Serie A

Artykuły - Serie A (4240)

• Serie A. AC Milan stracił 126 milionów euro

Serie A. AC Milan stracił 126 milionów euro

Jeden sezon, w którym AC Milan był finansowany przez chińskiego inwestora Yonghonga Li, zakończył się katastrofą. Nie dość, że mimo ogromnych wydatków klub zajął dopiero szóste miejsce w Serie A i nie zdołał awansować do Ligi Mistrzów, to na dodatek poinformowano, że do 30 czerwca stracił aż 126 milionów euro.
  • Serie A. Włoskie media zachwycone Krzysztofem Piątkiem

Serie A. Włoskie media zachwycone Krzysztofem Piątkiem

Włoska prasa zachwyca się Krzysztofem Piątkiem, który w niedzielę znów strzelił gola dla Genoi i umocnił się na pierwszym miejscu listy strzelców piłkarskiej Serie A.
  • Serie A: Cagliari - Bologna 2-0. Sam Skorupski nie mógł zatrzymać rywala

Serie A: Cagliari - Bologna 2-0. Sam Skorupski nie mógł zatrzymać rywala

Piłkarze Cagliari pokonali na własnym stadionie Bolognę 2-0 (1-0) w sobotnim meczu 8. kolejki Serie A. Całe spotkanie w bramce gości rozegrał Łukasz Skorupski. Polak kilkukrotnie pokazał się z dobrej strony, ale wobec błędów swoich kolegów w obronie, przy straconych golach nie miał wiele do powiedzenia.
  • Serie A. Mariusz Stępiński wchodząc z ławki nie pomógł Chievo

Serie A. Mariusz Stępiński wchodząc z ławki nie pomógł Chievo

ChievoVerona nadal bez zwycięstwa w lidze. W 7. kolejce Serie A drużyna prowadzona przez Lorenzo D'Annę przegrała u siebie z Torino 0-1, tracąc gola w 88. minucie. Tuż przed przerwą na murawie zameldował się Mariusz Stępiński. W drugim meczu Fiorentina pokonała na własnym stadionie Atalantę 2-0. Bartłomiej Drągowski był rezerwowym, a Arkadiusz Reca znalazł się poza kadrą swojego zespołu.
  • Inter Mediolan - Cagliari 2-0 w Serie A

Inter Mediolan - Cagliari 2-0 w Serie A

Trwa dobra passa Interu Mediolan. Klub z San Siro w sobotę wygrał czwarty mecz z rzędu. Tym razem ”Nerazzurri” pokonali u siebie Cagliari 2-0 (1-0) w ramach spotkania 7. kolejki Serie A. Jedną z bramek dla triumfatorów zdobył 21-letni Lautaro Martinez.
  • Serie A. Juventus - Napoli 3-1. Dwie asysty Ronaldo

Serie A. Juventus - Napoli 3-1. Dwie asysty Ronaldo

SSC Napoli z Piotrem Zielińskim w podstawowym składzie nie zdołało wywalczyć choćby punktu w Turynie. Juventus potwierdził klasę i w iście bokserskim stylu zadał trzy mocne ciosy, które położyły Napoli na łopatki. ”Stara Dama” wygrała 3-1 (1-1), ale spokojnie mogła strzelić więcej goli. Arkadiusz Milik wszedł na murawę w 66. minucie. Od początku w bramce gospodarzy zagrał Wojciech Szczęsny.
  • Krzysztof Piątek bliski pobicia "polskiego" rekordu w Serie A

Krzysztof Piątek bliski pobicia "polskiego" rekordu w Serie A

W niedzielnym meczu z najsłabszym zespołem we włoskiej elicie Frosinone Calcio, Krzysztof Piątek ma szansę na wyrównanie lub pobicie rekordu bramek polskich zawodników w Serie A.
  • Serie A. Wygrana Juventusu. Kownacki zmarnował karnego

Serie A. Wygrana Juventusu. Kownacki zmarnował karnego

Juventus pokonał Bolognę 2-0 (2-0) w środowym meczu szóstej kolejki włoskiej Serie A. Z dwójki polskich bramkarzy w kadrach tych drużyn w grze obejrzeliśmy tylko Łukasza Skorupskiego, który pomimo puszczenia dwóch goli był najlepszym piłkarzem w zespole gości. Zawiódł za to Dawid Kownacki, który w zremisowanym 0-0 meczu Sampdorii przeciwko Cagliari nie wykorzystał w końcówce rzutu karnego.
  • Serie A: Napoli - Parma 3-0. Dwie bramki Milika

Serie A: Napoli - Parma 3-0. Dwie bramki Milika

Nie było niespodzianki w środowy wieczór na Stadio San Paolo. SSC Napoli wygrało z AC Parma 3-0 (1-0), a dwie bramki dla gospodarzy zdobył Arkadiusz Milik. Polak mógł strzelić nawet cztery gole, ale zabrakło mu precyzji bądź dobrze interweniował bramkarz rywali Luigi Sepe. 76 minut na boisku spędził również Piotr Zieliński, który zwłaszcza w pierwszej połowie był bardzo aktywny w ofensywie.
  • Serie A. Szczęsny naprzeciw Skorupskiego, Piątek kontra Stępiński

Serie A. Szczęsny naprzeciw Skorupskiego, Piątek kontra Stępiński

Juventus Turyn Wojciecha Szczęsnego podejmie Bolognę innego polskiego bramkarza - Łukasza Skorupskiego w środowym meczu 6. kolejki włoskiej ekstraklasy. Piłkarze Genoi, z liderem klasyfikacji strzelców Krzysztofem Piątkiem, zagrają u siebie z Chievo Mariusza Stępińskiego.