Kobieta - serce

Artykuły - Serce (110)

 • Najprzyjemniejsze sposoby dbania o serce

  Najprzyjemniejsze sposoby dbania o serce

  Zdrowe serce to długie życie, więc warto uczynić dla niego wszystko, co się da. Zacząć trzeba - tu bez niespodzianek - od profilaktyki, czyli dobrej diety i właściwego trybu życia. Najlepsze jest jednak to, że dbanie o serce nierzadko oznacza robienie tego, co lubisz. Przekonaj się!
 • Martwisz się, że masz kłopoty z sercem? To nie musi być groźne

  Martwisz się, że masz kłopoty z sercem? To nie musi być groźne

  Nawet jeśli dokuczają ci niepokojące objawy, jak kłucie w okolicy serca czy zaburzenia jego rytmu, nie musi to oznaczać choroby wymagającej leczenia.
 • Czy grozi ci zawał? Prosty test może to ocenić

  Czy grozi ci zawał? Prosty test może to ocenić

  Zdolność do robienia prostych ćwiczeń jest - według najnowszych badań - nie tylko dowodem siły, ale także trafną diagnozą stanu zdrowia mężczyzny. O jakich ćwiczeniach mowa?
 • Serce dla serca

  Serce dla serca

  Dlaczego Światowy Dzień Serca przypada akurat we wrześniu? Datę wybrano raczej nieprzypadkowo. Po wakacyjnych wojażach wkraczamy z impetem w codzienny rytm i staramy się dogonić rzeczywistość. Serce nie lubi pośpiechu, choć lubi aktywność fizyczną. Nie setki, a tysiące osób mogłyby każdego roku uratować swoje życie, gdybyśmy nie zatrzymali się tylko na teorii. Ratunkiem i najlepszą profilaktyką chorób sercowo-naczyniowych jest praktyczne stosowanie zasady zdrowego stylu życia.
 • Serce jak dzwon

  Serce jak dzwon

  Marzec kaprysi, ma swoje prawa, jednak za kilka dni wiosna stanie się faktem. Niejedno serce zabije mocniej – przyroda się budzi i nasz apetyt na życie rośnie. Jak wzmocnić najważniejszy mięsień w naszym organizmie? Mamy wiele sposobów, warto przynajmniej kilka z nich wdrożyć w życie.
 • Nowy lek wspomaga niewydolne serce

  Nowy lek wspomaga niewydolne serce

  Eksperymentalny lek cimaglermin pozwolił zregenerować się niewydolnym sercom pacjentów – informuje pismo "JACC: Basic to Translational Science”.
 • Kiedy dziecko ma coś z sercem

  Kiedy dziecko ma coś z sercem

  Wizyta u lekarza zawsze wiąże się ze stresem. Przede wszystkim skierowanie do specjalisty wydawane jest zwykle z konkretnego powodu – lekarzowi badającemu dziecko coś się nie spodobało i uznał, że ktoś bardziej doświadczony w danej dziedzinie medycyny powinien zweryfikować jego spostrzeżenia.
 • Serce trzeba chronić

  Serce trzeba chronić

  Światowy Dzień Serca to święto obchodzone w ostatnią niedzielę września. Chyba nieprzypadkowo wybrano tę właśnie datę. Dziewiąty miesiąc roku kojarzy nam się z miesiącem wyzwań. Dzieci i młodzież zaczynają szkołę, ale tę szkołę razem z nimi rozpoczynają też rodzice, opiekunowie czy dziadkowie. Wrzesień wymusza coroczne przeorganizowanie planu dnia i tygodnia.
 • Na serce: Dieta śródziemnomorska

  Na serce: Dieta śródziemnomorska

  Pozwala szybciej odzyskać formę po zawale i eliminuje ryzyko kolejnego.
 • Te produkty chronią twoje serce

  Te produkty chronią twoje serce

  Pomidory. Ich barwnik (likopen) działa jak... czerwone światło dla miażdżycy. Powoduje, że organizm lepiej trawi tłuszcze i we krwi krąży mniej cholesterolu. Im bardziej czerwony pomidorek, tym zdrowszy!