serce

Artykuły - Serce (515)

 • Prosty i darmowy test na zdrowe serce

  Prosty i darmowy test na zdrowe serce

  Eksperci stale przypominają, że aktywność fizyczna to jedna z najskuteczniejszych metod na zachowanie zdrowia do późnej starości. Możemy wykorzystać ją również do przetestowania kondycji swojego serca. Wystarczy chwila, by sprawdzić stan twojego serca.
 • COVID-19 a sprawa niemowlaka z Nowego Jorku

  COVID-19 a sprawa niemowlaka z Nowego Jorku

  ​Doniesienia o objawach niewydolności serca u dorosłych z COVID-19 są rzadkie. Do tej pory na świecie opisano tylko cztery takie przypadki. Okazuje się, że infekcja SARS-CoV-2 może uszkadzać także serca dzieci. Zespół kardiologów z Nowego Jorku zgłosił przypadek ostrego, ale odwracalnego uszkodzenia mięśnia sercowego u niemowlęcia z COVID-19.
 • Każdy z nas ma zmarszczki we wnętrzu serca

  Każdy z nas ma zmarszczki we wnętrzu serca

  ​W komórkach serca znajduje się przypominająca pajęczynę sieć guzków. Są one ważne, zwłaszcza, gdy układ sercowo-naczyniowy dopiero się kształtuje. Do tej pory naukowcy nie wiedzieli, jaką rolę system ten spełnia po osiągnięciu dojrzałości organizmu.
 • COVID-19 może uszkadzać serce

  COVID-19 może uszkadzać serce

  ​Aż 75 proc. pacjentów wyleczonych z COVID-19 miało objawy utrzymującego się uszkodzenia mięśnia sercowego - nawet kilka miesięcy po infekcji.
 • Koronawirus uszkadza serce w nietypowy sposób

  Koronawirus uszkadza serce w nietypowy sposób

  ​O tym, że SARS-CoV-2 uszkadza serce wiadomo od początków pandemii, ale wiele wskazuje, że wirus robi to w niecodzienny sposób.
 • Lek na koronawirusa: Chlorochina niebezpieczna dla pacjentów z COVID-19

  Lek na koronawirusa: Chlorochina niebezpieczna dla pacjentów z COVID-19

  Chlorochina, popularny lek na malarię, jest jednym z potencjalnych kandydatów do leczenia COVID-19. Niestety, potencjalny lek na koronawirusa stanął przed poważnym wyzwaniem - badania kliniczne z jego użyciem zahamowano ze względu na powikłania.
 • Naukowcy z Wuhan: Koronawirus uszkadza serce

  Naukowcy z Wuhan: Koronawirus uszkadza serce

  ​W badaniu przeprowadzonym przez naukowców z Wuhan 19,7 proc. pacjentów z COVID-19 miało potwierdzoną chorobę wieńcową. To potwierdza, że koronawirus SARS-CoV-2 jest szczególnie niebezpieczny dla osób z chorobami serca.
 • To urządzenie wydłuży przydatność organu do przeszczepu z 4 do 24 godzin

  To urządzenie wydłuży przydatność organu do przeszczepu z 4 do 24 godzin

  Przeszczepy narządów napotykają na wiele przeszkód, z których najważniejsza jest czas. Od momentu pobrania organu od dawcy i umieszczenia go w lodzie, jego komórki zaczynają umierać. Niestety, tego wyścigu z czasem czasami nie udaje się wygrać. Jest to poważny problem zwłaszcza dla serc, ponieważ ok. 70 proc. tego typu organów nie zdążą do biorcy na czas.
 • Zanieczyszczenie powietrza może indukować zawał serca

  Zanieczyszczenie powietrza może indukować zawał serca

  ​Nowe badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu w Yale wykazały, że zanieczyszczenie powietrza może zwiększać ryzyko wystąpienia zawału serca. To oznacza, że nawet najdrobniejsze cząstki znajdujące się w powietrzu mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia.
 • Najprzyjemniejsze sposoby dbania o serce

  Najprzyjemniejsze sposoby dbania o serce

  Zdrowe serce to długie życie, więc warto uczynić dla niego wszystko, co się da. Zacząć trzeba - tu bez niespodzianek - od profilaktyki, czyli dobrej diety i właściwego trybu życia. Najlepsze jest jednak to, że dbanie o serce nierzadko oznacza robienie tego, co lubisz. Przekonaj się!

Filmy - Serce (13)