksy już na otwarciu zyskiwały po 0,7-0,9 proc. W ciągu dnia skala zwyżki zwiększyła się do 2 proc. i bykom te zdobycze udało się dowieźć do końca sesji.
 • Seria odczytów PKB

  Po dobrych danych o PKB z Francji i Niemiec eurodolar lekko wzrasta, jednak skala tego wzrostu nie jest w stanie zakończyć trwającej od piątku tendencji do umocnienia dolara amerykańskiego. Kurs EUR/USD znajduje się obecnie na 1,3270.
 • Bratkowski: Trzeci kwartał w gospodarce będzie lepszy niż drugi

  Bratkowski: Trzeci kwartał w gospodarce będzie lepszy niż drugi

  - Trzeci kwartał w gospodarce będzie lepszy niż drugi, ale skala poprawy będzie nieduża - powiedział we wtorek dziennikarzom członek Rady Polityki Pieniężnej Andrzej Bratkowski. Jego zdaniem czeka nas okres stabilnych stóp procentowych.