senior

Artykuły - Senior (99)

 • MRPiPS: To był dobry rok dla seniorów

  MRPiPS: To był dobry rok dla seniorów

  To był dobry rok dla seniorów - podkreśla resort rodziny, pracy i polityki społecznej w opublikowanym w środę komunikacie. MRPiPS przypomina, że w 2019 r. po raz pierwszy wypłacono trzynastą emeryturę i świadczenie "Mama 4 plus", a emerytury i renty wzrosły o co najmniej 70 zł.
 • Szykuje się szturm na program Senior plus

  Szykuje się szturm na program Senior plus

  Gminy, powiaty i samorządy województw mogą ubiegać się o dotacje na utworzenie lub wsparcie Dziennych Domów i Klubów dla seniorów. W budżecie rządowego programu na przyszły rok przewidziano 80 milionów złotych. - Do 7 stycznia 2020 r. można składać oferty w kolejnej edycji programu Senior plus - zapowiedziała szefowa MRPiPS Marlena Maląg.
 • Miliony popłyną do naszych seniorów

  Miliony popłyną do naszych seniorów

  Blisko 250 nowych domów i klubów dla seniora może powstać w tym roku dzięki dofinansowaniu z rządowego programu "Senior+". Pieniądze trafią też do samorządów już prowadzących tego typu placówki. Mówimy w sumie o 62,6 mln złotych. Na utrzymanie jednego miejsca dla seniora można uzyskać miesięcznie nie więcej niż 300 złotych.
 • Alternatywa dla seniorów z Niemiec: Dom spokojnej starości w Polsce

  Alternatywa dla seniorów z Niemiec: Dom spokojnej starości w Polsce

  W Niemczech seniorzy wymagający opieki borykają się z poważnymi problemami - brakiem wykwalifikowanych pielęgniarzy i wysokimi kosztami. Czy placówka w Polsce może być dla nich atrakcyjną alternatywą?
 • Polska potrzebuje mieszkań dla seniorów

  Polska potrzebuje mieszkań dla seniorów

  Mediana wieku Polaków wynosi dziś 40 lat, a według prognoz GUS-u w 2040 r. przekroczy 50 lat. Co czwarty mieszkaniec naszego kraju będzie miał wówczas 65 lat lub więcej. Działające na rynku mieszkaniowym firmy już dziś powinny myśleć o tym, że za parę lat ich klientela będzie wyglądać inaczej niż dziś.
 • Zmiany w refundacji leków korzystne dla seniorów, wcześniaków, cukrzyków

  Zmiany w refundacji leków korzystne dla seniorów, wcześniaków, cukrzyków

  - Na nowej liście refundacyjnej, która będzie obowiązywać od czwartku, wprowadzono zmiany, na których skorzystają m.in. pacjenci cierpiący na stwardnienie rozsiane i cukrzycę oraz wcześniaki i seniorzy - powiedział w środę wiceminister zdrowia Marcin Czech.
 • Dług seniorów rośnie, a oszczędności brakuje

  Dług seniorów rośnie, a oszczędności brakuje

  Polscy seniorzy nie mają zbyt wielu oszczędności - z raportu opracowanego przez Pracownię Badań Społecznych wynika, że tylko 21 proc. Polaków oszczędza lub podejmuje jakiekolwiek działania z myślą o przyszłej emeryturze.
 • Do 500 złotych dla każdego seniora

  Do 500 złotych dla każdego seniora

  Trwa nabór wniosków do Gdańskiego Funduszu Senioralnego, w ramach którego starsi mieszkańcy mogą pozyskać środki na realizację swoich pasji i integrację środowiska. Można pozyskać dofinansowanie w wysokości maksymalnie 500 zł.
 • Leki dla seniorów dopiero od jesieni

  Leki dla seniorów dopiero od jesieni

  Bezpłatne leki dla seniorów najpóźniej we wrześniu znają się na liście refundacyjnej - powiedział wiceminister zdrowia Krzysztof Łanda.
 • Marazm po polsku, czyli jak żyje senior

  Marazm po polsku, czyli jak żyje senior

  Polacy, którzy przekroczyli 55. rok życia są w ogonie Europy. Najwcześniej idą na emeryturę, najgorzej też wypadają w testach poznawczych: zapamiętują najmniej słów, najwolniej konstruują wypowiedzi - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Filmy - Senior (5)