sen

Artykuły - Sen (241)

 • Nowe argumenty za dobrą jakością dziecięcego snu

  Nowe argumenty za dobrą jakością dziecięcego snu

  Dziewczynki, które za mało śpią, mają podwyższony poziom „złego” i obniżony poziom „dobrego” cholesterolu. U chłopców zła jakość snu przekłada się na niegrzeczne zachowanie.
 • Młodość nie chroni przed konsekwencjami braku snu

  Młodość nie chroni przed konsekwencjami braku snu

  Młodzi ludzie, którzy zarywają noce w weekendy i śpią potem do południa, w poniedziałki cierpią na klasyczny jet-lag. Zła higiena snu prowadzi u nastolatków do absencji w szkole.
 • Cristiano Ronaldo śpi pięć razy dziennie po 90 minut

  Cristiano Ronaldo śpi pięć razy dziennie po 90 minut

  Regeneracja jest tak samo ważna dla sportowców jak trening i właśnie dlatego Cristiano Ronaldo śpi pięć razy dziennie po 90 minut. Zmianę rytmu biologicznego doradził mu trener snu Nick Littlehales.
 • Przed snem

  Przed snem

  Rzadko kiedy dzieci reagują entuzjazmem na słowa: "Pora spać! Szykuj się do łóżka". Wokół jeszcze tyle się dzieje, jest tyle rzeczy do zrobienia... A w dodatku dorośli sobie dalej siedzą, to naprawdę niesprawiedliwe! Zaczynają się więc pertraktacje, kombinacje, wszystko po to, żeby odwlec pójście spać choć o parę chwil.
 • Aplikacja mobilna naprawi twój sen

  Aplikacja mobilna naprawi twój sen

  Około 8 proc. ludzi regularnie dręczą koszmary, a 30-40 proc. populacji doświadcza okresów bezsenności. Polacy odkryli sposób jak radykalnie poprawić jakość snu za pomocą aplikacji mobilnej! Zespół Nightly właśnie rozpoczyna badanie skuteczności tej innowacyjnej aplikacji. Jeśli źle sypiasz, nadarzała się okazja do jej przetestowania za darmo.
 • Ile spać, by się wyspać?

  Ile spać, by się wyspać?

  Śpisz mniej niż siedem-osiem godzin dziennie? To za mało! Ciągłe niedosypianie zaburza działanie pamięci i jest przyczyną otyłości oraz chorób serca. Trzeba też spać we właściwej porze - inaczej zmęczenia się nie pozbędziemy!
 • Plaster, który pomoże w walce z bezdechem sennym

  Plaster, który pomoże w walce z bezdechem sennym

  Jednorazowy plaster SomnaPatch jest w stanie skutecznie wykryć bezdech senny.
 • Jak nastawić budzik

  Jak nastawić budzik

  Sen jest nam niezbędny do życia i funkcjonowania. Jego jakość i długość w zasadniczym stopniu determinuje nie tylko naszą koncentrację czy zdolność zapamiętywania – wpływa również na sylwetkę.
 • Dlaczego młodzi nie śpią?

  Dlaczego młodzi nie śpią?

  Jedna na pięć młodych osób budzi się w nocy, aby opublikować lub sprawdzić wiadomości w mediach społecznościowych - wynika z badania opublikowanego w najnowszym numerze „Journal of Youth Studies”.

Filmy - Sen (52)

 • Ciekawe co takiego mu się przyśniło

  Właściciele podzielili się nagraniem, w którym ich kot biegał podczas snu. Tak przynajmniej można zinterpretować to, co widać na wideo.
 • Zapomnij o piżamie. To ci wyjdzie na zdrowie

  Dawno minęły czasy, gdy nie znano sposobów na dostateczne ogrzanie domów i stroje do spania z konieczności musiały przypominać namioty, a panowie zakładali urocze szlafmyce. W ubiegłym wieku koszule nocne stały się bardziej ozdobą niż okryciem. Dzisiaj nie ograniczają nas obyczaje i brak ogrzewania, a nauka potwierdza, że spanie nago jest bardzo zdrowe!
 • Koci przyjaciel czuwa nad snem świnki

  Świnka Moritz jest wyjątkowo przyjaznym zwierzakiem, które w swoim gospodarstwie koleguje się z każdym zwierzęciem. Właściciele prosiaczka oraz kota przyłapali pupili na drzemce, podczas której wydawali niesamowite dźwięki. Futrzak umilił swojej towarzyszce sen, głaszcząc ją po ryjku. Mruczący kot i chrapiąca świnka to duet, który pokocha każdy. (STORYFUL/x-news)
 • Próbwał nie zasnąć. Coś poszło nie tak

  Ten dwulatek nie mógł dłużej wytrzymać. Podczas jedzenia zasnął i siedząc w krzesełku próbował znaleźć wygodne miejsce.