Fakty - sepsa

Artykuły - Sepsa (4)

 • W Małopolsce rośnie zagrożenie sepsą

  - Z roku na rok w Małopolsce rośnie ilość zachorowań na inwazyjną chorobę meningokokową, której następstwem może być sepsa. Pocieszający jest jednak fakt, że spada ilość spowodowanych nią zgonów - poinformował kierownik Działu Epidemiologii Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie Adam Kosek.
 • Sepsa atakuje Kraków

  - 23-latka, u której stwierdzono sepsę, trafiła w piątek na oddział zakaźny Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Jej stan jest ciężki - poinformowała rzeczniczka szpitala Anna Niedźwiedzka.
 • Sepsa jak hydra

  Sepsa jak hydra

  Rocznie w Polsce zapada na tę chorobę 100 tys. osób, z czego 40 tys. umiera. Na świecie co dzień powoduje ona zgon 1400 ludzi. Śmiertelność z powodu sepsy utrzymuje się na tym samym poziomie od 40 lat. Z jej powodu umiera więcej ludzi niż na udar mózgu, na raka piersi, płuc i jelita grubego razem wziętych - podaje "Rzeczpospolita".
 • Kwidzyn: Sepsa u 5-latki

  Kwidzyn: Sepsa u 5-latki

  Sepsa znów zaatakowała - informuje reporter RMF. Tym razem w okolicach Kwidzyna. Do miejscowego szpitala zgłosili się rodzice z 5-letnią dziewczynką. Dziecko miało wysoką gorączkę, a na jej ciele stwierdzono charakterystyczne dla sepsy wybroczyny.