sen

Artykuły - Sen (243)

 • Młodość nie chroni przed konsekwencjami braku snu

  Młodość nie chroni przed konsekwencjami braku snu

  Młodzi ludzie, którzy zarywają noce w weekendy i śpią potem do południa, w poniedziałki cierpią na klasyczny jet-lag. Zła higiena snu prowadzi u nastolatków do absencji w szkole.
 • Cristiano Ronaldo śpi pięć razy dziennie po 90 minut

  Cristiano Ronaldo śpi pięć razy dziennie po 90 minut

  Regeneracja jest tak samo ważna dla sportowców jak trening i właśnie dlatego Cristiano Ronaldo śpi pięć razy dziennie po 90 minut. Zmianę rytmu biologicznego doradził mu trener snu Nick Littlehales.
 • Przed snem

  Przed snem

  Rzadko kiedy dzieci reagują entuzjazmem na słowa: "Pora spać! Szykuj się do łóżka". Wokół jeszcze tyle się dzieje, jest tyle rzeczy do zrobienia... A w dodatku dorośli sobie dalej siedzą, to naprawdę niesprawiedliwe! Zaczynają się więc pertraktacje, kombinacje, wszystko po to, żeby odwlec pójście spać choć o parę chwil.
 • Aplikacja mobilna naprawi twój sen

  Aplikacja mobilna naprawi twój sen

  Około 8 proc. ludzi regularnie dręczą koszmary, a 30-40 proc. populacji doświadcza okresów bezsenności. Polacy odkryli sposób jak radykalnie poprawić jakość snu za pomocą aplikacji mobilnej! Zespół Nightly właśnie rozpoczyna badanie skuteczności tej innowacyjnej aplikacji. Jeśli źle sypiasz, nadarzała się okazja do jej przetestowania za darmo.
 • Ile spać, by się wyspać?

  Ile spać, by się wyspać?

  Śpisz mniej niż siedem-osiem godzin dziennie? To za mało! Ciągłe niedosypianie zaburza działanie pamięci i jest przyczyną otyłości oraz chorób serca. Trzeba też spać we właściwej porze - inaczej zmęczenia się nie pozbędziemy!
 • Plaster, który pomoże w walce z bezdechem sennym

  Plaster, który pomoże w walce z bezdechem sennym

  Jednorazowy plaster SomnaPatch jest w stanie skutecznie wykryć bezdech senny.
 • Jak nastawić budzik

  Jak nastawić budzik

  Sen jest nam niezbędny do życia i funkcjonowania. Jego jakość i długość w zasadniczym stopniu determinuje nie tylko naszą koncentrację czy zdolność zapamiętywania – wpływa również na sylwetkę.
 • Dlaczego młodzi nie śpią?

  Dlaczego młodzi nie śpią?

  Jedna na pięć młodych osób budzi się w nocy, aby opublikować lub sprawdzić wiadomości w mediach społecznościowych - wynika z badania opublikowanego w najnowszym numerze „Journal of Youth Studies”.
 • Niewyspanie przyczyną strat gospodarczych

  Niewyspanie przyczyną strat gospodarczych

  Amerykanie tracą setki miliardów dolarów z powodu... braku snu. Tak twierdzą w najnowszym raporcie naukowcy z międzynarodowej fundacji badawczej RAND.

Filmy - Sen (29)