Siegiej Ławrow

Artykuły - Siegiej Ławrow (5)

 • ​Ławrow: Wznowi pracę grupa robocza z Turcją ds. walki z terroryzmem

  ​Ławrow: Wznowi pracę grupa robocza z Turcją ds. walki z terroryzmem

  Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow poinformował w piątek, że uzgodnił z szefem dyplomacji Turcji Mevlutem Cavusoglu wznowienie działalności wspólnej grupy roboczej ds. walki z terroryzmem. Zapowiedział też dalsze kontakty na szczeblu wojskowym.
 • MSZ reaguje na wypowiedź Ławrowa ws. sowieckich pomników na terenie Polski

  MSZ reaguje na wypowiedź Ławrowa ws. sowieckich pomników na terenie Polski

  "Wypowiedź szefa rosyjskiej dyplomacji Siergieja Ławrowa w sprawie sowieckich pomników wybudowanych w latach PRL uznajemy za niefortunną i nieuprawnioną" - czytamy w wydanym popołudniu komunikacie Ministerstwa Spraw Zagranicznych. To reakcja na stwierdzenie szefa rosyjskiego MSZ, który oświadczył, że w Polsce "sprofanowano lub bezprawnie zdemontowano 30 pomników, symbolizujących nie tylko misję wyzwoleńczą Armii Czerwonej, ale także radziecko-polskie braterstwo broni".
 • "Terroryzm chemiczny zagrożeniem naszych czasów"

  "Terroryzm chemiczny zagrożeniem naszych czasów"

  Siergiej Ławrow wzywa do zawarcia nowego układu przeciwko wojnie chemicznej. Szef rosyjskiego resortu spraw zagranicznych zwraca uwagę na groźbę wojny chemicznej na Bliskim Wschodzie. "To wymaga wyjątkowo pilnej reakcji. (…) Terroryzm chemiczny wyłania się nie jako abstrakcyjne zagrożenie, lecz groźna rzeczywistość naszych czasów" – powiedział.
 • Ławrow: USA przeszkadza w walce z syryjskim terroryzmem

  Ławrow: USA przeszkadza w walce z syryjskim terroryzmem

  Amerykańskie ataki wymierzone w syryjską armię, skomplikują walkę z tamtejszym terroryzmem - ostrzegł w poniedziałek rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow.
 • Ławrow: Nie wolno dzielić Ukrainy na kawałki

  Ławrow: Nie wolno dzielić Ukrainy na kawałki

  Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow oświadczył w środę, że jego kraj opowiada się za integralnością terytorialną Ukrainy. - Nie można dzielić jej na kawałki - powiedział szef rosyjskiej dyplomacji.

Filmy - Siegiej Ławrow (2)

 • Tillerson: Spotkanie z Ławrowem było "produktywne"

  Nowy sekretarz stanu USA - Rex Tillerson spotkał się w Bonn z Ministrem Spraw Zagranicznych Rosji - Siergiejem Ławrowem. Tillerson określił spotkanie jako "produktywne".
 • Ławrow spotkał się z Kerrym w Peru w sprawie Syrii

  Minister Spraw Zagranicznych Rosji - Siergiej Ławrow spotkał się w Limie z sekretarzem stanu USA Johnem Kerrym. Tematem rozmów była sytuacja w Syrii. Ławrow oświadczył, że rosyjskie lotnictwo w Syrii dokonuje jedynie "ograniczonych ataków" i są one wymierzone w cele tzw. Państwa Islamskiego (IS). Dodał także, że dżihadyści uciekają przed ofensywą wojsk irackich na Mosul i usiłują przedostać się do sąsiedniej Syrii.