seria książek

Artykuły - Seria książek (5)

 • Dzięki temu ono szybko zacznie czytać

  Dzięki temu ono szybko zacznie czytać

  W październiku zadebiutował program wydawniczy mający wspierać dzieci w nauce czytania. W jego powstanie zaangażowani zostali czołowi współcześni polscy autorzy i ilustratorzy. Pomysłodawcy programu są przekonani, że jego powodzenie może realnie przełożyć się na wzrost czytelnictwa w Polsce
 • Kevin Costner pisze książki

  Kevin Costner pisze książki

  Amerykański aktor i reżyser Kevin Costner już wkrótce będzie mógł dopisać do swojego CV kolejny zawód. Na 2014 rok zaplanowana jest seria książek przygodowych pióra gwiazdora.
 • Ekranizacja popularnej serii książek

  Ekranizacja popularnej serii książek

  Film o zabawnych perypetiach Mikołajka, ulubieńca małych czytelników na całym świecie, wszedł w środę, 30 września, na ekrany francuskich kin. Jest to pierwsza kinowa ekranizacja popularnej serii książek Jeana-Jacquesa Sempego i Rene Goscinnego.
 • Książki z serii Assassin's Creed nie ukażą się na rynku

  Książki z serii Assassin's Creed nie ukażą się na rynku

  Przygotowywana przez Stevena Barnesa seria książek o przygodach Altaira - głównego bohatera gry Assassin's Creed - nie trafi do księgarń.
 • Seksistowski "Harry Potter"?!

  Seksistowski "Harry Potter"?!

  Seria książek o "Harrym Potterze" została uznana za poniżającą dla kobiet. Doktor Elizabeth Heilman z Uniwersytetu Indiana udowadnia, że powieści napisane przez J.K. Rowling, przedstawiają dziewczęta jako "chichoczące, nadwrażliwe, plotkujące i pozbawione intelektu", podczas gdy chłopcy są "mądrzy, odważni, bardziej inteligentni i zabawni".