sejmik województwa

Artykuły - Sejmik województwa (7)

 • Sejmik województwa mazowieckiego za rozwojem lotniska w Modlinie

  Sejmik województwa mazowieckiego za rozwojem lotniska w Modlinie

  Sejmik województwa mazowieckiego przyjął stanowisko w sprawie poparcia działań dotyczących rozwoju Portu Lotniczego Warszawa/Modlin. To nie spodoba się Markowi Suskiemu (PiS), szefowi gabinetu politycznego premiera Morawieckiego. Suski ostatnio ostro lobbował za inwestycjami w lotnisko w Radomiu.
 • Mazowiecka operetka podatkowa - akt drugi

  Mazowiecka operetka podatkowa - akt drugi

  - Województwo mazowieckie może się starać o pożyczkę z budżetu państwa, której górny limit wynosi 400 mln zł - poinformowała PAP w poniedziałek rzeczniczka resortu finansów Wiesława Dróżdż. Dodała, że limit ten wynika z tegorocznego budżetu.
 • Kraków: Zakaz używania paliw stałych do ogrzewania, z wyjątkiem kominków

  Kraków: Zakaz używania paliw stałych do ogrzewania, z wyjątkiem kominków

  Sejmik województwa małopolskiego przyjął w poniedziałek uchwałę zakazującą używania paliw stałych, w tym węgla, do ogrzewania mieszkań i domów w Krakowie. W ostatniej chwili radni dopuścili spalanie drewna w domowych kominkach.
 • Władze Małopolski za zakazem stosowania paliw stałych w Krakowie

  Władze Małopolski za zakazem stosowania paliw stałych w Krakowie

  Zarząd Małopolski przyjął w czwartek projekt uchwały całkowicie zakazującej używania paliw stałych: węgla, drewna i ciężkiego oleju opałowego do ogrzewania mieszkań i domów w Krakowie. 25 listopada ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie sejmik województwa.
 • Nadzwyczajna sesja sejmiku woj. podkarpackiego

  W Rzeszowie rozpoczęła się w piątek nadzwyczajna sesja sejmiku woj. podkarpackiego. Jedynym punktem porządku obrad jest złożenie wniosku o odwołanie marszałka województwa Mirosława Karapyty, któremu prokuratura postawiła zarzuty korupcji.
 • Podwyższenie kapitału Port Lotniczy

  Sejmik Województwa Pomorskiego zdecydował o podwyższeniu kapitału zakładowego spółki Port Lotniczy Gdańsk sp. z o.o. Uchwałę w tej sprawie radni przyjęli podczas sesji w poniedziałek w Gdańsku.
 • Bonifikata zostanie w kieszeni

  Bonifikata zostanie w kieszeni

  Nowi właściciele mieszkań komunalnych nie stracą bonifikaty przy sprzedaży lokalu przed upływem pięciu lat. Zwolnienie otrzymają osoby, które uzyskane pieniądze przeznaczą na cele mieszkaniowe lub zamianę lokalu na większy. O tym, kiedy zrezygnować ze zwrotu bonifikaty w innych sytuacjach, będzie decydowała rada gminy w drodze uchwały.