silniki benzynowe

Artykuły - Silniki benzynowe (11)

 • Co piszczy pod maską

  Co piszczy pod maską

  Oto elementy osprzętu silnika typowe dla nowoczesnych jednostek benzynowych. Wiele z nich nie pojawiało się w popularnych benzyniakach starszych generacji.
 • Ruszyła produkcja nowych czeskich silników

  Ruszyła produkcja nowych czeskich silników

  W czasie, gdy wzmianek o polskiej FSO szukać można już wyłącznie w historycznych kronikach, w Skodzie cieszą się z uruchomienia kolejnej linii produkcyjnej.
 • TWINair już napędza (film)

  TWINair już napędza (film)

  Nowe, dwucylindrowe, turbodoładowane silniki benzynowe, nazwane przez przedstawicieli Fiata, "perełką technologiczną" i "prawdziwym klejnotem", już napędzają samochody.
 • Alfa wraca do QV

  Alfa wraca do QV

  Alfa Romeo wprowadza do swojego najmniejszego modelu - mito - nowe silniki benzynowe.
 • Wysokoprężny silnik benzynowy!

  Wysokoprężny silnik benzynowy!

  Na przestrzeni ostatnich dekad jednostki napędowe stosowane w samochodach wiele się nie zmieniły.
 • Silniki benzynowe są lepsze!

  Silniki benzynowe są lepsze!

  Najnowszy, dostępny już w kioskach numer Auto Techniki Motoryzacyjnej pozwoli miłośnikom samochodów pożytecznie spędzić pierwszą połowę wakacji.
 • Nowa era silników benzynowych?

  Nowa era silników benzynowych?

  Światowa motoryzacja znajduje się na rozdrożu. Naciski środowisk ekologicznych na produkowanie "czystych" samochodów są coraz większe.
 • Polskie inwestycje Toyoty

  Polskie inwestycje Toyoty

  Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) z końcem roku 2004 zmodernizuje i rozbuduje swoje zakłady w Wałbrzychu, zwiększając asortyment produkcji o silniki benzynowe i manualne skrzynie biegów. Zespoły napędowe z Polski znajdą zastosowanie w modelu produkowanym wspólnie przez Toyotę i koncern PSA w czeskim Kolinie. Zdolności produkcyjne nowego silnika benzynowego mają osiągnąć poziom 250 tys. sztuk rocznie.
 • Silniki FSI podbijają świat

  Silniki FSI podbijają świat

  Po raz kolejny trzy literki kompletnie zmieniły konstrukcję silnika. W 1989 r. Volkswagen zaprezentował pierwszą na świecie jednostkę TDI - diesla z bezpośrednim wtryskiem paliwa. W 1993 roku TDI po raz pierwszy zostało zastosowane w samochodzie osobowym, a był nim Golf. Teraz koncern z Wolfsburga promuje kolejną generację napędów. Są to silniki benzynowe z bezpośrednim wtryskiem paliwa oznaczone symbolem FSI (Fuel Stratified Injection). Według specjalistów z Volkswagena, te jednostki już wkrótce zastąpią wszystkie wykorzystywane obecnie "benzyniaki". Powody ku temu są jak najbardziej wyraźne - FSI są bardziej czyste, ekonomiczne i żywotne.
 • Toyota zainwestuje w Polsce

  Toyota Motor Corporation (TMC) ogłosiła dziś, że jej polski oddział produkcyjny, Toyota Motor Manufacturing Poland sp. z o.o. (TMMP) z końcem roku 2004 zmodernizuje i rozbuduje swoje zakłady w Wałbrzychu. Tym samym zwiększy asortyment produkcji o silniki benzynowe i manualne skrzynie biegów dla potrzeb nowego modelu produkowanego wspólnie przez Toyotą i grupę PSA (Peugeot, Citroen) w czeskim Kolinie.