seniorzy

Artykuły - Seniorzy (166)

Filmy - Seniorzy (21)

 • Mądra Babcia radzi seniorom, jak przetrwać kwarantannę

  Mądra Babcia, czyli Beata Borucka jest mamą dorosłej córki Marty i babcią trojga wnucząt: 8,5-letniego Antka oraz 4,5-letnich bliźniaków, Stefanii i Gustawa. Zawodowo absolwentka Akademii Medycznej, psycholog biznesu. W rozmowie z prowadzącymi „Dzień Dobry TVN” opowiedziała o tym, jak seniorzy powinni zadbać o siebie w czasie koronawirusa. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Zaginęli w walentyki. 70-latkowie odnalezieni

  Para 70-latków z Palo Alto w Kalifornii została odnaleziona po blisko tygodniu poszukiwań w lesie w hrabstwie Sonoma. Turyści zagubili się w walentynki podczas wycieczki w góry. Od tamtego czasu byli poszukiwania przez setki osób. Ostatecznie odnaleźli ich wolontariusze-ratownicy, którzy wypatrzyli ich z pokładu helikoptera. Para trafiła do szpitala.
 • Rekordowe 4 miliony złotych odszkodowania. Jak firmy oszukują seniorów?

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył ogromną finansową karę na firmę Exito z Opalenicy. Firma, która sprzedaje m.in. maty lecznicze, urządzenia do masażu, roboty kuchenne i oczyszczacze powietrza swoją ofertę kieruje głównie do seniorów, ale stosuje sprzeczne z prawem metody. W „Dzień Dobry Wakacje” o tej sytuacji opowiedzieli: Małgorzata Cieloch z Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, dr n. med. Marzena Zboch z Dolnośląskiej Fundacji Alzheimerowskiej i prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku Woli i Bemowa Jolanta Osińska. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Uczestnik zajęć dla seniorów Fundacji OCELOT: Od razu poprawia się sylwetka!

  Zajęcia dla seniorów z użyciem akrobatycznego sprzętu – to pomysł działającej w Zagłębiu Miedziowym Fundacji Wspierania Kultury Ruchu OCELOT. Istniejący od 20 lat, eksperymentalny Teatr OCELOT, bliski współpracownik Cirque Du Soleil, Franco Dragone i Ferrari World, postanowił podzielić się swoimi doświadczeniami z osobami między 60 a 80 rokiem życia. Dzięki współpracy z KGHM uczy ich nie tylko przywrócić sprawność ruchową, ale też odnaleźć w życiu cel, sens a nawet szczęście.