Siergiej Skripal

Artykuły - Siergiej Skripal (6)

Filmy - Siergiej Skripal (10)

 • "Para Rosjan z symptomami podobnymi do Skripala" w szpitalu. Policja otoczyła restaurację w Salisbury

  W brytyjskim mieście Salisbury, gdzie doszło do ataku na Siergieja Skripala, policja otoczyła kordonem restaurację, w której dwie osoby zachorowały po posiłku. Według świadków u chorych pojawiły się takie symptomy, jak u Skripala i jego córki Julii, policja oświadczyła jednak, że nic nie wskazuje, aby doszło do zatrucia tą samą substancją. (RUPTLY/x-news)
 • Podejrzani o otrucie S. Skripala: Byliśmy w Salisbury zwiedzić katedrę. Brytyjczycy powinni nas przeprosić

  Mężczyźni, których rząd Wielkiej Brytanii oskarżył o zatrucie Siergieja Skripala gazem bojowym, udzielili wywiadu telewizji RT w Moskwie. Podejrzani potwierdzili, że nazywają się Aleksander Pietrow i Rusłan Boszyrow. Brytyjczycy informowali, że są oni oficerami rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU, a nazwiska, którymi się posługują to prawdopodobnie pseudonimy lub fałszywe tożsamości. (RUPTLY/x-news)
 • "Klasyczny przykład dezinformacji". Rosyjskie MSZ o zdjęciach podejrzanych o atak na Skripala

  - To kolejna próba Londynu na zwrócenie międzynarodowej uwagi – państw, organizacji publicznych i dziennikarzy – na tę sprawę – tak rzecznika rosyjskiego ministerstwa spraw zagranicznych skomentowała opublikowanie przez Wielką Brytanie zdjęć dwóch mężczyzn podejrzanych o atak na byłego rosyjskiego agenta Sergieja Skripala. Zdaniem Londynu za próbą otrucia byłego szpiega stoją dwaj agenci Głównego Zarządu Wywiadowczego (GRU) - Aleksandr Pietrow i Rusłan Boszyrow. (RUPTLY/x-news)
 • Przeszukanie w londyńskim hotelu. Mieli tam mieszkać rosyjscy agenci odpowiedzialni za atak na S. Skripala

  Brytyjska policja przeprowadziła przeszukanie w jednym z londyńskich hoteli, w który mieli się zatrzymać rosyjscy agenci wywiadu odpowiedzialni za atak na Siergiej Skripala. Wcześniej miejscowa prokuratura poinformowała, że w związku ze sprawą poszukiwani są dwaj obywatele Rosji: Aleksander Pietrow i Rusłan Boszyrow. Poszukiwani mieli zatrzymać się w hotelu 2 marca i opuścić go dwa dni później. Zdaniem śledczych, w czasie pobytu w Londynie mieli dwa razy podróżować do Salisbury, gdzie przeprowadzono atak. W trakcie przeszukania funkcjonariusze mieli znaleźć ślady substancji nowiczok, której użyto do otrucia byłego rosyjskiego agenta. Jak poinformowano, jej ilości miały być jednak tak małe, że nie zagrażały hotelowym gościom. (RUPTLY/x-news)