sen

Artykuły - Sen (146)

 • Jak Hilding Anders wprowadza innowacje w świecie materacy?

  Jak Hilding Anders wprowadza innowacje w świecie materacy?

  Marka Hilding Anders niezmiennie zajmuje czołowe miejsce wśród producentów łóżek i materacy. Poszukiwanie nowych rozwiązań, bazowanie na innowacyjnych komponentach i uważne śledzenie badań na temat jakości snu – oto jej recepta na sukces!
 • Uczeni ostrzegają: Chrapanie zwiększa ryzyko śmierci

  Uczeni ostrzegają: Chrapanie zwiększa ryzyko śmierci

  Okazuje się, że błaha z pozoru dolegliwość, jaką jest chrapanie, może być objawem schorzenia, które w dobie pandemii jest szczególnie niebezpieczne. Osoby cierpiące na obturacyjny bezdech senny są bowiem aż trzy razy bardziej narażone na śmierć w wyniku wywołanej przez koronawirusa choroby COVID-19.
 • Co oznacza pozycja, w której zasypiasz?

  Co oznacza pozycja, w której zasypiasz?

  Podczas gdy jedni z nas preferują pozycję embrionalną, inni zasypiają wyłącznie na plecach lub na brzuchu. Choć mogłoby się wydawać, że świadczy to jedynie o naszych indywidualnych upodobaniach, naukowcy twierdzą, że z ułożenia ciała można wiele wyczytać.
 • Jaką pościel wybrać na lato, aby spać komfortowo?

  Jaką pościel wybrać na lato, aby spać komfortowo?

  Dni stają się coraz dłuższe, słońce mocniej przygrzewa, temperatura rośnie. Letnie noce bywają upalne, co może utrudniać zasypianie i zakłócać wypoczynek. Na co powinniśmy zatem zwracać uwagę przy wyborze pościeli na lato?
 • Pozbądź się bólu dzięki... poduszce

  Pozbądź się bólu dzięki... poduszce

  Korzystamy z niej codziennie, ale możemy zrobić to jeszcze bardziej efektywnie. Oto przykłady. Ułożona pod łydkami przyniesie ulgę zmęczonym i opuchniętym nogom, umieszczona między udami może okazać się remedium na obolały kręgosłup. I to jeszcze nie koniec.
 • Jaki materac wybrać? Najlepszy materac do spania

  Jaki materac wybrać? Najlepszy materac do spania

  Jedną z najprzyjemniejszych czynności dla wielu z nas jest błogi i relaksujący sen. Stanowi sporą część naszego życia i warto zadbać o jak najlepsze warunki wypoczynku. Są rzeczy, na które nie mamy wpływu, jak na przykład codzienny stres, który może nam skutecznie zakłócać możliwość szybkiego zaśnięcia.
 • Jak należy ćwiczyć, by lepiej sypiać?

  Jak należy ćwiczyć, by lepiej sypiać?

  Aktywność fizyczna nie bez racji uznawana jest za jeden z filarów zdrowego stylu życia. Pozwala bowiem nie tylko utrzymać w dobrej formie ciało, ale też psychikę. Ruch może być również lekarstwem na problemy ze snem. Aby wykorzystać ten ukryty potencjał sportu, należy jednak ćwiczyć w odpowiedni sposób.
 • Twój partner chrapie? Spodziewaj się kłopotów ze zdrowiem

  Twój partner chrapie? Spodziewaj się kłopotów ze zdrowiem

  Spanie u boku osoby, która chrapie, bywa mocno uciążliwe. Pogorszenie jakości snu i wynikające zeń zmęczenie, z którym trzeba się mierzyć następnego dnia, to jednak niejedyny problem.
 • Dlaczego warto spać nago?

  Dlaczego warto spać nago?

  - Wciąż odpowiadam na pytania dotyczące tego, co zakładam do łóżka. Górę od piżamy? Koszulę nocną? Odpowiadam: Chanel N°5, bo taka jest prawda – wyznała podczas jednego z wywiadów Marilyn Monroe. Okazuje się, że warto ją naśladować, bo spanie nago jest wyjątkowo zdrowe!
 • Dobry materac to podstawa zdrowego snu – czym kierować się, wybierając materace?

  Dobry materac to podstawa zdrowego snu – czym kierować się, wybierając materace?

  Jak wybrać materac, który będzie wygodny i dobry dla kręgosłupa? Wystarczy przestrzegać kilku ważnych zasad. W końcu najlepsze materace to te, które dają nie tylko spokojny, ale przede wszystkim zdrowy sen.

Filmy - Sen (76)

 • Dwa psy spały spokojnie do momentu, gdy nie zjawił się kot...

  Drzemka tych dwóch psów wyglądała bardzo błogo. W błogim nastroju nie był jednak ich kolega kot, który nadbiegł jak szalony i nie przejmując się niczym zaczął zaczepiać śpiącego jamnika. Kot miał ogromne ilości energii. Jamnik zdecydowanie mniej, bo nie chciało mu się nawet wstawać, żeby przegonić małego rozrabiakę.
 • Mała kotka drzemie w ogrodowej donicy

  Ta mała kotka została przyłapana na drzemce. Miejsce, które wybrała na krótki odpoczynek było nietypowe. Ogrodowa donica okazała się naprawdę wygodna. Emma Azari, autorka nagrania, stwierdziła, że zazdrości kotce takiego stopnia relaksu.
 • Niespodziewany gość nadlecial, gdy on spał. Zobacz

  Pewien mężczyzna chyba się nie spodziewał, że gdy zaśnie do ust wleci mu mucha. Ta niczego sobie nie robiąc z zagrożenia postanowiła, że będzie to dla niej dobre miejsce na odpoczynek. Pozostaje wierzyć, że tak jak mówią, muchy to bardzo czyste stworzenia.
 • Ten psiak znalazł idealne miejsce na drzemkę

  Psiak podczas podróży postanowił uciąć sobie drzemkę. Znalazł do tego idealne miejsce. Zobaczcie sami.