Fakty - serce

Artykuły - Serce (90)

 • Dziecko urodziło się z sercem poza ciałem

  Dziecko urodziło się z sercem poza ciałem

  W Uttar Pradesh w Indiach doszło do niezwykle rzadkich narodzin. Na świat przyszedł tam chłopczyk z tzw. ektopią serca, polegającej na ułożeniu go poza klatką piersiową. Taki przypadek zdarza się średnio osiem razy na milion urodzeń. O sprawie informuje "Daily Mail".
 • 31 lat z cudzym sercem. Nowy rekord świata

  71 -letni John McCafferty, któremu przeszczepiono serce w roku 1982 ustanowił nowy transplantologiczny rekord Guinnessa - informuje serwis "BBC News/Health".
 • Problemy z sercem ma około miliona Polaków

  Problemy z sercem ma około miliona Polaków

  Choroby układu krążenia to jedno z największych zagrożeń dla zdrowia społeczeństwa. W Polsce problemy z sercem ma około miliona osób - mówił podsekretarz stanu resortu zdrowia dr Krzysztof Chlebus na piątkowej konferencji "Polskie Sztuczne Serce".
 • Nowa metoda operowania serca pozwoli chorym szybciej wrócić do zdrowia

  Nowa metoda operowania serca pozwoli chorym szybciej wrócić do zdrowia

  Jeden zabieg zamiast wielu, szybszy powrót pacjenta do normalnej aktywności - takie możliwości daje zastosowanie hybrydowej rewaskularyzacji mięśnia sercowego. Pionierskie zabiegi przeszło właśnie w Bielsku-Białej troje pacjentów.
 • Pamięć serca

  80 lat temu, 30 października 1932 roku, odsłonięto w Poznaniu monumentalny pomnik Wdzięczności poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, wotum za odzyskaną niepodległość. Choć pomnik stał zaledwie siedem lat, mocno wrósł w serca ówczesnych poznaniaków i Wielkopolan. Dziś przedstawiciele ich kolejnej generacji podjęli zobowiązanie odbudowy pomnika Wdzięczności.
 • Włochy: Odpowie przed sądem za straszenie chorej żony

  Na wniosek prokuratora z Genui przed tamtejszym sądem stanie 77-letni Włoch, który straszył swoją chorą na serce 83-letnią żonę.
 • Pierwszy na świecie pacjent, który żyje bez serca

  W Czechach żyje pierwszy na świecie pacjent bez serca. Przy życiu utrzymują go dwie pompy.
 • Zabił sąsiada. Zjadł jego serce i fragmenty mózgu

  Kolejny przypadek kanibalizmu w Stanach Zjednoczonych. Jak donoszą tamtejsze media, amerykańska policja aresztowała 21-letniego studenta Alexandra Kinyua'ę po tym, jak w jego domu znaleziono ludzkie szczątki. Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do zabicia sąsiada i zjedzenia fragmentów ciała swojej ofiary.
 • W watykańskim szpitalu wszczepiono najmniejsze sztuczne serce

  Lekarze w Rzymie przeprowadzili pomyślną operację wszczepienia 16-miesięcznemu dziecku najmniejszego na świecie - ważącego 11 gramów - sztucznego serca. O operacji, do której doszło w kwietniu w watykańskim szpitalu pediatrycznym, poinformowano w poniedziałek.
 • Niemcy: Grass czuje się dobrze. Jego życie nie jest zagrożone

  Niemcy: Grass czuje się dobrze. Jego życie nie jest zagrożone

  - Niemiecki pisarz Guenter Grass przebywa w szpitalu w Hamburgu na planowanych badaniach i czuje się dobrze - poinformował we wtorek jego lekarz Karl-Heinz Kuck. W poniedziałek dziennik "Bild" podał, że Grass trafił do szpitala z powodu problemów z sercem.