senior

Artykuły - Senior (56)

 • Polska potrzebuje mieszkań dla seniorów

  Polska potrzebuje mieszkań dla seniorów

  Mediana wieku Polaków wynosi dziś 40 lat, a według prognoz GUS-u w 2040 r. przekroczy 50 lat. Co czwarty mieszkaniec naszego kraju będzie miał wówczas 65 lat lub więcej. Działające na rynku mieszkaniowym firmy już dziś powinny myśleć o tym, że za parę lat ich klientela będzie wyglądać inaczej niż dziś.
 • Dodatkowy nabór do programu "Senior plus"

  Dodatkowy nabór do programu "Senior plus"

  Rozpoczął się dodatkowy nabór wniosków na program "Senior plus" . Program skierowany jest do samorządów prowadzących albo zamierzających otworzyć domy lub kluby dziennego pobytu dla seniorów. Placówki już istniejące będą mogły otrzymać do 300 zł na utrzymanie jednego miejsca w dziennym domu lub do 200 zł w klubie.
 • Zmiany w refundacji leków korzystne dla seniorów, wcześniaków, cukrzyków

  Zmiany w refundacji leków korzystne dla seniorów, wcześniaków, cukrzyków

  - Na nowej liście refundacyjnej, która będzie obowiązywać od czwartku, wprowadzono zmiany, na których skorzystają m.in. pacjenci cierpiący na stwardnienie rozsiane i cukrzycę oraz wcześniaki i seniorzy - powiedział w środę wiceminister zdrowia Marcin Czech.
 • Dług seniorów rośnie, a oszczędności brakuje

  Dług seniorów rośnie, a oszczędności brakuje

  Polscy seniorzy nie mają zbyt wielu oszczędności - z raportu opracowanego przez Pracownię Badań Społecznych wynika, że tylko 21 proc. Polaków oszczędza lub podejmuje jakiekolwiek działania z myślą o przyszłej emeryturze.
 • Do 500 złotych dla każdego seniora

  Do 500 złotych dla każdego seniora

  Trwa nabór wniosków do Gdańskiego Funduszu Senioralnego, w ramach którego starsi mieszkańcy mogą pozyskać środki na realizację swoich pasji i integrację środowiska. Można pozyskać dofinansowanie w wysokości maksymalnie 500 zł.
 • Leki dla seniorów dopiero od jesieni

  Leki dla seniorów dopiero od jesieni

  Bezpłatne leki dla seniorów najpóźniej we wrześniu znają się na liście refundacyjnej - powiedział wiceminister zdrowia Krzysztof Łanda.
 • Marazm po polsku, czyli jak żyje senior

  Marazm po polsku, czyli jak żyje senior

  Polacy, którzy przekroczyli 55. rok życia są w ogonie Europy. Najwcześniej idą na emeryturę, najgorzej też wypadają w testach poznawczych: zapamiętują najmniej słów, najwolniej konstruują wypowiedzi - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".
 • Ranking kont dla seniorów

  Ranking kont dla seniorów

  Banki wychodzą naprzeciw oczekiwaniom seniorów i oferują im dedykowane rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe. Osoby starsze zakładając konto mogą liczyć na szereg profitów: rabaty w aptekach i innych sklepach, bezpłatne ubezpieczenie medyczne oraz zwrot pieniędzy za kupno farmaceutyków.
 • Pracodawcy wciąż obawiają się zatrudniania osób w wieku 55+

  Pracodawcy wciąż obawiają się zatrudniania osób w wieku 55+

  Ofert pracy dla seniorów jest zdecydowanie mniej niż dla osób młodych. Pracodawcy często nie zdają sobie sprawy z tego, że mogą nie tylko pozyskać doświadczonych, rzetelnych i lojalnych pracowników, lecz także ograniczyć koszty związane z rotacją kadry. Średni czas stażu pracy w jednej firmie dla osób powyżej 55. roku życia jest trzy razy dłuższy niż w przypadku osób w wieku 25-34 lata. Seniorzy wykazują również dużo większą motywację do pracy niż ich młodsi koledzy.
 • Domy opieki dla zagranicznych seniorów to biznes na długie lata

  Domy opieki dla zagranicznych seniorów to biznes na długie lata

  Zamiast klepać przysłowiową biedę, właściciele małych hoteli i pensjonatów w Polsce coraz częściej myślą o przekształceniu swoich obiektów na potrzeby domów starości dla cudzoziemców. Interes jest dochodowy i pewny, ale by go prowadzić, trzeba spełnić kilka warunków. Wysiłek jednak się opłaca: zyski mogą sięgać rocznie nawet kilku milionów złotych.

Filmy - Senior (1)

 • Senior z telefonem

  Na polskim rynku pojawiają się kolejne telefony przeznaczone dla starszych użytkowników. Do sieci Era trafiły telefony austriackiej firmy Emporia: mają duże klawisze, szeroki, czytelny ekran, głośnik działający z aparatami słuchowymi oraz proste funkcje menu.