InteriaTV - sieroty

Filmy - Sieroty (5)

 • Osierocona koza i cielak zostali najlepszymi przyjaciółmi

  Mimo, że stracili swoich bliskich zostali najlepszymi przyjaciółmi. Koza i cielak na jeden z farm szczęśliwe spędzają każdą chwilę razem.
 • Gasiuk-Pihowicz (Nowoczesna) o braku pomocy 10 sierotom z Syrii przez polski rząd (TV Interia)

  Gasiuk-Pihowicz (Nowoczesna) o braku pomocy 10 sierotom z Syrii przez polski rząd (TV Interia).
 • Wojna zabrała im wszystko. 21 tys. sierot czeka na dom

  W Południowym Sudanie, wskutek wojny domowej, co najmniej 21 tysięcy dzieci zostało sierotami. Nastolatki trafiły do ośrodka, który daje schronienie przed bezdomnością i przemocą seksualną. – Na początku przyjęłam pod dach trzy dziewczynki, potem przybywało ich coraz więcej – mówi Cathy Groendijk, dyrektorka „Confident Children out of Conflict”. – Zapewniamy im wyżywienie, wodę i nocleg. Rozmawiamy o tym, w jaki sposób wcześniej spędzały wieczory, ponieważ większość z nich poznała niestety życie nocnych klubów – dodaje. Trwający blisko trzy lata konflikt zbrojny pozbawił dachu nad głową ponad dwa miliony osób. Tysiące dzieci straciło bliskich. Ośrodek w Dżubie ma pod opieką 40 sierot. W tygodniu uczęszczają do szkoły, w niedziele śpiewają w kościelnym chórze.
 • Dramat sierot! Ludzie boją się ich, bo noszą piętno choroby

  W lipcu ubiegłego roku, w związku z licznymi rozchorowanymi na ebolę, władze Sierra Leone zamknęły miejscowe szkoły. Epidemia, nie tylko uniemożliwiła dzieciom kontynuowanie nauki, ale części z nich zabrała najbliższych członków rodziny. – Sieroty najczęściej trafiają do krewnych, jednak teraz ludzie boją się eboli i wahają się, czy wziąć do siebie dzieci, których rodzice zmarli na tę chorobę. Władzę starają się więc zapewnić dom i godziwe warunki dzieciom, które straciły najbliższych w wyniku eboli. – Niektóre dzieci są w naprawdę złym stanie. Zajmuję się dziewczynką, która ciągle płacze i często wymiotuje – mówi Kaditja Bo, opiekunka z ośrodka Pikin Paddy. Życie sierot jest bardzo ciężki, ale opiekunowie starają się, aby nie myślały o trudnych chwilach, ale znowu mogły cieszyć się dzieciństwem.
 • Rewolucja w domach dziecka

  NATO Channel: W Afganistanie nie brakuje osieroconych dzieci, którym wojna zabrała bliskich. Od niedawna mieszkają one, bawią się i uczą w o wiele lepszych warunkach - to zasługa nowego dyrektora ds. placówek wychowawczych, który sam wychował się bez rodziców.