Senat

Artykuły - Senat (556)

Filmy - Senat (5)

 • Senat przyjął z poprawkami ustawę ustanawiającą 12 listopada dniem wolnym od pracy

  Senat przyjął z poprawkami ustawę ustanawiającą 12 listopada tego roku dniem wolnym od pracy. Teraz przepisy wrócą do Sejmu. Za przyjęciem ustawy z poprawkami głosowało 46 senatorów, przeciw było 20. Dwóch senatorów wstrzymało się od głosu. (TVN24/x-news)
 • Senacka komisja wyraża wątpliwości wobec wolnego dnia 12 listopada

  Pośpiech oraz nieuwzględnienie skutków dla polskiej gospodarki - to niektóre zarzuty senatorów wobec ustanowienia 12 listopada dniem wolnym od pracy z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Krytykę w tej sprawie wyraziło też Biuro Legislacyjne. Podczas posiedzenia senackiej komisji jego przedstawiciel podkreślił, że nie odpowiada ona "standardom przyzwoitej legislacji" i jest niezgodna z "zasadami demokratycznego państwa prawnego". (TVN24/x-news)
 • Zuckerberg złożył zeznania przed Senatem USA

  Zuckerberg składa zeznania przed komisjami sądownictwa i handlu Senatu USA. Przesłuchanie rozpoczęło się we wtorek i potrwa do środy. Jego celem jest ustalenie, w jaki sposób dane milionów użytkowników Facebooka mogły znaleźć się w rękach firmy doradczej Cambridge Analytica.
 • Bielan o sądowym pacie w KRS i SN: Mam nadzieję, że czarne wizje się nie spełnią. Pani prezes Gersdorf stosuje obstrukcję

  W internetowej części rozmowy z Krzysztofem Ziemcem w RMF FM Adam Bielan odniósł się do doniesień naszego reportera Tomasza Skorego ws. klinczu w Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym. Wynika z nich, że prof. Małgorzata Gersdorf nie ma zamiaru zwołać posiedzenia nowej KRS. „Mam nadzieję, że te czarne wizje pana redaktora Tomasza Skorego się nie spełnią. Z nich wynika, że pani prezes stosuje obstrukcję” – stwierdził wicemarszałek Senatu. „Nie sądzę, żeby taka sytuacja mogła trwać długo” – dodał. Naszego gościa pytaliśmy też o wniosek młodzieżówki Polski Razem (obecnie Porozumienia) do prokuratury o zbadanie, czy Partia Razem Adriana Zandberga nie propaguje treści totalitarnych. Mogłoby to skończyć się delegalizacją ugrupowania. „Nie wiedziałem o tym wniosku” – mówił Bielan. „Nie znam programu Partii Razem na tyle szczegółowo, żeby powiedzieć, na ile ich związki z komunistami wykraczają poza noszeniem koszulek z jakimiś zbrodniarzami typu Che Guevara” – tłumaczył dodając, że wątpliwości powinien rozstrzygnąć sąd.