Siemens

Artykuły - Siemens (85)

 • BSH we Wrocławiu poszukuje pracowników

  BSH we Wrocławiu poszukuje pracowników

  Zlokalizowane we Wrocławiu zakłady koncernu BSH poszukują pracowników. Zatrudnienie znajdzie nawet 100 osób.
 • BSH zawiesza produkcję w sześciu polskich fabrykach

  BSH zawiesza produkcję w sześciu polskich fabrykach

  Z powodu koronawirusa koncern BSH (producent sprzętu AGD) zawiesza produkcję w swoich zakładach w Europie, Turcji i Ameryce Północnej. Dotyczy to także wszystkich sześciu polskich fabryk - poinformował PAP Dariusz Bogacz z BSH.
 • Autonomiczny tramwaj w Poczdamie

  Autonomiczny tramwaj w Poczdamie

  Siemens Mobility rozwija projekt autonomicznego tramwaju - w Poczdamie powstanie cyfrowa zajezdnia dla tych pojazdów.
 • Siemens dostarczy nowe pociągi do Rosji

  Siemens dostarczy nowe pociągi do Rosji

  Siemens Mobility dostarczy 13 nowych pociągów Velaro do Rosji - wartość kontraktu to ponad 1 miliard euro.
 • Siemens Mobility elektryfikuje dwie linie metra w Singapurze

  Siemens Mobility elektryfikuje dwie linie metra w Singapurze

  Firma Siemens Mobility otrzymała zlecenie od Zarządu Transportu Lądowego w Singapurze na elektryfikację 6 etapu rozbudowy linii Circle Line oraz przedłużenia linii North East Line w Singapurze. Zlecenie jest warte około 70 milionów euro. To trzecie zlecenie Siemens Mobility w Singapurze w ciągu ostatniego roku.
 • Siemens Mobility dostarczy inteligentne rozwiązania dla tunelu w Sztokholmie

  Siemens Mobility dostarczy inteligentne rozwiązania dla tunelu w Sztokholmie

  Siemens Mobility dostarczy inteligentne systemy sterowania ruchem dla obwodnicy sztokholmskiej na trasie E4. Wartość kontraktu to 75 milionów euro. Inwestycja będzie realizowana wspólnie z firmą Eltel Networks Infranet AB, wiodącym dostawcą usług technicznych dla sieciowych infrastruktur krytycznych w północnej Europie. Pierwsze prace rozpoczną się za 3 lata.
 • Siemens Mobility dostarczy 94 pociągi Inspiro dla Londynu

  Siemens Mobility dostarczy 94 pociągi Inspiro dla Londynu

  W londyńskim metrze już wkrótce pojawią się nowe pociągi wyprodukowane przez firmę Siemens oparte na konstrukcji Inspiro.
 • Siemens Mobility usprawni chińskie metro

  Siemens Mobility usprawni chińskie metro

  Firma Siemens Mobility podpisała kontrakt na opracowanie w pełni zautomatyzowanego systemu sterowania pociągiem (CBTC) dla dwóch kluczowych linii metra we wschodnich Chinach: Suzhou 5 i Nanjing 7. To dwa największe miasta w regionie, w których łącznie mieszka ponad 12 milionów mieszkańców. Szybko postępująca urbanizacja w obu tych miastach wymaga szybkiego i inteligentnego planowania systemów transportu, które pozwolą zmniejszyć natężenie ruchu i zapewnić pasażerom bardziej niezawodne i wydajne dojazdy. Początek działań dla obu linii jest planowany na 2021 r.
 • Siemens oraz Thales zautomatyzują paryskie metro

  Siemens oraz Thales zautomatyzują paryskie metro

  Spółka Société du Grand Paris (SGP), zleciła konsorcjum Siemens Mobility oraz Thales dostarczenie zautomatyzowanego systemu kontroli pociągów opartego na bezprzewodowej technologii CBTC dla przyszłych linii metra numer 15, 16 i 17, które powstaną do 2030 r. Siemens Mobility zaprojektuje oraz wdroży najnowszą generację swojego systemu CBTC, integrując cały system komunikacyjny. Thales zaprojektuje i wdroży centra sterownicze, jak również infrastrukturę przytorową i bezpieczną sieć komunikacyjną.
 • Volkswagen i Siemens chcą poprawić bezpieczeństwo na drogach

  Volkswagen i Siemens chcą poprawić bezpieczeństwo na drogach

  Obie firmy wspólnie opracowują system, który ma wzbogacić wymianę informacji między samochodami i cyfrową infrastrukturą otoczenia. Wszystko za sprawą rozwijanych technologii WLANp (ITS-G5) oraz Car2X.