senatorzy

Artykuły - Senatorzy (23)

 • Nieoficjalne informacje z Białego Domu: Jest porozumienie

  Nieoficjalne informacje z Białego Domu: Jest porozumienie

  Anonimowy republikański senator poinformował dziś, że senatorzy osiągnęli porozumienie, które pozwoli na uniknięcie grożącej USA technicznej niewypłacalności oraz zakończy blokadę federalnego budżetu.
 • Senator PiS kontra Maria Peszek. "Hańbiące wystąpienie"

  Senator PiS kontra Maria Peszek. "Hańbiące wystąpienie"

  Senator Prawa i Sprawiedliwości Marek Martynowski wystosował ostre oświadczenie po koncercie Marii Peszek w Płocku.
 • "Ranczo": Z wizytą w domu senatora

  "Ranczo": Z wizytą w domu senatora

  Były wójt, a obecnie senator, Paweł Kozioł, w którego postać od ośmiu lat wciela się w serialu "Ranczo" Cezary Żak, mieszka w domu, który wraz z okalającym go ogrodem, pełnym krzewów ozdobnych i kwiatów, jest prywatną posesją. Właściciele wynajmują go od pierwszej serii "Rancza", kiedy to ich dom "wygrał casting" na rezydencję wójta Wilkowyj.
 • Ashley Judd senatorem?

  Ashley Judd senatorem?

  Ashley Judd znana jest ze społecznej działalności w rodzinnym stanie Kentucky. Teraz aktorka postanowiła spróbować swoich sił w wielkiej polityce. Ogłosiła, że będzie się ubiegać o nominację Partii Demokratycznej w przyszłorocznych wyborach do Senatu USA.
 • To rewolucja. Fotoradarem w posła i senatora?

  Marszałek Sejmu Ewa Kopacz zapowiedziała w czwartek, że zwróci się do sejmowej komisji regulaminowej z projektem nowelizacji ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora, która umożliwi karanie parlamentarzystów za wykroczenia drogowe od razu po zdarzeniu.
 • Senatorowie zabrali 200 zł na dziecko

  Senat przyjął w czwartek poprawkę do noweli ustawy o świadczeniach rodzinnych, przywracającą pierwotną kwotę becikowego - 1000 zł. Sejm podwyższył ją do 1200 zł. To jedyna poprawka wniesiona przez Senat do tej ustawy - senatorowie odrzucili 24 inne.
 • Senatorowie o sytuacji TVP i Polskiego Radia: Katastrofa, upadek, likwidacja...

  Senatorowie o sytuacji TVP i Polskiego Radia: Katastrofa, upadek, likwidacja...

  Katastrofa, upadek, likwidacja, zawał, plajta - tak dziś w Senacie określano sytuację finansową Polskiego Radia i TVP. Senatorowie zgadzają się, że potrzebna jest nowa ustawa medialna, ale woli politycznej do jej przyjęcia - w tym też są zgodni - nie widać.
 • Senatorowie budżetu nie popsuli

  Posłowie zaakceptowali 10 z 11 poprawek Senatu do ustawy budżetowej na ten rok. Nie zmieniają one założeń budżetu, są to jedynie przesunięcia pieniędzy wewnątrz ustawy. Minister finansów Jacek Rostowski żartował po głosowaniach, że senatorowie budżetu nie popsuli.
 • Senator SP chce, by TK zbadał przepisy dot. przyznawania koncesji

  Senator SP chce, by TK zbadał przepisy dot. przyznawania koncesji

  Senator Solidarnej Polski Kazimierz Jaworski poinformował we wtorek w Rzeszowie, że rozpoczyna zbieranie podpisów pod wnioskiem do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie, czy przepisy dotyczące zasad przyznawania przez KRRiT koncesji są zgodne z konstytucją.
 • Senatorowie opozycji chcą wykreślić przepisy o podwyżce akcyzy

  Senatorowie opozycji chcą wykreślić przepisy o podwyżce akcyzy

  Senatorowie opozycji domagają się wykreślenia z ustawy okołobudżetowej m.in. przepisów przewidujących podwyżki akcyzy na olej napędowy i wyroby tytoniowe. Złożyli w trakcie debaty poprawki, które mają być głosowane wieczorem.