Sejm RP

Synonimy:
sejm,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Sejm RP (3842)

 • Sejmowa komisja przyjęła poprawki do ustawy o zwalczaniu dopingu w sporcie

  Sejmowa komisja przyjęła poprawki do ustawy o zwalczaniu dopingu w sporcie

  Sejmowa Komisja Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki na wtorkowym posiedzeniu jednogłośnie przyjęła siedem poprawek Senatu w sprawie ustawy o zmianie ustawy o zwalczaniu dopingu w sporcie.
 • Sejm za ustawą o utrzymaniu stawek VAT 23 proc. i 8 proc. na kolejny rok

  Nowelizacja ustawy zakładająca wydłużenie obowiązywania stawek VAT w wysokości 23 proc. i 8 proc. została w czwartek przyjęta przez Sejm. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, stawki 23 i 8 proc., wprowadzone od 2011 roku, miały obowiązywać do końca 2018 roku.
 • Sejm za zawieszeniem podatku handlowego na kolejny rok

  Sejm za zawieszeniem podatku handlowego na kolejny rok

  Sejm zaakceptował w piątek nowelę ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej, czyli tzw. podatku handlowego, która przedłuża zawieszenie tego podatku na kolejny rok - do końca 2019 roku.
 • Wszystkie kluby za wprowadzeniem e-dowodów

  Wszystkie kluby za wprowadzeniem e-dowodów

  Bezpieczna komunikacja elektroniczna z administracją, służbą zdrowia i podmiotami komercyjnymi oraz szybsze odprawy na lotniskach - to niektóre z ułatwień e-dowodu. Projekt nowelizacji ustawy o dowodach osobistych w ramach pierwszego czytania poparły w czwartek wszystkie kluby.
 • Sejm: Jeden login do urzędów i portali publicznych, a nawet do banków oraz sklepów internetowych

  Sejm: Jeden login do urzędów i portali publicznych, a nawet do banków oraz sklepów internetowych

  Jeden login do urzędów i portali publicznych, a nawet do banków oraz sklepów internetowych. Taki jest cel rządowego projektu ustawy o usługach zaufania oraz identyfikacji elektronicznej przedstawionej we wtorek w Sejmie.
 • Sejm odwołuje posiedzenie dzieci i młodzieży

  Sejm odwołuje posiedzenie dzieci i młodzieży

  Z przykrością informujemy, że podjęto decyzję o odwołaniu posiedzenia Sejmu Dzieci i Młodzieży planowanego na 1 czerwca 2018 r. - poinformowało w czwartek na Twitterze Centrum Informacyjne Sejmu.
 • Rząd nie odróżnia pomocy społecznej od praw człowieka

  Rząd nie odróżnia pomocy społecznej od praw człowieka

  Ciągnący się tygodniami protest osób niepełnosprawnych i ich rodziców w Sejmie ukazuje bezsilność strony rządowej. Protestujący otrzymują wsparcie m.in. ze strony Rzecznika Praw Obywatelskich. "Niepełnosprawni mają prawo do takiego samego życia, jak pozostali, a rząd mówi, że zapewni im pieluchomajtki. Mam wrażenie, że w rządzie panuje przeświadczenie, że rozmawiamy o pomocy społecznej, a nie o prawach człowieka" - mówi dr Sylwia Spurek, zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich ds. Równego Traktowania.
 • Ważne zmiany w regulaminie Sejmu uchwalone

  Ważne zmiany w regulaminie Sejmu uchwalone

  Sejm przyjął w czwartek zaproponowane przez PiS zmiany w regulaminie. Najważniejsza z nich wprowadza kary finansowe dla posłów za "naruszenie powagi Sejmu". "Chcecie pakietu demokratycznego? Nic z tego" - mówił do opozycji wicemarszałek Ryszard Terlecki.
 • Sejm zajmie się GMO i obcymi wojskami w Polsce

  Sejm zajmie się GMO i obcymi wojskami w Polsce

  Sejm, który po godz. 9 rozpoczął ostatni dzień posiedzenia, będzie głosował m.in. nad rządowym projektem zmian w ustawie o zasadach pobytu wojsk obcych w Polsce oraz nad projektem o mikroorganizmach i GMO. Posłowie zdecydują też o projekcie ustawy o Instytucie Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka.
 • Sejm wybrał nowego sędziego Trybunału Konstytucyjnego

  Sejm wybrał nowego sędziego Trybunału Konstytucyjnego

  Jarosław Wyrembak wybrany został w piątkowym głosowaniu w Sejmie na sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Wybór nowego sędziego był konieczny po śmierci w grudniu zeszłego roku sędziego TK Henryka Ciocha. Wyrembak oświadczył wcześniej, że w związku z kandydowaniem do TK postanowił wystąpić z PiS.

Filmy - Sejm RP (63)