short track

Artykuły - Short track (76)

 • MŚ w short tracku. Polki w sztafecie pobiegną w finale B

  MŚ w short tracku. Polki w sztafecie pobiegną w finale B

  Polki w składzie Natalia Maliszewska, Nikola Mazur, Kamila Stormowska i Gabriela Topolska nie wystąpią w finale A mistrzostw świata w short tracku w Dordrechcie. Biało-czerwone straciły szansę po upadku Stromowskiej.
 • MŚ w short tracku. Dwie niewiadome w kadrze Polski

  MŚ w short tracku. Dwie niewiadome w kadrze Polski

  Sześcioro polskich łyżwiarzy wystąpi w mistrzostwach świata w short tracku w dniach 5-7 marca w holenderskim mieście Dordrecht. "W składzie pozostały dwie niewiadome" - powiedział dyrektor sportowy PZŁS Konrad Niedźwiedzki.
 • Mistrzostwa Europy w short tracku w Polsacie Sport Extra

  Mistrzostwa Europy w short tracku w Polsacie Sport Extra

  Telewizja Polsat wyprodukuje międzynarodowy sygnał telewizyjny z mistrzostw Europy w short tracku. W odbywających się w Gdańsku zawodach udział bierze prawie 150 zawodników. W gronie tym znalazło się ośmioro Polaków z medalistką międzynarodowych turniejów Natalią Maliszewską na czele. W sobotę i niedzielę Polsat Sport Extra przeprowadzi wielogodzinne transmisje z hali Olivia.
 • Rafał Anikiej: Czułem, że zaczynam dobrze jeździć, a pandemia to popsuła

  Rafał Anikiej: Czułem, że zaczynam dobrze jeździć, a pandemia to popsuła

  "Czułem, że zaczynam dobrze jeździć, miałem wysoką formę podczas mistrzostw Europy, a pandemia to wszystko popsuła" - powiedział Rafał Anikiej (Juvenia Białystok), jedna z nadziei polskiego short tracka na udany występ w igrzyskach olimpijskich w Pekinie.
 • ME w short tracku. Impreza w Gdańsku przesunięta o tydzień

  ME w short tracku. Impreza w Gdańsku przesunięta o tydzień

  Zaplanowane w Gdańsku na 15-17 stycznia 25. mistrzostwa Europy w short tracku zostały przesunięte o tydzień – ich nowy termin to 22-24 stycznia. „W naszym przypadku nic to nie zmienia” - zapewnił dyrektor sportowy Stoczniowca Gdańsk Maciej Turnowiecki.
 • ME w short tracku. Trenerka kadry: Przed zawodami w Gdańsku mamy trzy starty

  ME w short tracku. Trenerka kadry: Przed zawodami w Gdańsku mamy trzy starty

  Do planowanych na styczeń w Gdańsku mistrzostw Europy w short tracku polscy kadrowicze będą mieli co najmniej trzy starty, w tym jeden międzynarodowy na zawodach z cyklu Invitation Cup w Holandii - poinformowała trenerka reprezentacji Urszula Kamińska.
 • MP w short tracku. Trzy złote medale Natalii Maliszewskiej

  MP w short tracku. Trzy złote medale Natalii Maliszewskiej

  Natalia Maliszewska zdobyła trzy złote medale drugiego dnia mistrzostw Polski w short tracku, które odbywają się w Białymstoku. Sporą niespodziankę na dystansie 1500 metrów mężczyzn sprawił 18-letni Mateusz Krzemiński, który okazał się najlepszy w stawce.
 • Mistrzyni świata Lara van Ruijven walczy o życie

  Mistrzyni świata Lara van Ruijven walczy o życie

  Niedawno media obiegła informacja o nagłych problemach zdrowotnych reprezentantki Holandii w short tracku Lary van Ruijven, w wyniku których trafiła do szpitala w stanie krytycznym. Teraz wiadomo, że stan 27-latki uległ pogorszeniu, a po dwóch operacjach utytułowana sportsmenka walczy o życie.
 • Mistrzyni świata Lara van Ruijven w stanie krytycznym

  Mistrzyni świata Lara van Ruijven w stanie krytycznym

  Reprezentantka Holandii w short tracku trafiła do szpitala w stanie krytycznym. Lara van Ruijven zmagała się z zaburzeniami autoimmunologicznymi podczas zgrupowania w Pirenejach.
 • Mistrz olimpijski w short tracku Lim Hyo-jun ukarany za molestowanie seksualne

  Mistrz olimpijski w short tracku Lim Hyo-jun ukarany za molestowanie seksualne

  ​Złoty medalista igrzysk w Pjongczangu w short tracku Koreańczyk Lim Hyo-jun został ukarany za molestowanie seksualne. Utytułowany łyżwiarz zapłaci grzywnę i dodatkowo będzie musiał poddać się terapii - poinformowano w czwartek.

Filmy - Short track (7)

 • Rafał Anikiej: Za tydzień wracam do Gdańska (POLSAT SPORT). Wideo

  Natalia Maliszewska i Rafał Anikiej z Juvenii Białystok byli największymi gwiazdami mistrzostw Polski w short tracku, które zakończyły się w Gdańsku. Oboje zwyciężyli w klasyfikacjach wielobojowych, a do wywalczonych w sobotę złotych medali na dystansach 500 i 1500 metrów w niedzielę dorzucili jeszcze zwycięstwa na 1000 metrów i w tzw. Super Finałach. - To jeszcze nie koniec sezonu. Za tydzień wracam do Gdańska na mistrzostwa Polski młodzieżowców - powiedział Anikiej. (wideo: PZŁS)
 • Natalia Maliszewska: Łyżwy chowam do szafy (POLSAT SPORT). Wideo

  Natalia Maliszewska i Rafał Anikiej z Juvenii Białystok byli największymi gwiazdami mistrzostw Polski w short tracku, które zakończyły się w Gdańsku. Oboje zwyciężyli w klasyfikacjach wielobojowych, a do wywalczonych w sobotę złotych medali na dystansach 500 i 1500 metrów w niedzielę dorzucili jeszcze zwycięstwa na 1000 metrów i w tzw. Super Finałach. Teraz czas na krótki odpoczynek. - Łyżwy na razie chowam do szafy, ale nie zakurzą się za bardzo, bo sezon olimpijski tuż, tuż - powiedziała Maliszewska. (wideo: PZŁS)
 • MP w Short Tracku. Natalia Maliszewska zdobyła dwa złote medale. Wideo

  Natalia Maliszewska i Rafał Anikiej z Juvenii Białystok zdobyli w sobotę po dwa złote medale mistrzostw Polski w short tracku, które odbywają się w Gdańsku. Oboje prowadzą również w klasyfikacji wielobojowej.
 • ME w short tracku. Natalia Maliszewska bez medalu na 1000 metrów (POLSAT SPORT). Wideo

  Natalia Maliszewska nie stanie w niedzielę w Gdańsku na podium mistrzostw Europy w short tracku. Srebrna medalistka sobotniej rywalizacji na 500 m została zdyskwalifikowana w ćwierćfinale na dwa razy dłuższym dystansie. W tej fazie odpadła też Gabriela Topolska.