Sieć Badawcza Łukasiewicz

Artykuły - Sieć Badawcza Łukasiewicz (6)

 • Dardziński, Sieć Badawcza Łukasiewicz: Mechanizm rzucania wyzwań działa szybko i skutecznie

  Dardziński, Sieć Badawcza Łukasiewicz: Mechanizm rzucania wyzwań działa szybko i skutecznie

  - W tym roku mieliśmy w ścieżce "biznes do Łukasiewicza" 69 wyzwań z obszaru B+R. W przyszłym roku chcielibyśmy mieć ok. 170 - mówi w rozmowie z Interią Piotr Dardziński, prezes Sieci Badawczej Łukasiewicz. Przypomina, że w 2020 r. Łukasiewicz na 205 problemów technologicznych z firm wygenerowała prawie 400 propozycji rozwiązań. - W przyszłym roku planujemy, że będzie ich 3x więcej. To jest duże wyzwanie też dla nas - przyznaje.
 • Na GPW powstanie nowy indeks "Łukasiewicza"

  Na GPW powstanie nowy indeks "Łukasiewicza"

  1 kwietnia 2021 r. Giełda Papierów Wartościowych zacznie publikować nowy indeks giełdowy, skupiający spółki notowane na rynku regulowanym lub alternatywnym (NewConnect), które inwestują w prace badawczo-rozwojowe. Ich doborem zajmie się Sieć Badawcza Łukasiewicz.
 • Sieć Badacza Łukasiewicz zacieśnia współpracę z uczelniami

  Sieć Badacza Łukasiewicz zacieśnia współpracę z uczelniami

  Współpraca dydaktyczna, realizacja projektów badawczo-rozwojowych w obszarze kluczowych technologii przyszłości, wdrożenia i komercjalizacja innowacji - Sieć Badawcza Łukasiewicz zacieśnia współpracę z rodzimymi ośrodkami akademickimi w celu zwiększenia zaangażowania nauki w rozwój polskich firm i gospodarki.
 • Dardziński: Sztuczna inteligencja pomoże w testowaniu obywateli

  Dardziński: Sztuczna inteligencja pomoże w testowaniu obywateli

  - Pracujemy nad rozwiązaniem wykorzystującym sztuczną inteligencję, które pozwoli czterokrotnie zwiększyć liczbę przeprowadzanych w Polsce testów, przy tych samych zasobach ludzkich i aparaturowych - mówi Interii Piotr Dardziński, prezes Sieci Badawczej Łukasiewicz. Na ukończeniu jest projekt respiratora "ostatniej szansy", a metoda wentylowania dwóch pacjentów naraz przy wykorzystaniu jednego urządzenia - blisko zakończenia testów klinicznych.
 • Łukasiewicz będzie produkować maseczki

  Łukasiewicz będzie produkować maseczki

  Naukowcy Łukasiewicza pracują nad uruchomieniem produkcji maseczek medycznych. Ma ona wystartować w drugiej połowie maja. Docelowo będzie odbywać się na trzech liniach o łącznej wydajności ponad 2 mln sztuk maseczek na miesiąc.
 • ŁUKASIEWICZ będzie produkować polskie respiratory?

  ŁUKASIEWICZ będzie produkować polskie respiratory?

  Naukowcy z Sieci Badawczej ŁUKASIEWICZ rozpoczęli opracowanie prototypów respiratora ciśnieniowego i pojemnościowego z elementów powszechnie dostępnych na rynku. Etap prac konstrukcyjnych ma zakończyć się na przełomie kwietnia i maja.

Filmy - Sieć Badawcza Łukasiewicz (3)

 • Grzegorz Kądzielawski: Dziś możemy dostać ofertę kompleksową

  - Sieć Badawcza Łukasiewicz jest niezwykle konkurencyjna - uważa w rozmowie z Interią Grzegorz Kądzielawski, wiceprezes Grupy Azoty.
 • Piotr Dardziński: Jesteśmy konkretni i otwarci

  - To jest realny sprawdzian, realny początek. Dzisiaj 40 firm wybranych do konkretnych projektów, indywidualnie zaproszonych przyjeżdża rozmawiać, dyskutować, ale co najważniejsze, mam nadzieję, robić biznesy z polskimi naukowcami, po to, żeby ich przedsiębiorstwa rozwijały się szybciej. Sprawdzamy, jak to działa. Jesteśmy konkretni i otwarci na potrzeby przedsiębiorców. Dlatego poza prezentacją naszych pomysłów, mamy też spotkania 1 na 1, w których firma prezentuje grupie naszych naukowców problemy jakie chciałaby rozwiązać, po to, żeby tworzyć technologię i produkty, by być bardziej konkurencyjną w globalnej gospodarce – mówi Interii Piotr Dardziński, prezes Sieci Badawczej Łukasiewicz.
 • Sieć Badawcza Łukasiewicz, czyli jak połączyć biznes z nauką

  Sieć Badawcza Łukasiewicz, czyli jak połączyć biznes z nauką