seryjni mordercy

Artykuły - Seryjni mordercy (15)

 • Handlował ludzkimi szkieletami

  Handlował ludzkimi szkieletami

  Michelle Kaminsky napisała książkę naprawdę mroczną. "Seryjni mordercy. Wstrząsające wydarzenia. Okrucieństwa. Narzędzia zbrodni" to lektura, która odpowie na pytania, jakie balibyście się zadać na głos.
 • Seryjni mordercy

  Seryjni mordercy

  Ich czyny budzą odrazę. W społecznej świadomości uchodzą za przykład tego, jak zły może być człowiek. Jednak w seryjnych mordercach jest też coś, co nas intryguje. Jakie mają IQ? Kim najczęściej są z zawodu? Według jakiego klucza wybierają ofiary? Na jaką potrawę decydowali się w ramach ostatniego posiłku, gdy czekali na wykonanie kary śmierci?
 • Karla Homolka: bezwzględna morderczyni czy ofiara?

  Karla Homolka: bezwzględna morderczyni czy ofiara?

  Ted Bundy, Gary Ridgway, Andriej Czikatiło czy Ed Gein – sprawcy krwawych zbrodni, seryjni mordercy, których biografie do dziś wywołują ciarki, to przede wszystkim mężczyźni. Ale historia zna też przypadki bezwzględnych kobiet. Jedną z nich jest Karla Homolka, nazywana przewrotnie „krwawą Barbie”.
 • Opozycja: Ustawa dotycząca seryjnych morderców i gwałcicieli może być nadużywana

  Opozycja: Ustawa dotycząca seryjnych morderców i gwałcicieli może być nadużywana

  Ustawa chroniąca przed seryjnymi mordercami i gwałcicielami może być wykorzystywana do pozbywania się niewygodnych osób - uważa PiS. To jakieś urojenie - odpowiada rząd.
 • "Fotograf": Historia seryjnego mordercy

  "Fotograf": Historia seryjnego mordercy

  W sobotę we Wrocławiu rozpoczęły się zdjęcia do filmu "Fotograf" w reżyserii Waldemara Krzystka. Najnowszy obraz autora "80 milionów" i "Małej Moskwy" to sensacyjny thriller, którego akcja toczy się we współczesnej Moskwie i Legnicy lat 70. XX w.
 • Seryjny morderca powraca

  Seryjny morderca powraca

  Stacja Showtime właśnie ogłosiła swoją jesienną ramówkę. Dzięki temu wiadomo już, kiedy na antenę powrócą dwa jej hity - seriale "Dexter" i "Homeland". Oba gościć będą na ekranach telewizorów od 30 września.
 • Seans Seryjnych Morderców

  Seans Seryjnych Morderców

  W piątek, 13 stycznia, odbędzie się niezwykły maraton filmowy. Wieczór Seryjnych Morderców rozpocznie się o godzinie 22.00 w sieci Multikino w całej Polsce.
 • Seryjni mordercy, kazirodztwo i kraciaste koszule: 20 lat "Ten" Pearl Jam

  Seryjni mordercy, kazirodztwo i kraciaste koszule: 20 lat "Ten" Pearl Jam

  Choć dziś ten album należy do absolutnego kanonu muzyki rockowej, to początkowo wzbudzał mieszane uczucia. I nawet 20 lat po premierze "Ten" zespołu Pearl Jam muzycy tej grupy nie wydają się być zadowoleni ze swojego najsłynniejszego dzieła. Fani, którzy w samych Stanach Zjednoczonych zakupili blisko 10 mln egzemplarzy płyty, są jednak innego zdania.
 • Uwodziciel i seryjny morderca

  Uwodziciel i seryjny morderca

  Widzowie filmowego kanału telewizyjnego Universal Channel jesienią mogą spodziewać się premier kilku seriali.
 • Seryjny morderca... w peruce

  Seryjny morderca... w peruce

  Michael C. Hall, szerokiej publiczności znany przede wszystkim z tytułowej kreacji w serialu "Dexter", w swoim najnowszym filmie wystąpi w nowoczesnej peruce, wartej bagatela 10 tysięcy dolarów. Aktor chce w ten sposób ukryć ubytki włosów, będące efektem choroby nowotworowej.