seminaria

Artykuły - Seminaria (9)

 • "Dziennik Polski": Tarnowskie seminarium żyje z opłatków

  Tarnowskie seminarium duchowne utrzymuje się ze sprzedaży opłatków. Trafiają one na świąteczne stoły na Wyspach Brytyjskich, Ukrainie, w Niemczech, a nawet w Afryce - informuje "Dziennik Polski".
 • "Rzeczpospolita": Coraz mniej powołań

  "Rzeczpospolita": Coraz mniej powołań

  Od kiedy zmarł bł. Jan Paweł II, liczba wstępujących do seminariów duchownych spadła prawie o połowę - pisze "Rzeczpospolita".
 • "Gazeta Wyborcza": Pełno chętnych na księży

  "Gazeta Wyborcza": Pełno chętnych na księży

  Tegoroczne wyniki rekrutacji do seminariów duchownych zaskakują. Mimo niżu demograficznego chętnych jest więcej niż w ubiegłych latach - pisze "Gazeta Wyborcza".
 • Licealista z Tczewa wygrał seminarium astronomiczne

  Mateusz Grala, uczeń trzeciej klasy I Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie (woj. pomorskie), został zwycięzcą 39. Ogólnopolskiego Młodzieżowego Seminarium Astronomicznego im. prof. Roberta Głębockiego w Grudziądzu (woj. kujawsko-pomorskie).
 • Bruce Springsteen i rockowe seminarium

  Bruce Springsteen i rockowe seminarium

  Na papieskim, jezuickim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie rozpoczęło się cieszące się ogromną popularnością wśród studentów seminarium na temat twórczości rockmana Bruce'a Springsteena. Przedmiotem studiów są wątki biblijne w tekstach jego piosenek.
 • Ogólnopolskie Seminarium Reportażu

  Dziś wieczorem poznamy laureatów trzech konkursów na radiowy reportaż i dokument. Nagrodzeni zostaną reportażyści, dokumentaliści i młodzi twórcy. W siedzibie Polskiego Radia w Warszawie odbywa się Ogólnopolskie Seminarium Reportażu.
 • Festiwal "Świat Miejscem Prawdy" od 3 października

  Festiwal "Świat Miejscem Prawdy" od 3 października

  Spektakle reżyserów z Grecji, Danii, Łotwy i Polski, seminaria teatralne oraz projekcje filmów znalazły się w programie II Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego "Świat Miejscem Prawdy" Sezon Mistrzów, który rozpocznie się 3 października we Wrocławiu.