sen

Artykuły - Sen (140)

 • Jak należy ćwiczyć, by lepiej sypiać?

  Jak należy ćwiczyć, by lepiej sypiać?

  Aktywność fizyczna nie bez racji uznawana jest za jeden z filarów zdrowego stylu życia. Pozwala bowiem nie tylko utrzymać w dobrej formie ciało, ale też psychikę. Ruch może być również lekarstwem na problemy ze snem. Aby wykorzystać ten ukryty potencjał sportu, należy jednak ćwiczyć w odpowiedni sposób.
 • Twój partner chrapie? Spodziewaj się kłopotów ze zdrowiem

  Twój partner chrapie? Spodziewaj się kłopotów ze zdrowiem

  Spanie u boku osoby, która chrapie, bywa mocno uciążliwe. Pogorszenie jakości snu i wynikające zeń zmęczenie, z którym trzeba się mierzyć następnego dnia, to jednak niejedyny problem.
 • Dlaczego warto spać nago?

  Dlaczego warto spać nago?

  - Wciąż odpowiadam na pytania dotyczące tego, co zakładam do łóżka. Górę od piżamy? Koszulę nocną? Odpowiadam: Chanel N°5, bo taka jest prawda – wyznała podczas jednego z wywiadów Marilyn Monroe. Okazuje się, że warto ją naśladować, bo spanie nago jest wyjątkowo zdrowe!
 • Dobry materac to podstawa zdrowego snu – czym kierować się, wybierając materace?

  Dobry materac to podstawa zdrowego snu – czym kierować się, wybierając materace?

  Jak wybrać materac, który będzie wygodny i dobry dla kręgosłupa? Wystarczy przestrzegać kilku ważnych zasad. W końcu najlepsze materace to te, które dają nie tylko spokojny, ale przede wszystkim zdrowy sen.
 • Materace Hilding – idealne dla twojej sypialni

  Materace Hilding – idealne dla twojej sypialni

  Głębokość i długość snu mają ogromny wpływ na nasze funkcjonowanie w ciągu dnia. Jakościowy odpoczynek sprawia, że czujemy się wypoczęci, pełni energii i werwy do działania. Dlatego tak ważny jest odpowiedni wybór materaca.
 • Materac kieszeniowy czy piankowy – który lepiej odpowiada Twoim potrzebom

  Materac kieszeniowy czy piankowy – który lepiej odpowiada Twoim potrzebom

  Miliony Polek narzekają na problemy ze snem, a niemała część z nich odczuwa rano ból kręgosłupa. Przyczyny zaburzeń snu są rozmaite, ale często jedną z nich jest nieodpowiedni mebel. Tymczasem zasada jest prosta: do spania służy łóżko z odpowiednio dobranym materacem, a nie kanapa lub wersalka. Poniżej słów parę o tym, dlaczego tak jest i jaki materac należy wybrać.
 • Paraliż senny - na czym polega to zjawisko?

  Paraliż senny - na czym polega to zjawisko?

  Paraliż senny jest nadal trudnym do zrozumienia stanem, mimo tego, że nie brakuje ludzi chociaż raz doświadczyło go w ciągu swojego życia. Doznanie może trwać od kilku sekund do kilku minut i jest wyjątkowo przerażające. Co ciekawe, osoby często doświadczające paraliżu sennego twierdzą, że po pewnym czasie można nawet nauczyć się go kontrolować.
 • Zgubne skutki odsypiania

  Zgubne skutki odsypiania

  Do tego, że sen jest bardzo ważny dla człowieka, nie trzeba nikogo przekonywać. Równie istotne są pory, o których kładziemy się spać i budzimy. Okazuje się, że im mniej regularny sen, tym gorzej dla naszego zdrowia.
 • Jak zadbać o jakość snu?

  Jak zadbać o jakość snu?

  Świat galopuje, a my nieustannie próbujemy go dogonić. Natłok obowiązków rzadko daje komfort wysypiania się do woli. Jaki wpływ sen ma na nasze życie?
 • Boks do spania zamiast mieszkań w Barcelonie?

  Boks do spania zamiast mieszkań w Barcelonie?

  Boksy do spania znane są z Tokio lub Hongkongu. Ale teraz można je wynająć także w Barcelonie, gdzie ceny mieszkań dla wielu stały się wręcz kosmiczne. Na miejsce w boksie o powierzchni mniejszej niż trzy metry kwadratowe czeka już kilka tysięcy chętnych. Jednak władze miasta chcą ich zakazać...

Filmy - Sen (123)

 • Żadnych zdjęć! Lwica śpi słodko oparta o szybę

  Ta mieszkanka zoo w Cincinnati znalazła sobie wyjątkowo reprezentacyjne miejsce na drzemkę. Lwica Imani zasnęła z łapą na szybie, gotowa na wizytę zwiedzających.
 • Dwa psy spały spokojnie do momentu, gdy nie zjawił się kot...

  Drzemka tych dwóch psów wyglądała bardzo błogo. W błogim nastroju nie był jednak ich kolega kot, który nadbiegł jak szalony i nie przejmując się niczym zaczął zaczepiać śpiącego jamnika. Kot miał ogromne ilości energii. Jamnik zdecydowanie mniej, bo nie chciało mu się nawet wstawać, żeby przegonić małego rozrabiakę.
 • Mała kotka drzemie w ogrodowej donicy

  Ta mała kotka została przyłapana na drzemce. Miejsce, które wybrała na krótki odpoczynek było nietypowe. Ogrodowa donica okazała się naprawdę wygodna. Emma Azari, autorka nagrania, stwierdziła, że zazdrości kotce takiego stopnia relaksu.
 • Niespodziewany gość nadlecial, gdy on spał. Zobacz

  Pewien mężczyzna chyba się nie spodziewał, że gdy zaśnie do ust wleci mu mucha. Ta niczego sobie nie robiąc z zagrożenia postanowiła, że będzie to dla niej dobre miejsce na odpoczynek. Pozostaje wierzyć, że tak jak mówią, muchy to bardzo czyste stworzenia.