Biznes - Serbia

Artykuły - Serbia (21)

 • Serbia - wielki powrót na winiarską mapę świata

  Serbia - wielki powrót na winiarską mapę świata

  Na terenie dzisiejszej Serbii winorośle uprawiano już wtedy, gdy niziny Mazowsza i Wielkopolski porastały lasy pełne wilków i niedźwiedzi. Ostatnie 100 lat okazało się jednak wielką czarną dziurą dla tego winiarskiego regionu. Teraz to się zmienia - Serbia powraca do świata wina w dobrym stylu.
 • Eksport: Polskie firmy stawiają na Serbię i kraje Bliskiego Wschodu

  Eksport: Polskie firmy stawiają na Serbię i kraje Bliskiego Wschodu

  Nowe hity na mapie eksportu. Nasze przedsiębiorstwa stawiają na Serbię i państwa z Bliskiego Wschodu - informuje "Puls Biznesu".
 • Bank Światowy: Bośnia i Hercegowina oraz Serbia w tarapatach

  Bank Światowy: Bośnia i Hercegowina oraz Serbia w tarapatach

  Powódź na Bałkanach wpłynie negatywnie na gospodarkę Bośni i Hercegowiny oraz Serbii. W budżetach tych państw nie ma pieniędzy na odbudowanie zniszczonych terenów.
 • Rząd w trzy miesiące wyprzeda rodowe srebra

  Rząd w trzy miesiące wyprzeda rodowe srebra

  Dziennik "Blic" informuje w poniedziałek o planach prywatyzacji, skonkretyzowanych podczas weekendu przez nowego premiera Serbii Aleksandara Vuczicia. W ciągu trzech miesięcy na sprzedaż ma być wystawiony m.in. Telekom, zaliczany do "rodowych sreber".
 • Serbia stawia na Strauss-Kahna

  Serbia stawia na Strauss-Kahna

  - Były dyrektor zarządzający Międzynarodowego Funduszy Walutowego Dominique Strauss-Kahn zostanie doradcą ekonomicznym rządu Serbii - poinformował w piątek wysokonakładowy serbski dziennik "Blic".
 • Serbia: Niepokój po informacjach o skażonym mleku

  Serbia: Niepokój po informacjach o skażonym mleku

  Doniesienia o mleku skażonym rakotwórczymi aflatoksynami wywołują coraz większy niepokój w Serbii. We wtorek władze zaapelowały o spokój w oczekiwaniu na ostateczne badania, ale jeden z urzędników podał, że w wielu próbkach wykryto podwyższony poziom toksyny.
 • Decyzja o likwidacji spółki zależnej KOPEX Proizvodnja A.D. z siedzibą w Niszu /Serbia.

  Raport bieżący nr 132/2012Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd KOPEX S.A. (Emitent) informuje, że Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie spółki KOPEX Proizvodnja A.D. (spółka zależna) podjęło w dniu 05 listopada 2012 roku uchwałę o uruchomieniu postępowania likwidacyjnego spółki. Decyzja ta jest konsekwencją trwającego procesu restrukturyzacyjnego spółek serbskich, a spowodowana została niekorzystnym rozwojem sytuacji gospodarczej na tym ry
 • Mabion rusza z badaniami klinicznymi w Serbii

  Mabion SA - polska firma biotechnologiczna - złożyła w serbskim Ministerstwie Zdrowia komplet dokumentacji badawczej i prawnej, mający na celu rejestrację badań klinicznych MabionCD20 - leku, który ma być wykorzystywany w terapii nowotworów krwi i reumatoidalnego zapalenia stawów. Serbia jest drugim spośród ośmiu wybranych europejskich państw, w których lek MabionCD20 zostanie podany pacjentom w ramach prowadzonych badań klinicznych. We wrześniu tego roku spółka wystąpiła z takim samym wnioskiem do litewskiego Ministerstwa Zdrowia oraz komisji bioetycznej na Litwie.
 • Spadają ratingi europejskich banków

  Spadają ratingi europejskich banków

  Agencja ratingowa Fitch obniżyła w piątek noty pięciu greckich banków, a Moody's obniżył ratingi 16 banków Hiszpanii, trzy dni po przyznaniu niższych not 26 bankom włoskim. Ratingi obniżono m.in. ze względu na ograniczony dostęp banków do rynków kapitałowych.
 • Serbia złożyła wniosek o przyjęcie do UE

  Serbia złożyła we wtorek w Sztokholmie na ręce szwedzkiego przewodnictwa oficjalny wniosek o członkostwo w Unii Europejskiej.