Siergiej Ławrow

Artykuły - Siergiej Ławrow (266)

 • Siergiej Ławrow: Chamstwa tolerować nie będziemy

  Siergiej Ławrow: Chamstwa tolerować nie będziemy

  Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow oświadczył we wtorek, że Rosja odpowie na wydalenie jej dyplomatów, ponieważ - jak to ujął - nie można tolerować "chamstwa" i Moskwa nie będzie tego robić.
 • Siergiej Ławrow grozi USA pozwem

  Siergiej Ławrow grozi USA pozwem

  Szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow ostrzegł w czwartek w rozmowie telefonicznej sekretarza stanu Rexa Tillersona, że Moskwa przygotowuje pozew w sprawie obiektów dyplomatycznych w USA, które zostały zajęte przez amerykańskie władze - podał rosyjski MSZ.
 • Siergiej Ławrow oskarża Polskę i Litwę o "rusofobię"

  Siergiej Ławrow oskarża Polskę i Litwę o "rusofobię"

  Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow oskarżył we wtorek władze Polski i Litwy o - jak to ujął - "działania rusofobiczne", powołując się na zawieszenie przez Polskę małego ruchu granicznego z obwodem kaliningradzkim i budowę ogrodzenia na granicy litewsko-rosyjskiej.
 • ​Rosja: Kryzys na Ukrainie nie jest nam potrzebny

  ​Rosja: Kryzys na Ukrainie nie jest nam potrzebny

  Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow wyraził w niedzielę nadzieję, że Stany Zjednoczone widzą konieczność znalezienia kompromisowych wyjść dla pełnej realizacji porozumień mińskich w sprawie konfliktu na wschodzie Ukrainy.
 • Siergiej Ławrow w Monachium: NATO i UE nazywają nas wrogiem

  Siergiej Ławrow w Monachium: NATO i UE nazywają nas wrogiem

  Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow skrytykował w sobotę w Monachium NATO i UE za brak gotowości do współpracy z jego krajem. Jego zdaniem relacje między Zachodem a Rosją są w wielu częściach świata gorsze niż w czasach zimnej wojny.
 • Siergiej Ławrow: Ostrzelanie rosyjskiej ambasady to akt terrorystyczny

  Siergiej Ławrow: Ostrzelanie rosyjskiej ambasady to akt terrorystyczny

  Jest oficjalne stanowisko Moskwy w sprawie próby ostrzelania rosyjskiej ambasady w Damaszku. Szef tamtejszej dyplomacji nazwał te działania aktem terrorystycznym.
 • Rosja będzie nadal wysyłać broń do Syrii

  Rosja będzie nadal wysyłać broń do Syrii

  Szef rosyjskiego MSZ zapowiedział w niedzielę, że Rosja będzie nadal dostarczać Damaszkowi pomocy militarnej: wysyłać broń i specjalistów. USA i kraje Zatoki Perskiej oskarżają ostatnio Moskwę o intensywne umacnianie swego potencjału wojskowego w Syrii.
 • Niedyplomatyczne słowa szefa rosyjskiej dyplomacji Siergieja Ławrowa

  Niedyplomatyczne słowa szefa rosyjskiej dyplomacji Siergieja Ławrowa

  Podczas konferencji prasowej ze swoim saudyjskim odpowiednikiem Adelem Al-Jubeirem rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow został przyłapany na nieparlamentarnym mruczeniu.
 • ​Siergiej Ławrow: To daty dla nas święte

  ​Siergiej Ławrow: To daty dla nas święte

  "Pisanie na nowo wyników II wojny światowej doprowadzi do kwestionowania całego systemu stosunków międzynarodowych, w centrum którego znajduje się ONZ" - oświadczył w czwartek szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow na szczycie Szanghajskiej Organizacji Współpracy.
 • W Mińsku spotkanie w sprawie Ukrainy

  W Mińsku spotkanie w sprawie Ukrainy

  Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow powiedział we wtorek, że w środę w Mińsku odbędzie się spotkanie grupy kontaktowej ws. rozwiązania konfliktu na wschodzie Ukrainy i pierwsze spotkanie tzw. podgrup.

Filmy - Siergiej Ławrow (2)

 • Tillerson: Spotkanie z Ławrowem było "produktywne"

  Nowy sekretarz stanu USA - Rex Tillerson spotkał się w Bonn z Ministrem Spraw Zagranicznych Rosji - Siergiejem Ławrowem. Tillerson określił spotkanie jako "produktywne".
 • Ławrow: Ukraina jest pionkiem w geopolitycznej grze

  Rosja nie może sama rozwiązać sytuacji na Ukrainie - powiedział minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow na szczycie w Moskwie. - Stany Zjednoczone starają się zachowywać jak zwycięzcy z zimnej wojnie i zachowują się, jakby mogli ignorować Rosję w sprawach europejskich - mówił Ławrow. W swoim przemówieniu Ławrow powiedział też, że "Ukraina jest pionkiem w grach geopolitycznych". Dodał również, że Rosja chce "wspólnego działania" w sprawie znalezienia wyjścia z kryzysu. Ukraina przeżywa swój największy kryzys polityczny od czasu upadku Związku Radzieckiego. Wszystko zaczęło się od antyrządowych protestów i ucieczki do Rosji prezydenta Wiktora Janukowycza. Rosja nie uznaje nowych władz na Ukrainie, a swoje działania tłumaczy ochroną rosyjskojęzycznej ludności.