Senat

Artykuły - Senat (716)

Filmy - Senat (3)

  • Zuckerberg złożył zeznania przed Senatem USA

    Zuckerberg składa zeznania przed komisjami sądownictwa i handlu Senatu USA. Przesłuchanie rozpoczęło się we wtorek i potrwa do środy. Jego celem jest ustalenie, w jaki sposób dane milionów użytkowników Facebooka mogły znaleźć się w rękach firmy doradczej Cambridge Analytica.
  • Bielan o sądowym pacie w KRS i SN: Mam nadzieję, że czarne wizje się nie spełnią. Pani prezes Gersdorf stosuje obstrukcję

    W internetowej części rozmowy z Krzysztofem Ziemcem w RMF FM Adam Bielan odniósł się do doniesień naszego reportera Tomasza Skorego ws. klinczu w Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym. Wynika z nich, że prof. Małgorzata Gersdorf nie ma zamiaru zwołać posiedzenia nowej KRS. „Mam nadzieję, że te czarne wizje pana redaktora Tomasza Skorego się nie spełnią. Z nich wynika, że pani prezes stosuje obstrukcję” – stwierdził wicemarszałek Senatu. „Nie sądzę, żeby taka sytuacja mogła trwać długo” – dodał. Naszego gościa pytaliśmy też o wniosek młodzieżówki Polski Razem (obecnie Porozumienia) do prokuratury o zbadanie, czy Partia Razem Adriana Zandberga nie propaguje treści totalitarnych. Mogłoby to skończyć się delegalizacją ugrupowania. „Nie wiedziałem o tym wniosku” – mówił Bielan. „Nie znam programu Partii Razem na tyle szczegółowo, żeby powiedzieć, na ile ich związki z komunistami wykraczają poza noszeniem koszulek z jakimiś zbrodniarzami typu Che Guevara” – tłumaczył dodając, że wątpliwości powinien rozstrzygnąć sąd.
  • Burza w Senacie po przyjęciu z poprawkami ustawy o TK

    Burza w Senacie po przyjęciu ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. Senatorowie przyjęli ją z poprawkami, które Sejm ma rozpatrzeć jeszcze na tym posiedzeniu. (TVN24/X-news)