Sfinks

Artykuły - Sfinks (552)

 • Położenie Sfinksa nie jest przypadkowe

  Położenie Sfinksa nie jest przypadkowe

  ​Dwa razy do roku - podczas równonocy wiosennej i jesiennej - zachodzące Słońce znajduje się w specyficznym miejscu nad Sfinksem. Naukowcy uważają, że jest to celowy zabieg, a starożytni Egipcjanie doskonale znali się na astronomii.
 • Sfinks - tajemnica nie odkryta od tysiącleci

  Sfinks - tajemnica nie odkryta od tysiącleci

  Sfinks zawsze przyciągał uwagę fanów teorii spiskowych. Wielu naukowców sądzi, że jest on starszy niż przypuszczano. Niewiele osób też wie, że istnieje drugi Sfinks, a pod nim rozciągają się tajemnicze tunele i groty.
 • Sfinks planuje ekspansję w mniejszych miastach

  Sfinks Polska, spółka zarządzająca sieciami restauracji Sphinx, WOOK i Chłopskie Jadło, oprócz rozwoju w dużych miastach jeszcze w tym roku zamierza wprowadzić nową ofertę franczyzową dla osób z mniejszych miejscowości.
 • Sfinks już w Galerii Krakowskiej, wkrótce w Galerii Mokotów

  Spółka Sfinks Polska, do której należą sieci Sphinx, WOOK i Chłopskie Jadło, zgodnie z zapowiedziami powróciła z restauracją Sphinx do Galerii Krakowskiej - popularnego centrum handlowego przy kolejowym dworcu głównym w stolicy Małopolski. Już wiadomo także, że Sphinx i Chłopskie Jadło zostaną wkrótce otwarte w Galerii Mokotów w Warszawie, a ponadto nowe restauracje Sphinx powstaną w atrakcyjnych punktach w Poznaniu i Wrocławiu.
 • Zagadka Sfinksa

  Zagadka Sfinksa

  Według greckiej mitologii Sfinks zadawał przechodzącym obok niego ludziom zagadkę, a za złą odpowiedź rzucał w przepaść.
 • Sfinks wyemitował akcje i obligacje zamienne

  Sfinks Polska, spółka zarządzająca sieciami Sphinx, WOOK i Chłopskie Jadło, zgodnie z niedawnym porozumieniem z bankami w sprawie restrukturyzacji zadłużenia, pozyskała dofinansowanie w wysokości 6,02 mln zł. Spółka sprzedała 2,21 mln akcji serii K w cenie 1,37 zł, o łącznej wartości 3,02 mln zł. Ponadto, spółka wyemitowała 3 tys. obligacji zamiennych na akcje serii A1 w cenie jednostkowej 1 tys. zł, o łącznej wartości 3 mln zł. Obie emisje zostały uplasowane w ramach ofert prywatnych na podstawie uchwał walnego zgromadzenia z 2012 i 2011 r.
 • Sfinks pozyskał ponad 6 mln zł z emisji akcji i obligacji

  Sfinks Polska, spółka zarządzająca sieciami Sphinx, WOOK i Chłopskie Jadło, pozyskała z emisji akcji i obligacji 6,02 mln zł, zgodnie z niedawnym porozumieniem z bankami w sprawie restrukturyzacji zadłużenia - podała firma w komunikacie.
 • Umowy kredytowe z Bankami – informacja o realizacji warunków

  Raport bieżący nr 10/2013Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresoweZarząd Spółki Sfinks Polska S.A. ("Sfinks”, Spółka”) z siedzibą w Piasecznie w nawiązaniu do raportu bieżącego nr 28/2012 z dnia 21.12.2012 r. – "Informacja o zawarciu aneksu do Umowy Restrukturyzacyjnej z PKO BP” oraz raportu bieżącego nr 29/2012 z dnia 21.12.2012 r. – "Informacja o zawarciu aneksu do Umowy Restrukturyzacyjnej z ING Bank Śląski
 • Emisja obligacji serii A1 zamiennych na akcje serii L

  Raport bieżący nr 9/2013Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresoweZarząd Spółki Sfinks Polska SA w załączeniu przekazuje treść Raportu bieżącego nr 9/2013_ emisja obligacji zamiennych na akcje akcje serii L
 • zakończenie subskrypcji i sprzedaży akcji serii K

  Raport bieżący nr 8/2013Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresoweZarzad Sfinks Polska SA z siedzibą w Piasecznie przekazuje w załączeniu treść Raportu bieżącego nr 8 /2013 - zakończenie subskrypcji i sprzedaż akcji serii K

Filmy - Sfinks (1)