sektor bankowy

Artykuły - Sektor bankowy (213)

 • ​Zysk sektora bankowego może spaść o połowę - Kubiak, Pekao

  ​Zysk sektora bankowego może spaść o połowę - Kubiak, Pekao

  Bank Pekao szacuje, że zysk netto sektora bankowego w 2020 roku spaść może o około 8 mld zł, co oznacza, że będzie o około połowę niższy niż w 2019 roku - poinformował wiceprezes Banku Pekao Tomasz Kubiak.
 • Pandemia koronawirusa infekuje banki

  Pandemia koronawirusa infekuje banki

  Pandemia koronawirusa infekuje nasze banki https://biznes.interia.pl/waluty/aktualnosci/news-pandemia-koronawirusa-infekuje-banki,nId,4467494
 • ZBP dla "Rz"- nie ma obaw o kondycję banków

  ZBP dla "Rz"- nie ma obaw o kondycję banków

  ​Gwarantujemy, że depozyty są bezpieczne - zapewnia cytowany w wywiadzie dla czwartkowej "Rzeczpospolitej" prezes Związku Banków Polskich Krzysztof Pietraszkiewicz.
 • 16 banków miało w styczniu stratę

  16 banków miało w styczniu stratę

  Zysk sektora bankowego w styczniu wzrósł 541 mln zł, ale jednocześnie 16 banków wykazało stratę - wynika z danych opublikowanych przez Komisja Nadzoru Finansowego.
 • Polacy ufają bankom! Nasze pieniądze są bezpieczne?

  Polacy ufają bankom! Nasze pieniądze są bezpieczne?

  87 proc. uczestników dorocznego badania na zlecenie Związków Banku Polskich ufa bankowi, w którym trzyma swoje pieniądze. 75 proc. respondentów jest przekonanych o bezpieczeństwie zdeponowanych w banku pieniędzy - wynika z opublikowanych w czwartek rezultatów badania.
 • Nadchodzą duże wstrząsy w sektorze bankowym w 2019 r.

  Nadchodzą duże wstrząsy w sektorze bankowym w 2019 r.

  Konkurencja pomiędzy bankami będzie coraz większa, bo do rywalizacji dopuszczeni zostaną gracze, którzy nie mają pełnej licencji bankowej. Nasili się konkurencja nie tylko o klientów, ale także o najlepszych pracowników, którzy już teraz tradycyjne banki uważają za zbyt zbiurokratyzowane.
 • Wyniki banków rosną w zastraszającym tempie

  Wyniki banków rosną w zastraszającym tempie

  Zysk netto sektora bankowego w okresie styczeń-maj 2018 r. wyniósł 6,44 mld zł, czyli wzrósł 24,5 proc. rdr - podała Komisja Nadzoru Finansowego. Według wyliczeń PAP Biznes, zysk netto w samym maju wyniósł 1,45 mld zł. W okresie styczeń-maj 2018 roku wynik z tytułu odsetek wzrósł rok do roku o 9,1 proc. do 18,59 mld zł.
 • Prywatyzacja sektora bankowego w Polsce była zbyt głęboka - minister inwestycji

  Prywatyzacja sektora bankowego w Polsce była zbyt głęboka - minister inwestycji

  - Prywatyzacja sektora bankowego w Polsce była zbyt głęboka. Pokazał to kryzys finansowy - powiedział minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński na Welconomy Forum w Toruniu. Dodał, że konkurencja jest dobra, ale gospodarka zawsze potrzebuje pewnej równowagi.
 • Polski sektor bankowy zaoszczędzi setki milionów złotych

  Polski sektor bankowy zaoszczędzi setki milionów złotych

  Pięć polskich banków jako pierwsze na świecie publikują dokumenty w opartym na technologii blockchain systemie trwałego nośnika polskiej firmy Billon. Służy on do przechowywania i przesyłania ważnych dokumentów do klientów, takich jak cenniki czy regulaminy. Dzięki zastosowaniu nowej technologii i ograniczeniu kosztów związanych z wymogiem przekazania informacji w niezmienionej formie, polski sektor bankowy może zaoszczędzić rocznie prawie 500 mln zł.
 • Finansowe tygrysy V4

  Finansowe tygrysy V4

  Grupa Wyszehradzka ma olbrzymi potencjał, jej instytucje finansowe rozwijają się w szybkim tempie, rynki są dynamiczne i zdrowe. Banki i ubezpieczyciele V4 mają przed sobą świetlaną przyszłość. Może te firmy powinny zacząć bliżej ze sobą współpracować?

Filmy - Sektor bankowy (3)

 • Sektor bankowy w dobrej sytuacji

  Po pierwszym kwartale tego roku wynik finansowy sektora bankowego wyniósł 3,5 mld zł i był o 15,7 proc. niższy niż w tym samym okresie rok wcześniej. Zdaniem Kamila Stolarskiego z Haitong Banku sytuacja banków jest obecnie bardzo dobra. Zagrozić jej mogą tylko nieroztropne decyzje dotyczące kredytów frankowych. Propozycja Związku Banków Polskich nie rozwiązuje jednak problemu. – Krajowy sektor bankowy cały czas jest w bardzo dobrej sytuacji, zwłaszcza jeśli chodzi o pozycję kapitałową i zdolność do generowania zysku – przekonuje w rozmowie z agencją informacyjną Newseria inwestor Kamil Stolarski, analityk Haitong Banku. – W najbliższych miesiącach nie widać dużego ryzyka. Zagrozić mogą systemowi nieroztropne decyzje ustawodawców związane na przykład z ustawą frankową i obciążeniem banków, które się z nią wiąże. Podczas kampanii wyborczej obecny prezydent Andrzej Duda obiecał osobom spłacającym kredyty denominowane we franku szwajcarskim przeliczenie wartości ich zobowiązań na złotego po kursie z dnia zaciągnięcia zobowiązania. Na skutek dramatycznego spadku wartości szwajcarskiej waluty dług wielu kredytobiorców jest bowiem obecnie wyższy od wartości nieruchomości, która była jego zabezpieczeniem.
 • Banki będą zatrudniać więcej ekspertów od e-bankowości i obsługi zamożnych klientów

  Sektor bankowości i ubezpieczeń się konsoliduje. Na pewno będzie coraz mniej podstawowych profili agentów, bo większość usług przenosi się do internetu. Wiele nowo tworzonych miejsc pracy będzie wiązało się właśnie z media społecznościowymi i niekonwencjonalnymi metodami dotarcia do klientów – wskazuje w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes Michał Młynarczyk, dyrektor zarządzający Hays Poland.
 • J. Wancer: Druga połowa 2014 r. będzie znacznie trudniejsza dla banków

  Druga połowa roku jest pod znakiem zapytania dla sektora bankowego ze względu na wydarzenie ekonomiczne, polityczne i sankcje rosyjskie, które dotykają bardzo również naszych klientów – ocenia w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Inwestor Józef Wancer, prezes zarządu Banku BGŻ.