Biznes - seniorzy w pracy

Artykuły - Seniorzy w pracy (7)

 • Rośnie liczba pracujących emerytów. Eksperci: Decydują o tym nie tylko głodowe świadczenia

  Rośnie liczba pracujących emerytów. Eksperci: Decydują o tym nie tylko głodowe świadczenia

  Według danych pochodzących z ZUS-u, w ciągu pierwszych ośmiu miesięcy br. liczba pracujących emerytów wzrosła o około 18 tysięcy, do przeszło 765 tysięcy. Natomiast niespełna cztery lata temu takich osób było ponad 575 tysięcy. Część rodaków decyduje się dorabiać do głodowych emerytur. Inni chcą pozostać aktywni zawodowo.
 • Polska stanie się jednym z najstarszych społeczeństw europejskich

  Polska stanie się jednym z najstarszych społeczeństw europejskich

  W ciągu dekady w wiek senioralny wejdzie już co trzeci mieszkaniec Polski. Na tym nie koniec, bo w połowie XXI wieku, gdy na emeryturę będą przechodzić dzisiejsi trzydziestolatkowie, aż 40% Polaków będzie seniorami. Nasz kraj stanie się wówczas jednym z trzech najstarszych społeczeństw europejskich, Obecnie, 23,6% Polaków to osoby po 60. roku życia.
 • Polscy seniorzy na celowniku banków

  Polscy seniorzy na celowniku banków

  Według Związku Banków Polskich to nasi seniorzy będą w najbliższych latach szczególnie ważną grupą wiekową z punktu widzenia polskiej gospodarki. Mają stabilną sytuację finansową i umiejętnie zarządzają swoim budżetem. Dysponują również nadwyżką budżetową.
 • Seniorzy - największy przyrost w grupie 80 plus

  Seniorzy - największy przyrost w grupie 80 plus

  Jednym z największych wyzwań gospodarczych całej Unii Europejskiej jest problem starzejącego się społeczeństwa. Jak podaje Komisja Europejska, w wyniku niskiego wskaźnika urodzeń, wchodzenia w wiek emerytalny powojennego wyżu demograficznego oraz wydłużającego się czasu trwania życia, do 2060 roku liczba seniorów w całej Europie wzrośnie niemal dwukrotnie - z 87 do 153 mln. Dodatkowo największy, trzykrotny przyrost spodziewany jest w grupie 80 plus .
 • Polska gospodarka na progu srebrnej rewolucji

  Polska gospodarka na progu srebrnej rewolucji

  Starzenie się społeczeństw współczesnej Europy staje się głównym problemem cywilizacyjnym dla gospodarek krajów UE. Także w Polsce sytuacja demograficzna zmieni się w najbliższych latach diametralnie. Będziemy musieli się zmierzyć z wyzwaniami, których wcześniej nie było.
 • OECD: Polska musi być gotowa na demograficzny problem

  OECD: Polska musi być gotowa na demograficzny problem

  Wspieranie oraz promowanie dłuższej aktywności kobiet oraz osób starszych, lepsza profilaktyka zdrowotna i ujednolicenie ochrony zatrudnienia we wszystkich grupach wiekowych - to rekomendacje OECD dla wydłużenia aktywności zawodowej Polaków.
 • Senior lojalnym ale biednym klientem?

  Senior lojalnym ale biednym klientem?

  Gospodarka senioralna może być świetnym biznesem i warto w nią inwestować. Ale czy polscy seniorzy mają za co kupować?