Kobieta - seks i związki

Artykuły - Seks i związki (4)

 • Oto jak wygląda życie seksualne Polaków podczas pandemii

  Oto jak wygląda życie seksualne Polaków podczas pandemii

  Pandemia w rozkwicie. Naukowiec, który od lat bada zachowania seksualne i relacje Polek i Polaków sprawdził, jak w czasie w pierwszych miesięcy naszych zmagań z nowym koronawirusem – w miesiącach od marca do maja - układały się bliskie relacje w naszych domach.
 • GRA, czyli rozmowa o tym, kiedy kobiety inicjują terapię w swoim związku

  GRA, czyli rozmowa o tym, kiedy kobiety inicjują terapię w swoim związku

  Marta Szarejko w książce "Seksuolożki. Nowe rozmowy" po raz kolejny zabiera nas na spotkanie z seksuolożkami. Wspólnie ze swoimi rozmówczyniami nie tylko odkrywa przed nami tajemnice gabinetów seksuologicznych, lecz także obnaża stereotypy, w jakich uwięziona jest nasza kobiecość i seksualność. Poniżej publikujemy fragment rozmowy autorki z Ewą Błaszczuk-Malik - psycholożką, psychoterapeutką i seksuolożką zajmującą się terapią par.
 • Lubieżna czy wstrzemięźliwa?

  Lubieżna czy wstrzemięźliwa?

  Każdy mężczyzna chciałby, żeby jego partnerka była w życiu codziennym wzorem cnót i dobrym materiałem na żonę i matkę dla jego dzieci, natomiast w sypialni powinna być wyzwoloną, pozbawioną wszelkich oporów kocicą.
 • Kobiety wybierają mężczyzn zdystansowanych

  Kobiety wybierają mężczyzn zdystansowanych

  Dumny, pewny siebie, czasami nieśmiały, ale przede wszystkim zdystansowany - takich mężczyzn szukają najczęściej kobiety.