Sejm RP

Synonimy:
sejm,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Sejm RP (3834)

 • Sejm zajmie się GMO i obcymi wojskami w Polsce

  Sejm zajmie się GMO i obcymi wojskami w Polsce

  Sejm, który po godz. 9 rozpoczął ostatni dzień posiedzenia, będzie głosował m.in. nad rządowym projektem zmian w ustawie o zasadach pobytu wojsk obcych w Polsce oraz nad projektem o mikroorganizmach i GMO. Posłowie zdecydują też o projekcie ustawy o Instytucie Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka.
 • Sejm wybrał nowego sędziego Trybunału Konstytucyjnego

  Sejm wybrał nowego sędziego Trybunału Konstytucyjnego

  Jarosław Wyrembak wybrany został w piątkowym głosowaniu w Sejmie na sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Wybór nowego sędziego był konieczny po śmierci w grudniu zeszłego roku sędziego TK Henryka Ciocha. Wyrembak oświadczył wcześniej, że w związku z kandydowaniem do TK postanowił wystąpić z PiS.
 • Więzienie za "polskie obozy śmierci"? Sejm zadecydował

  Więzienie za "polskie obozy śmierci"? Sejm zadecydował

  Sejm przyjął w piątek nowelizację, która wprowadza karę grzywny lub karę do trzech lat więzienia za słowa typu "polskie obozy śmierci". Ustawa umożliwi też wszczynanie postępowań karnych m.in. za negowanie zbrodni ukraińskich nacjonalistów.
 • Sejm uchwalił budżet na 2018 r.; deficyt nie przekroczy 41,5 mld zł

  Sejm uchwalił budżet na 2018 r.; deficyt nie przekroczy 41,5 mld zł

  Sejm uchwalił w czwartek budżet na 2018 r. z deficytem nieprzekraczającym 41,5 mld zł. Z rozpatrzonych około 400 poprawek przegłosowano kilkadziesiąt przygotowanych przez PiS i jedną ponadpartyjną - podpisaną przez przedstawicieli wszystkich klubów. W przypadku nieotrzymania przez prezydenta ustawy budżetowej w ciągu czterech miesięcy od dnia przedłożenia projektu ustawy Sejmowi prezydent ma 14 dni za zdecydowanie o skróceniu kadencji Sejmu i rozpisaniu przedterminowych wyborów do parlamentu. Klub Kukiz'15 uważa, że "budżet na 2018 r. nie realizuje naszych fundamentalnych postulatów".
 • Sejm rozpoczął głosowanie nad budżetem na 2018 r.

  Sejm rozpoczął głosowanie nad budżetem na 2018 r.

  W Sejmie rozpoczęło się w czwartek głosowanie nad budżetem na 2018 r. Posłowie mają do rozpatrzenia ok. 400 poprawek, w tym 273 tzw. wniosków mniejszości, czyli poprawek zgłoszonych po pierwszym czytaniu, które nie uzyskały poparcia Komisji Finansów Publicznych.
 • Sejm uchwalił ustawę o ograniczeniu sprzedaży alkoholu

  Sejm uchwalił ustawę o ograniczeniu sprzedaży alkoholu

  Możliwość ograniczenia przez samorządy nocnej sprzedaży alkoholu w sklepach oraz wprowadzenie zakazu picia alkoholu w miejscach publicznych, z wyjątkiem miejsc do tego przeznaczonych - to główne założenia ustawy, którą w piątek uchwalił Sejm.
 • Sejm: Od 1 marca 2018 r. będą dwie niedziele handlowe w miesiącu

  Sejm: Od 1 marca 2018 r. będą dwie niedziele handlowe w miesiącu

  Sejm uchwalił w piątek ustawę o ograniczeniu handlu w niedziele. Od 1 marca 2018 r. będą dwie niedziele handlowe w miesiącu, w 2019 r. - tylko jedna w miesiącu, a od 2020 r. ma obowiązywać zakaz handlu we wszystkie niedziele z wyjątkiem siedmiu w roku. Przeforsowano prawo, z którego właśnie wycofali się Węgrzy.
 • Sejm zajmie się projektem w sprawie handlu w niedziele

  Sejm zajmie się projektem w sprawie handlu w niedziele

  - W środę Sejm ma zająć się projektem ustawy wprowadzającej ograniczenie handlu w niedziele - poinformowała wicemarszałek Małgorzata Kidawa-Błońska. PO i Nowoczesna są za tym, aby ten punkt wyłączyć z porządku obrad. NSZZ Solidarność, sojusznik PiS, chce całkowitego zakazu handlu w niedziele, co jednak uderzy w miliony klientów.
 • Sejm nie zgodził się na odrzucenie projektu ustawy o zniesieniu górnego limitu składek na ZUS

  Sejm nie zgodził się na odrzucenie projektu ustawy o zniesieniu górnego limitu składek na ZUS

  Sejm nie zgodził się w czwartek na odrzucenie w pierwszym czytaniu rządowego projektu ustawy o zniesieniu górnego limitu składek na ZUS. O odrzucenie projektu wnioskowały PO oraz Nowoczesna.
 • Sejm znowelizował tegoroczny budżet

  Sejm znowelizował tegoroczny budżet

  Sejm znowelizował tegoroczny budżet i ustawę okołobudżetową, co umożliwi m.in. wypłatę 2,3 mld zł rekompensat dla górników oraz 980 mln zł dla publicznych telewizji i radia. Przepadły wnioski PO i N o odrzucenie noweli oraz poprawki dot. m.in. wstrzymania przekazania pieniędzy dla mediów.

Filmy - Sejm RP (49)